zvěřinec zvěřinec komentáře u knih

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

První kniha od autora, ale dostala se mi pod kůži. Nádherný příběh. Návrat ke kořenům, k tomu co je důležité, o naslouchání a souznění.

24.04.2024 5 z 5

Čekání na Vlka Čekání na Vlka Sandra Dieckmann

Jak málo stačí...

23.05.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

To bylo moc krásné. Já netušila,že sem přišlo tolik Řeků, že tu jsou s námi jejich potomci, nic o tom, co se dělo v Řecku, co oni asi prožívali u nás. Velice doporučuji.

09.02.2023 5 z 5

Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Nick Gerrard

Tato kniha pojí velmi příjemné s užitečným. Miluji Annu ze Zeleného domu, aj se učím stále a toto byl dobrý trénink.

14.02.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zatím TOP od paní Klevisové, a to jsem byla nadšena i z předchozích knih. Postavy jsou jako živé, přirozené. Bavilo mě pátrání po historii i atmosféra místa.

15.12.2021 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

U knihy mne hned zaujala obálka, název i upoutávka. Autorka si vybrala neotřelou zápletku a v kombinaci s první republikou vyzněl příběh velmi netradičně. Postavy byly..až na výjimky..sympatické, klidně bych s nimi ještě nějaký čas strávila. Celkově výborné čtení.

26.08.2021 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příjemné oddechové čtení, které vtáhne do děje. Další díly si přečtu také.

06.05.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jednoduché rychlé čtení, ale tak nějak plytké. Nejsem asi cílová skupina Patrika Hartla.

05.01.2021 1 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Tu a tam jsem se ztratila v postavách, ale jinak příjemné oddychové čtení.

03.01.2021 4 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Krásná kniha jak obsahem tak vzhledem. Často jsem se procházela po Praze s Ginou (prstem po mapě) a hledala na netu domovní znamení, o kterých jsem samozřejmě vůbec netušila. Skvělé ilustrace od Striga celý dojem z knihy jen umocnila.

15.12.2020 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Nemohla jsem se začíst. Odkládám.

06.12.2020

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná, i když smutná kniha. Každý člověk je jiný, chová se nějak z různých důvodu, ale občas by si někdo fakt zasloužil facku.

19.10.2020 5 z 5

Angličtina pro samouky + klíč Angličtina pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Začínala jsem s touto učebnicí a nemohu si stěžovat. Nemám s čím porovnat, ale tato knížka mě naučila, to co umím. Je jasné, že je potřeba postupně používat další pomůcky - poslech, mluvit apod.

25.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak první polovina byla rozvláčná až nudná, ale postupně dostalo vyprávění spád a poslední třetina se tedy rozjela. Při čtení jsem si vyhledávala info na netu, pohoří i cestu jsem vyhledala na mapě, a tím příběh dostal dost realistický rozměr. Bylo to hodně živé, a i teď pár dní po přečtení to ve mně pořád doznívá. Skvělý živý horor. Myslím, že šikovný filmař by si s námětem mohl dobře pohrát. Jedno vím jistě - do Tribeče se nikdy nepodívám, co kdyby .....

23.04.2018 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Jak píše Arte pode mnou. Souhlasím. Další díly si ale přečtu :)

12.03.2018 3 z 5

Frigidní ženy Frigidní ženy Sue Riches

Líbilo se mi. Ženský jsou dobrý, že to daly.

01.02.2018 3 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Hodně smutná, ale i krásná knížka z mého pohledu.... byl ale smutný i on, chtěl by kontakt s lidmi? Našel si spřízněnou duši a ukázali si vzájemně, že lze mít i rád.

03.01.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělé čtení. Já vůbec netušila, do čeho jdu, čekala jsem typickou americkou mýdlovou romantiku, ta se ale nekonala a námět byl skvělý. Celou dobu jsem byla napnutá, v podstatě jsem to chtěla mít za sebou, aby to už nějak dopadlo, aby to ty ženský už nějak vyřešily. Forma byla taky nápaditá, jak se všechno postupně hezky poskládalo.

01.12.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Asi 200 stran mi trvalo než jsem se začetla. Přišlo mi to takové kostrbaté, občas zbytečně rozvláčné až nudné. Tak nějak nic moc.

02.11.2017 2 z 5

Klasická červená knihovna. Čekala jsem víc něco duchaplnějšího, název mě celkem nalákal.

27.09.2017 2 z 5