1Booklover 1Booklover komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá oddechovka u které si odpočinete, nasmějete se a budete kroutit hlavou, jak to jen autor dokázal vymyslet.
Knihu jsem měla přečtenou velice rychle.
Vždycky, když se něco událo, velice mě to překvapilo a ohromilo.
Upřímně, hru kterou hráli bych sama nejspíše nezvládla.

22.03.2020 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Nádherný vánoční příběh.
Skvěle Vás naladí vánoční atmosférou a budete mít chuť prožít Vánoční tábor na vlastní kůži.
Opravdu doporučuji. Nemám co vytknout.

22.03.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásná a silná kniha, zabývající se ,,životem" v koncentračním táboře. Ukazuje nám, že i v tak těžké situaci jsou lidé schopni racionálně uvažovat a milovat.
Ještě více mě kniha zasáhla, když jsem zjistila, že se jedná o příběh, který je podle skutečné události.
Co mi trochu chybělo, tak některé části mohly být popsány více. Některé události se udály až moc rychle, bez větších detailů.

07.07.2019 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

(SPOILER) Četla jsem všechny knihy od Markéty Lukáškové a všechny knihy mi neskutečně sedly.
Hned jak jsem knihu začala číst, jsem se od ní nemohla odtrhnout. Děj byl milý, napínavý, smutný a veselý zároveň.
Bára, hlavní hrdinka z první knihy, leží v nemocnici a její děti už ani nemají důvěru, ze by se mohla uzdravit. Ale zázraky se dějí…
Bára si ovšem spoustu věci nepamatuje ale postupně si začne vzpomínat. Jenže ne všechno je tak, jak si myslela.
Její děti mají své životy, s manželem to není tak, jak si pamatuje, cely svět se změnil a Bára se musí přizpůsobit a zvyknout si.
Příběh o lásce, (ne)přátelství, rodinném poutu, manželské krizi a chuti bojovat a vrátit se do života.

*doporučuji si před touto knihou přečíst autorčinu prvotinu Losos v kaluži. Tato kniha na ni volně navazuje a lépe se Vám budou chápat souvislosti.

14.01.2022 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

(SPOILER) Naprosto nádherná kniha, do které jsem se začetla od prvního slova a nemohla jsem se od ní až do konce odtrhnout. Bavila mě od začátku do konce, úžasná kniha.

Příběh je o zezačátku pohádkovém manželství zhýčkané Molly a tvrdě pracujícího Lea. Postupně však v manželství začíná ubývat lásky, štěstí, spokojenosti, porozumění a co je jedním z hlavních témat knihy KOMUNIKACE.
Leo miluje svou nebezpečnou práci, která ho i málem připraví o život. A Molly se o něho bojí a chce s ním mít klidné s spokojené manželství.
Střídají se zde kapitoly Lea z let před nehodou a Molly, která vypráví příběh z pohledu současnosti. V polovině knihy se role vymění, díky čemuž já čtenář dokáži nahlédnout do situace obou partnerů. Postavy mi byly od začátku sympatické a v průběhu knihy se mi měnili názory na to, kdo z manželů má větší pravdu. Nakonec jsem však došla k závěru, že mají svůj podíl viny a pravdy oba dva.
Závěr byl nádherný a dojemný a myslím, že člověk, který je třeba ve vztahu, tak si z knihy může hodně odnést do svého partnerství.

Jediným důvodem, proč jsem nedala plný počet hvězdiček bylo to, že mi občas přišlo, že Molly až zbytečně často omílá to, že s Leem mají určitý problém a že jejich manželství už "nemá smysl." Jinak nemám co vytknout.

15.03.2021 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Tato kniha byla první, co se poezie týče.
Četla jsem ji v angličtině a musím říct že byla skvělá.
Verše měly hloubku a v každé jsem si našla určitou myšlenku. Dost často jsem souzněla s tím, co autorka napsala a do knihy vložila.
Určitě, až nastane nějaký vhodný okamžik, vezmu knihu opět do ruky, budu si v ní listovat a číst to, co právě v dané situaci buud potřebovat.

10.02.2020 5 z 5

Milý Edward Milý Edward Ann Napolitano

(SPOILER) Překrásná kniha. Četla jsem ji v angličtině, ale ani to jí neubralo na dokonalosti. Angličtina zde není nijak složitá a kniha se čte i tak velmi dobře, takže mohu moc doporučit.
Je to jedinečná, krásná a silná kniha.
V knize se po kapitolách střídají dvě dějové roviny.

1. dějová před katastrofickým zřícením letadla. Poznáváme jednotlivé účastníky letu. Každý člověk na palubě je jiný. Každý má jiný příběh a důvod, proč se právě tohoto letu zúčastnil. Musím říct, že díky tomu, že nám autorka dovolila poznat i ostatní cestující je můj pocit z knihy o moc silnější. Ano, pořád je zde Edward, který jako jediný ze 192 lidí přežil a ztratil celou rodinu, ale vědět, že i ostatní na palubě mají svůj vlastní příběh knihu krásně dotváří.

