1bublina 1bublina komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha se mi líbila. Nejvíc mě zaujal příběh Pavla, Markéty a Berta. Dokonce jsem na ně myslela a i ve chvílích, kdy jsem nemohla číst. Autorův styl se mi líbí a přijde mi, že se zlepšuje. Nejméně se mi zatím líbila první kniha Mlok, Šampón, Tečka a Karel. Nejlepší víkend bych zařadila na stejnou úroveň jako Erotikon.

22.06.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Druhá kniha od Partika Hartla, kterou jsem četla. První byl Erotikon a ten se mi líbil o trochu víc. Možná i proto, že byl delší. Tato kniha byla taková jednohubka. Teprve jsem začínala mít hlavní hrdiny ráda a najednou byl konec.
ČV 2019 - Kniha, která vás zaujala svou obálkou.

14.03.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četla se dobře, množství postav mi nevadilo. Trochu mi to připomínalo P.Hartla a jeho Erotikon, ale tohle bylo smutnější.
ČV 2019 - Kniha od současné české autorky.

19.01.2019 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Autor prokládá přítomnost s minulostí - víc mě bavila ta přítomnost, protože v ní nebylo tolik politiky. Kvůli té politice 1 hvězda dolů z hodnocení.
Moc se mi líbilo, jak se Alan vždycky dostal do obrovského maléru a zase se z něj dokázal svojí chytrostí a důvtipem vymotat.
ČV 2019 - Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

08.01.2019 4 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Stejně jako předchozí kniha Vejce a já je i tato moje oblíbená. Moc se mi líbila část Morová rána, kdy Betty líčí pobyt v nemocnici s TBC. Přestože se nesměla skoro hýbat, ohřívače dostávali až v říjnu a umývat se musela ve dvou hrncích vody, nepropadla depresím a vše líčila s úsměvem a humorem, tak jak jsme od ní zvyklí. Vůbec nevadí, že je kniha napsaná už před 69-ti lety. Rozhodně doporučuji!

03.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihu jsem dostala od kamarádky k Vánocům a byla to první kniha z této série, kterou jsem četla. I když mi Erika nebyla moc sympatická, kniha se mi moc líbila. Hlavně to prokládání kapitol o Erice a Nině - bylo dobré znát i pohled z druhé strany a musím se přiznat, že jsem trochu víc fandila Nině než Erice :), i když vždycky fandím kladným hrdinům. Zřejmě si pořídím i předchozí díly.

30.12.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Přesně jak píše Brambora_Šeby: "A je konec.." A stejně tak souhlasím s tím, že jde o jednu z nejhezčích sérií, které jsem kdy četla. Všechny postavy mi tak moc přirostly k srdci, že mi po dočtení knihy bylo smutno, protože se s nimi musím rozloučit. Dokonce jsem měla chuť začít číst znovu od prvního dílu.
K sérii jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem hledala knihu s hodinami na obálce (u prvního dílu je na obálce Big Ben). Takže díky Čtenářská výzvo a velké díky autorce série, že něco takového napsala. Hlavně za ten epilog děkuji nejvíc.
ČV 2024 - Kniha s citátem na začátku.

20.05.2024 5 z 5

Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Tak to byla jízda. Moc se mi to líbilo. Víc než Saeculum. Měla jsem nějaký tip, co by asi hra po hráčích mohla chtít, ale vůbec jsem se netrefila. Jestli tohle byla autorčina prvotina, tak klobouk dolů.
ČV 2024 - Kniha s podtitulem.

26.03.2024 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Torey Hayden je sázka na jistotu. Jsem moc ráda, že napsala pokračování a víme, jak probíhalo Sheilino dospívání.
Ale proboha, kdo psal tu anotaci ke knize? Torey nezjistí, že v letním programu je ta "její" Sheila, ale naopak to místo Sheile sama zařídí. Další věc - Sheila se nemusí vyrovnávat s tím, že Torey zveřejnila její příběh, protože Torey dá Sheile přečíst rukopis ještě před vydáním knihy.
ČV 2024 - Kniha, ve které se někdo ztratí nebo zabloudí.

27.01.2024 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Už to tu párkrát zaznělo a já mám stejný názor. Tenhle díl mě tolik nebavil. Četla jsem ho hodně dlouho, protože mě vlastně ani moc nezajímalo, jak to dopadne. Doufám, že další díl bude, jak jsme zvyklí: stará, dobrá amišská vražda :)

27.12.2023 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Mně to přišlo skvělý. První polovinu knihy jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Pak už jsem neměla tolik času číst, takže mi to nakonec pár dnů trvalo. Bavil mě i Kříďák a tohle bylo ještě lepší.
ČV 2023 - Kniha se štítkem “tajemství” na Databázi knih.

