galinek

Přečtené 34Hana
? - červen 2019
Hana 2017, A. Mornštajnová

Krásná kniha plná utrpení i života, úžasný styl psaní,....d ě k u j i :-)


Duch domu Ashburnů
? - duben 2019
Duch domu Ashburnů 2019, D. Coates

Za dva dny:-),...."proboha", kde beru čas na čtení ???- v podstatě nic nestíhám, ale knížku přečtu za 2 dny....Nádhera!!!, moc se mi líbila. Asi to bude tím, že mne fascinují staré domy:-), genius loci..... Jsem teď závislá na knihách o 11., 12., 13.století,....trošku jsem si odskočila a bylo to moc milé setkání se všemi hrdiny příběhu, hlavně Wolfganga jsem hned milovala... svižně odvyprávěný příběh, krásná atmosféra, vše, co bych si od takového žánru přála,...a hlavně pro mne nezapomenulý závěr!:-)


Oheň je tvým osudem
? - duben 2019
Oheň je tvým osudem 2001, B. Erskine

Zvykla jsem si, že než koupím knihu, kouknu na recenze ... většinou je to zábava, protože někdo knihu vychválí, někdo odsoudí,...:-) takže si ji stejně koupím ....tady jsem udělala dobře, že jsem si ji koupila, bohužel v komentářích jsem se dozvěděla už cosi dopředu, a to mě pak FAKT mrzelo.... škoda, že autoři komentářů někdy zbytečně prozrazují,....no, poučení pro příště... A je pravda, že příběh je v mnoha ohledech "neuvěřitelný", ale to neznamená, že bude čtenář zklamám, v mém případě to byl zásah :-) do srdce...., i přes obrovský smutek, který tak nějak byl všudepřítomný, jsem se zamilovala do jedné postavy,....a ta tak nějak se mnou občas tráví čas v mých myšlenkách,.... co kdyby...


Mistr mystifikace
? - březen 2019
Mistr mystifikace 2018, S. Ebert

Návštěvnice
? - leden 2019
Návštěvnice 2018, A. Stevens


Prorok
? - leden 2019
Prorok 2014, A. Stevens

Království
? - leden 2019
Království 2013, A. Stevens

Vážka v jantaru
březen 2018 (27.-28.)
Vážka v jantaru 2011, D. Gabaldon

Začala jsem číst tento druhý díl - a byla jsem docela v šoku, ...a naštvaná:-),...ale tááááák děsně zvědavá.... Jdu na to - těžko se pak přinutit knihu odložit....Takže jasný záměr autorky...


Dům U Tří borovic
? - březen 2018
Dům U Tří borovic 2011, H. M. Körnerová (pseudonym)

:-) Četla jsem Pána hor,...a chtěla jsem nějak pokračovat v těch romantických vlnách - a podruhé si přečetla Dům U Tří borovic,... Je to pohlazení:-), zatím každá kniha autorky. Děkuji:-)


Má poslední vévodkyně
? - březen 2018
Má poslední vévodkyně 2012, D. Goodwin

Já si knihu náležitě užila... Kupodivu mě bavily i popisné scény,...a to je co říct. Jenom z toho neuvěřitelného bohatství se mi trochu "zatočila hlava",:-).... Miluji ty scény, kdy ve společnosti to přímo praská napětím a hrozí skandál,...zúčastnění musí dodržet dekorum, ať se děje co se děje... to úžasné ovládání, zvládání situací.... prostě skvělá kniha!!!!


Tma
? - květen 2017
Tma 2016, B. Minier

Já se taky přikláním k tomu, že toto byl nejlepší díl.... Když jsem četla komentáře - zjistila jsem, že se dělí na 2 tábory. Jedna skupina zklamaných, druhá nadšených. Já byla příběhem totálně pohlcená!!!Taková knížka ja jako droga,...naštěstí byl svátek a to, že veškerá má práce stála, tolik nevadilo.


Vdova
? - duben 2017
Vdova 2016, F. Barton

Já si KNIHU užila, bylo to zase něco úplně jiného. Trošku jsem z počátku "bojovala" se stylem kapitol -( každou vyprávěla jiná postava) , ale po chvíli jsem si zvykla a nakonec musím uznat, že to přispělo k napínavosti. Přiznám se, že novinářka mi byla FAKT nesympatická:-)...jinak také podle udělených hvězd a komentářů jsem vážně zvažovala, jestli se do ní vůbec pustit. Takže já pro změnu dám 5 hvězd:-)


Přítelkyně smrti
? - březen 2017
Přítelkyně smrti 2016, B. Aichner

Zase jedna kniha, kdy vše ostatní jde stranou a vy čtete a čtete a nemůžete přestat.... Jdu na druhý díl:-)


Nabíječ
? - říjen 2016
Nabíječ 2014, A. Clayton

Přečteno,.....oddechovka, místy vtipná. Další díl už ale číst nebudu....


Střípky ticha
? - říjen 2016
Střípky ticha 2016, L. Castillo

Když se začtu do takové knížky - jde téměř vše stranou, a opravdu si ji PROŽIJI.... skvělá a těším!!!!!!! se na další.....