2. dějová linka je život Edwarda. Tedy to, co se stalo s jeho životem po ztrátě celé rodiny a všeho, co před touto katastrofou měl. Edwarda se ujme jeho strýc a teta. Seznámí se se Shay, dcerou sousedky jeho strýce a tety. Edward není schopný spát jinde, než u Shay v pokoji a takto se z nich stanou nerozluční přátelé. Později se z jejich přátelství stane láska, díky které Eddie nezdtrácí naději.
Edward se učí vypořádat se s vlastní ztrátou svých nejbližších, ale postupně, přes dopisy rodin a blízkých zemřelých, i s tím, proč ON? Proč přežil zrovna on? A jaký má jeho život smysl? Naučí se se svou ztrátou a osudem vyrovnat?

Edward je neskutečně silná postava. Díky tomu, jak autorka popisuje jeho pocity a trápení, si čtenář uvědomí, jaké má štěstí, že je naživu, že je zdravý a má všechny své blízké poblíž. Začnete si vážit maličkostí.
Nejsilnějších bylo pár posledních kapitol. Dozvídáme se, proč se letadlo zřítilo (byla to nehoda, nebo ne?), jaké byli pocity cestujících, na co mysleli v posledních pár minutách svého života,...
Nebylo jednoduché zadržet slzy.

08.04.2022 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Toto byla pro mě první kniha od tohoto autora. Ovšem musím říct, že to pro mě nebyla top knížka poezie. Některé básně se mnou sice rezonovaly tak moc, že jsem si jen řekla wow, ale bylo jich méně než těch, ve kterých jsem žádný "význam" nebo něco co by mě chytlo za srdce nenašla.
Kniha je rozdělena do tří částí = láska, ona, divokost.

Moderní poezii mám moc ráda, ale z nějakého důvodu mě tyto básně nechytly tak za srdce, abych mohla dát plný počet hvězdiček.

23.02.2021 2 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Fejetony od R. Křesťana opět nezklamaly.
Nápadité, vtipné, až si někdy člověk říká jak to autora napadlo.
Doporučuji. Takové oddechové čtení které i přesto, že nepatří mezi nejnovější díla, stojí za přečtení.

10.02.2020 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Moc hezká knížečka, kterou máte přečteno během pár hodin. Obálka je naprosto nádherná.
Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi kočky. Kniha je napsaná milou, nenucenou formou.
Jsou v ní popsány kočičí vlastnosti a zvyky, které kdyby měl každý člověk, bylo by nám na světě mnohem lépe.
Z knihy je patrné, že sám autor kočky zbožňuje a tak to má být.

01.11.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Miluji knihy tohoto tématu a ani s touto knihou jsem nešlápla vedle.
Kniha je pravdivé vyprávění Shloma Venezii, který byl deportován do Osvětimi a následně se stal členem sonderkommanda. Viděl to nejhorší, co se v táboře odehrávalo, a to plynování a následné pálení lidí z transportů.
Kniha je vedená jako Shlomova výpověď na kladené otázky. Musím říct, že díky tomuto je kniha ještě osobnější. Je to jako kdyby Shlomo hovořil přímo k Vám.
Příběh je opravdu silný, bez jakékoli úpravy. Prostě ,,syrový."
Chvílemi se mi dělalo opravdu špatně. Tato kniha je asi nejsilnější a nejděsivější, kterou jsem zatím kdy četla.

24.10.2019 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Johna Green úplně zbožňuji a vřele doporučuji.
Kniha byla opravdu zajímavá. Azu jsem v některých chvílích naprosto chápala a někdy zase vůbec, ale jako postava mi byla sympatická. Aza se potýká s psychickou poruchou, kterou autor popsal naprosto skutečně. Dokázala jsem si naprosto představit, jak se Aza cítí, když mluví o myšlenkových spirálách kruzích, které se neustále zužují.
Davise na mě působil také velice příjemně, jako silný ale přesto citlivý a zranitelný.
Myslím, že hlavní je v knize porucha, kterou Aza trpí a samozřejmě láska. V pozadí se odehrává zmizení Davisova otce, která zapříčinila setkání hlavních hrdinů.
Kniha je plná vět, které mají hloubku.
Obálka je také naprosto dokonalá a vystihujíci Azu. Moc se mi líbilo přirovnání k jedné zelvě na druhé.....
Knihu doporučuji.
P. S. NESROVNÁVEJ tě ji prosím s knihou Hvězdy nám nepřály, obě jsou originální a nedají se srovnávat.

12.07.2019 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Probuzení Simona Spiera byl má první kniha ohledně LGBT. Nijak zvlášť toto téma nevyhledávám, ale i přesto se mi kniha moc líbila. (takové odlehčené čtení např. na léto....)
Autorka dokázala dobře popsat, jak se zrovna postava cítí, všichni mi byli velice sympatičtí.
Kniha se zabývá Coming Outem, vydíráním, lehce šikanu a láskou.
Trochu mi chybělo, že jsme se toho o tajemném Bluovi nedozvěděli více, jinak super kniha.