19.01.2023 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě a moc se mi líbila. Konec byl trochu přeslazený, ale občas je potřeba si přečíst něco s dobrým koncem.
ČV 2022 - Kniha od afrického autora.

02.03.2022 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Říkala jsem si, že 160 stran přečtu za dva dny. Na konec mi to trvalo víc jak týden. Občas jsem po přečtení odstavce zjistila, že nevím, o čem čtu. Dvojstranu s výčtem lidí, kteří chodí ke Gatsbymu na návštěvy jsem přeskočila úplně. Kniha mi přišla dost zvláštní. Většina dialogů byla tak divně napsaná, jako kdyby všichni mluvili z cesty. V tomto případě je opravdu mnohem lepší film než kniha.
ČV 2022 - Kniha autora, který prožil 1. světovou válku

25.02.2022 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

I když se to četlo dobře a rychle, tak musím dát jen 3 hvězdy. Jednu ubírám za chybějící uvozovky u přímé řeči - někdy jsem si kvůli tomu nebyla jistá, jestli to někdo skutečně říká, nebo si to jen myslí. Druhou hvězdu ubírám za ten konec. Nevadí mi otevřené konce, ale tohle ani nebyl otevřený konec. Přišlo mi, jako by autorka dopsala kapitolu, pak zjistila, že už má požadovaný počet stran, a tak už dál nepokračovala.
Také mi trochu vadilo, jak byla celá kniha s nádechem deprese. Postupně mi lezly na nervy všechny postavy. Ze začátku mi byla sympatická Kristýna, ale to se potom otočilo. Vůbec mi nevadila Marie, té mi bylo hodně líto.

30.07.2021 3 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Kniha mě ze začátku štvala. Štvala mě Ginny, protože byla posedlá svou Mimi pannou a touhou se o ní postarat. Dokonce tak moc, že si kvůli tomu způsobovala problémy ve své adoptivní rodině Napořád. A pak jsem pochopila.. Potom mě začaly štvát rodiče Napořád, hlavně máma na pořád, která reagovala často až nepřiměřené. Ale na druhou stranu to lze pochopit, protože máma Napořád nevěděla, co se Ginny odehrává v mozku.
ČV 2021 - 15. Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy.

09.03.2021 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

S knihou jsem se hodně trápila. První 2/3 mě to vůbec nebavilo. Přišlo mi, že autorka rozjela až moc různých linek a hlavní postavy - vyšetřovatelky Alex a Chloe - mi byly lhostejné. Dokonce jsem některé odstavce přeskakovala, což dělám jen výjimečně. Poslední třetina už měla spád a napětí, takže dám autorce ještě šanci a zkusím druhý díl, který jsem dostala k Vánocům.
ČV 2021 - 19. Kniha, která má na obálce srdce.

09.02.2021 3 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

První díl se mi líbil asi víc. I když ve druhém mi zase ukápla slza - Lenočka na louce. Líbí se mi, jak Gleb dostává speciální "bonbónky", ale vždycky je tam nějaké ALE. Bitva pro osvobození draka byla fakt napínavá - hltala jsem stránku za stránkou. A ten konec? Hrůza! Ještě že mám hned po ruce třetí díl, protože kdybych na něj musela čekat, asi bych to nepřežila :-)

01.10.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

První kniha od této autorky a byla jsem nadšená. Líbilo se mi, že to není typická detektivka - mrtvola a hledání vraha. Skvěle promyšlené a příběh postupně dávkováný. Určitě přečtu i další knihy od této autorky.

21.07.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Rodinné drama, které je postupně odkrýváno. Prolínání současnosti a minulosti. Moc se mi líbilo, jak autorka minulost dávkovala po kouscích a někdy bylo něco řečeno jen v náznacích. Těžko si představit, že se něco takového skutečně stane a členové rodiny zareagují odmítavě nebo mlčením. Líbila se mi postava Vojty i popis jeho "zvláštní" povahy. Jedna hvězda dolů za konec, který nabízí více otázek než odpovědí.

22.06.2019 4 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Syrová detektivka, hezky vykreslená temná atmosféra a velké množství sprostých slov (kvůli tomu jedna hvězda dolů). Kniha se mi četla dobře a budu ráda, když z toho vznikne série s detektivem McCoyem.
ČV 2019 - Kniha, která má v názvu kalendářní měsíc.

17.04.2019 4 z 5