zvěřinec zvěřinec komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná, i když smutná kniha. Každý člověk je jiný, chová se nějak z různých důvodu, ale občas by si někdo fakt zasloužil facku.

19.10.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zatím TOP od paní Klevisové, a to jsem byla nadšena i z předchozích knih. Postavy jsou jako živé, přirozené. Bavilo mě pátrání po historii i atmosféra místa.

15.12.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak ta byla!!! První kniha od tohoto autora a sedla mi úplně ve všem od začátku do konce. Jeho humor je i můj. Božínku jak já se bavila... Ne že by to byla komedie, bylo to milé, veselé, dojemné. Bylo by fajn potkat Elsu, babičku i worse a vplout do Říše před procitnutím. A komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu.

11.04.2017 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

To bylo moc krásné. Já netušila,že sem přišlo tolik Řeků, že tu jsou s námi jejich potomci, nic o tom, co se dělo v Řecku, co oni asi prožívali u nás. Velice doporučuji.

09.02.2023 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Na tohle moje vyjadřovací schopnosti nestačí - úchvatná, napínavá, milá, dojemná, poučná . . .

22.09.2017 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

První kniha od autora, ale dostala se mi pod kůži. Nádherný příběh. Návrat ke kořenům, k tomu co je důležité, o naslouchání a souznění.

24.04.2024 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

U knihy mne hned zaujala obálka, název i upoutávka. Autorka si vybrala neotřelou zápletku a v kombinaci s první republikou vyzněl příběh velmi netradičně. Postavy byly..až na výjimky..sympatické, klidně bych s nimi ještě nějaký čas strávila. Celkově výborné čtení.

26.08.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jednoduché rychlé čtení, ale tak nějak plytké. Nejsem asi cílová skupina Patrika Hartla.

05.01.2021 1 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Tu a tam jsem se ztratila v postavách, ale jinak příjemné oddychové čtení.

03.01.2021 4 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Četla jsem po několikáté, mám tu knihu ráda. "Podivínský" mlynář? Proč podivínský. Protože co je jiné, to je špatné? Tak to vymýtíme, zavřeme, protože pak to neuvidíme a svět bude v pořádku. Opravdu? Super kniha k zamyšlení, i nad současným bytím.

12.07.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knihu jsem měla z knihovny, ale musím si ji koupit. Je to kniha, do které se člověk podívá několikrát do roka. Je tam spousta moudra, našla jsem tam mnoho poučení pro sebe. Jelikož miluji kočky, styl vyprávění mi sedl i z tohoto pohledu. Opravdu každý by si měl přečíst vyprávění JSK :-).

01.04.2016 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příjemné oddechové čtení, které vtáhne do děje. Další díly si přečtu také.

06.05.2021 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak první polovina byla rozvláčná až nudná, ale postupně dostalo vyprávění spád a poslední třetina se tedy rozjela. Při čtení jsem si vyhledávala info na netu, pohoří i cestu jsem vyhledala na mapě, a tím příběh dostal dost realistický rozměr. Bylo to hodně živé, a i teď pár dní po přečtení to ve mně pořád doznívá. Skvělý živý horor. Myslím, že šikovný filmař by si s námětem mohl dobře pohrát. Jedno vím jistě - do Tribeče se nikdy nepodívám, co kdyby .....

23.04.2018 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Hodně smutná, ale i krásná knížka z mého pohledu.... byl ale smutný i on, chtěl by kontakt s lidmi? Našel si spřízněnou duši a ukázali si vzájemně, že lze mít i rád.

03.01.2018 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Přečteno rychle, bylo to napínavé, nápad dobrý, i místo děje, proč ne.

05.12.2016 4 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Výborná kniha. Vše bylo "jako živé". Autor má bohatou představivost, postavy, místa, děj - vše skvěle propracováno, měla jsem pocit, že tam jsem s nimi. A ten konec - měla jsem husí kůži, jak to dopadne - náznak - pak všechno jinak, zas naděje - všechno jinak. Ježiši jak já trnula, aby to dopadlo podle mých představ ....

19.10.2016 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

.... a mně se to líbilo moc. Měla jsem ráda Annu a bylo mi jí líto, potřebovala jen někoho, kdo by jí porozuměl a tím i pomohl. Bavily mě ty Aniny občasné "hlody". Styl mi vyhovoval, děj byl tedy někdy sešup, rychle plynul, až na ten konec ..... pořád jsem čekala, až to bude ..... to bylo dlouhé. Skvěle popsaný tok myšlenek. Za mě skvělá kniha, na kterou budu asi dlouho myslet.

11.10.2016 5 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Krásná kniha jak obsahem tak vzhledem. Často jsem se procházela po Praze s Ginou (prstem po mapě) a hledala na netu domovní znamení, o kterých jsem samozřejmě vůbec netušila. Skvělé ilustrace od Striga celý dojem z knihy jen umocnila.

15.12.2020 5 z 5

Klasická červená knihovna. Čekala jsem víc něco duchaplnějšího, název mě celkem nalákal.

27.09.2017 2 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Milé, příjemné, dovolenkové čtení pro milovníky kočiček a happy endů.

19.05.2017 4 z 5