07.07.2019 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Další skvělá kniha od Markéty Lukáškové.
Kniha je odlišná od předešlých knih, ale i tak se mi moc líbila.
Je pravda ze jsem se do knihy musela ze začátku začíst, a dostat se do děje knihy, nicméně jakmile se začal odehrávat příběh hlavní hrdinky Emy, už jsem knihu nedokázala přestat číst.
Ema je jiná, než její vrstevníci, a to v mnoha ohledech. Ema se snaží přijít na to, co je to láska a tak sbírá příběhy od členů její rodiny a nejbližších lidí.
Postupně tak zjišťuje, proč jsou vztahy v její rodině tak zvláštní a proč se někteří členové rodiny nemohou vystát.
Každý má svůj příběh. A každý má svá trápení, která si nese svým životem a chtě nechtě je proplétá do vztahů s ostatními.

25.01.2022 5 z 5

K moderní poezii jsem poměrně skeptická, nicméně, když čtenář nečte pouze slova, ale hledá v nich něco hlubšího, tak je tato kniha plná myšlenek, nad kterými je dobré se zamyslet.
Některé básně mě zaujali více, některé méně, ale pokud máte rádi knihy, kde je opravdu málo textu a kterou přečtete do hodiny a nad řádky textů se pozastavíte, tak Vám tuto sbírku doporučuji.

07.07.2021 2 z 5

Jiné jméno pro domov Jiné jméno pro domov Jasmine Warga

Krásná kniha, napsaná originálním způsobem. Není v ní příliš mnoho textu, ale i tak kniha předá čtenáři vše, co má.
Dojemně a citlivě napsaný příběh, kde se Jude potýká s tím, že neví, kde je její domov.
Příběh není jen o rasismu a nespravedlnosti, ale i o tom vzít nové příležitosti do vlastních rukou a být statečný, silný, sám sebou a hlavně, být pyšný na sebe a na to, kým jsem.

11.05.2021 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Upřímně mě kniha vůbec nezaujala. Sice jsem ji přečetla cca za hodinu, ale verše mi přišli prázdné a ač jsem se snažila sebevíc, nenašla jsem tam více jak 5 "básní", které by měli určitou hloubku, kterou by podle mě verše měli mít.
Kniha je krásně graficky zpracovaná a líbí se mi i její jednoduchý design, ale pro mě je osobně mnohem důležitější obsah, než vizuální stránka.

15.03.2021 1 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Skvělá motivační kniha.
Hlavní myšlenka knihy je Mít se rád a rijmou se takový jaký jsem a myslet pozitivně.
Moc se mi líbila ta část s nemocemi. Autorka zde líčí, že každá emoc má spojitost s psychikou.
V knize se nachází citáty a AFIRMACE, které Vám pomohou k pozitivnímu vnímání svého života.
Ilustrované vydání je opravdu skvělé. Nejedná se o odpočinkovou knihu, jelikož je u ní o čem přemýšlet, ale zároveň se při čtení této knihy dokážete jak psychicky tak fyzicky uklidnit.

29.12.2019 5 z 5

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

Jsi prostě borec je naprosto skvělá motivační kniha.
Najdete v ní od všeho něco: zákon přitažlivosti, jak si vydělat peníze, jak být lepším člověkem, jak myslet....
Líbil se mi styl autorčina psaní, byl takový ,,normální ", žádné extra složité názvy a vysvětlivky. Skvělé ke, že skoro u všeho nám autorka dává příklady (někdy opravdu vtipné, že se u nich člověk i zasměje), tipy na knihy úplně na konci jsou také ku prospěchu.
Důvod, proč jsem strhla jedním hvězdicku je ten, že mi ke konci trochu vadilo opakování ohledně peněz. Někdy už toho bylo opravdu moc. A překlad názvu knihy je podle mě také úplně mimo.
Jinak mohu knihu doporučit k přečtení. Myslím, že si v ní najde každý něco, co zrovna potřebuje.

22.09.2019 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Loď mezi hvězdami je kniha s vesmírnou tématikou. I přesto, že vesmírnou tématiku moc nemusím, jsem knihu četla již třikrát (vždy po časovém odstupu) a ani jednou mě nezklamala, naopak jsem vždy našla něco ,,nového ".
Loď Universu je na cestě vesmírem, která má trvat Tři sta let. Hlavní hrdinku Amy někdo předčasně vzbudí. Setkává se se Synem a spolu odkrývají tajemství lodi.
Moc se mi líbilo, jak se postupně dozvídáme stále nové a překvapivé informace.
Byla jsem ráda, že Amy se po probuzení nechovala ,,ufňukaně", právě naopak.
Syn mi byl sympatický už od začátku.
Jediné, co bych knize vytkla je to, že když byla Amy zmrazená, tak mě její kapitoly moc nebavilo, ale to se hned po rozmrazení změnilo.
Dopuručuji si po přečtení 1. dílu dokoupit i 2. a 3. díl.
A navíc, ta obálka je naprosto dokonalá, obdivuji toho, kdo ji navrhl.

12.08.2019 4 z 5