Dokonalý cizinec
? - říjen 2016
Dokonalý cizinec 2016, R. Knight

Výborná knížka, opravdu jsem si ji užila.... nic není takové, jak se na první pohled zdá.... napínavá a se zvraty až do poslední stránky.... doporučuji:-)


Růže z Yorku - Láska a válka
? - červenec 2016
Růže z Yorku - Láska a válka 2014, S. Worth

Vřesoviště
? - květen 2016
Vřesoviště 2012, B. Bauer

Přečetla jsem, zajímavá knížka,.... začátek i konec měl celkem spád,......bohužel má četba byla asi i ovlivněna nuceným přerušením..... To žádné knížce nepřidá. Neodrazuji.-)


Grey
? - únor 2016
Grey 2016, E. L. James (pseudonym)

Já se bavila.....myslím, že kniha musela být stejná - jako první díl, aby to do sebe PĚKNĚ zapadlo.... Zase jsem si vyslechla ty všechny hanlivé komentáře..... Ale jsem velká holka, na to nedám, já se prostě srovnala s tím, že nejsem dokonalá jako hlavní hrdinka,:-)), no a muži myslím nemohou vystát toho krásného, úspěšného a až neřestně bohatého Ch.:-).... to je ten problém vnímání. Je to totální pohádka, ale proč ne,.... ALE PROČ NE, proč si nedopřát "obyčejnou"vanilku:-)))) Kdo po knížce sáhne, jistě ví, do čeho jde..... Tak všem příjemné čtení:-)))


Modlitba za mlčení
? - únor 2016
Modlitba za mlčení 2015, L. Castillo

Skvělá kniha,....nedalo se od ní odtrhnout - a pokud už jsem musela - stejně jsem na myslela...


Pod sněhem
srpen 2015 - únor 2016
Pod sněhem 2015, P. Soukupová

Přečteno:-),.....já bych k tomu jen dodala - doporučuji všem - těm, co sourozence mají, i těm, co nemají.... (Já mám tři sestry:-)....).


Dáma z popela
? - únor 2016
Dáma z popela 2015, C. Trent

Také mne zlákala viktoriánská atmosféra,.... pro mne naprosto nové prostředí..... A samozřejmě zajímavý pohled na občanskou válku a historické souvislosti..... Tímto způsobem si ráda osvěžuji a doplňuji své historické znalosti......


Slib mlčení
? - únor 2016
Slib mlčení 2014, L. Castillo

Skvělá napínavá detektivka. Už se mi dlouho nestalo, že bych si knížku brala s sebou do práce na využití 15 minutové pauzy:-). Některé momenty byly dle mého umělé, ale aby kniha měla takový spád, tak to asi jinak nejde. Určitě si přečtu další titul.


Jsme přece sestry
? - únor 2016
Jsme přece sestry 2014, A. Gesthuysen

Knižku jsem měla od kamarádky půjčenou už pár měsíců. Nějak se mi do ní nechtělo,... Ale pak jsem se začetla a opravdu ZAČETLA. Moc se mi líbilo prolínání vzpomínek a současnosti. Někdy v životě rozhodnou maličkosti, někdy je to běh dějin, co nás ovlivní, nasměřuje. ....jednoznačně silný příběh....


Kletba porodní báby
? - únor 2016
Kletba porodní báby 2012, S. Ebert

Temné tajemství rodu Černínů
? - únor 2016
Temné tajemství rodu Černínů 2004, C. Link

Dnes jsem dočetla. ...Kniha se četla krásně, je pravda, že chvílemi jsem hlavní hrdinku přímo nesnášela. Někde jsem četla v komentáři, že to dopadne OK., no ano, ale jinak, než jsem čekala... Tak to byl ještě takový bohus ke konečnému rozuzlení... Kdo má rád historické romány, snad nebude zklamán. Každopádně jsem konečně dostala chuť na monografii o Albrechtu z Valdštena- mám ji už pár let v knihovně... .... Nepochopila jsem překlad názvu knihy(?). Z knih autorky se mi asi nejvíc líbila kniha Dům sester.


Anatomie lži
červenec - srpen 2015
Anatomie lži 2008, D. Brown

Dlouho jsem ji měla v knihovně, nějak jsem se nemohla odhodlat číst knihu D.Browna bez historického "podkladu". Já si ji užila, bylo to napínavé, místy dost vykonstruované - ale to se dalo očekávat. Svěží prázdninové čtení.-)


Nevinná zrádkyně
? - srpen 2015
Nevinná zrádkyně 2011, A. Weir

Nádherná knížka, když jsem ji nečetla, tak jsem o ní přemýšlela. Neuvěřitelný příběh. Plastický obraz doby a života lidí žijících v té době. A pozice princezen či potencionálních následníků trůnu slabě řečeno "nezáviděníhodná". No a samozřejmě jsem si hned objednala další knihu od autorky. Vám všem, kdo jste nečetli VŘELE DOPORUČUJI.


Stalker
červenec 2015 (02.-08.)
Stalker 2015, L. Kepler

já jsem si knížku opravdu užila, byla skvělá - plná napětí, zvratů, ...někteří píší, že je zklamala, mě tedy nikoli!!!!! Dala jsem si chvilku oddych od autorů - a to možná byl dobrý tah.... Všem přeji skvělý zážitek a za sebe D O P O R U ČU J I :-)


Okřídlená duše
? - červenec 2015
Okřídlená duše 2012, A. Stevens

Anatomie vraždy
? - červenec 2015
Anatomie vraždy 2013, I. Robertson

Druhý hrob nalevo
? - červenec 2015
Druhý hrob nalevo 2013, D. Jones

Třetí hrob přímo před nosem
? - červenec 2015
Třetí hrob přímo před nosem 2015, D. Jones

Já si OPRAVDU všechny tři díly užila, kdo má trochu rád fantasy a nebojí se tmy - vřele doporučuji! A opravdu jsem se srdečně zasmála - někdy by se děj zdál trochu "přitažený za vlasy" - ale kdyby to tak nebylo, tak by to nebylo ONO. Kdypak se dočkám pokračování?....


První hrob napravo
? - červenec 2015
První hrob napravo 2013, D. Jones