zvěřinec zvěřinec komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Na tohle moje vyjadřovací schopnosti nestačí - úchvatná, napínavá, milá, dojemná, poučná . . .

22.09.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Jsem lehce za půlkou a nějak nevím, zda dočtu či nedočtu. První díl mě zaujal, hlavně tím časovým přestupem, proto jsem šla do dalšího, ale politiky je zde moc, nevím, kdo je s kým, kdo proti komu. Je to taková Angelika. Do dalších dílů nepůjdu, nějak cítím, že mi to nic nedává a do čtení se nutím.

11.09.2017 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ke knize jsem přišla přes hudbu k seriálu (ta je úžasná). Čte se dobře, děj plyne příjemně. Čekala jsem spíš něco víc mystery, toto je takový normální příběh, jen s tou časovou zápletkou. Příjemně se čte o Skotsku, o povaze Skotů, historii. Ale jo, do dalších dílů půjdu.

18.08.2017 4 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Četla jsem po několikáté, mám tu knihu ráda. "Podivínský" mlynář? Proč podivínský. Protože co je jiné, to je špatné? Tak to vymýtíme, zavřeme, protože pak to neuvidíme a svět bude v pořádku. Opravdu? Super kniha k zamyšlení, i nad současným bytím.

12.07.2017 5 z 5

Strašidla z Woodlandu Strašidla z Woodlandu Jaroslav Kuťák

Nejsem moc detektivkář, ale zaujal mne název, proto jsem do toho šla. Trochu přitažený za vlasy, no dočetla jsem to. Jak píše "peprminta" pode mnou - parodie na detektivku.

12.07.2017 1 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Milé, příjemné, dovolenkové čtení pro milovníky kočiček a happy endů.

19.05.2017 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak ta byla!!! První kniha od tohoto autora a sedla mi úplně ve všem od začátku do konce. Jeho humor je i můj. Božínku jak já se bavila... Ne že by to byla komedie, bylo to milé, veselé, dojemné. Bylo by fajn potkat Elsu, babičku i worse a vplout do Říše před procitnutím. A komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu.

11.04.2017 5 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Já asi nejsem cílová skupina. Pro cílovou skupinu je to zřejmě dost dobré, námět, fanstasy, ilustrace. Do dalších dílů už asi nepůjdu, to bych se musela hodně nudit.

30.01.2017

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Prostý život hrstky lidí na pár stránkách. Milé čtení. Při čtení jsem si připadala, že jsem tam s nimi, jako pozorovatel - bylo to tak hmatatelné. Díky, že jste mě pustili mezi vás.

11.01.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kdo má rád knihy o vztazích, musí jásat, zde jich je dost. Kniha se čte dobře, rychle, bo není důvod nad vším přemýšlet. Text není těžký, je to taková oddychovka. Je dobře, že se autor nedržel jednoho časového úseku, ale postavy si knihu opravdu odžily. Knihu jsem dostala pod stromeček, takže jsem do ní šla - sama bych si jí nekoupila - a jelikož nemusím vztahové knížky a trochu mi to připadá jako "ordinace", tak za mě 3 hvězdy.

05.01.2017 3 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Tak to bylo maso. Nečekala jsem, že i v komiksu lze až tak vystihnout brutalitu, strach a leccos dalšího. Atmosféra je dobře vystihnuta, celé je to skvěle nakreslené. Super fantasy příběh a záhada na starém sídle. Těším se na další díly.

07.12.2016 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Moc pěkná knížka a spousta moudrého pro život. Nutí člověka zamyslet se nad sebou a svým jednáním a pohledem na svět. Doporučuji.

05.12.2016 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Přečteno rychle, bylo to napínavé, nápad dobrý, i místo děje, proč ne.

05.12.2016 4 z 5

Skvělá fantasy. Četla jsem ji podruhé, poprvé mi nic moc neřekla, teď to bylo mnohem lepší - dříve jsem fantasy moc nečetla. Příběh úžasný, styl psaní, vše jak má být. Těší mě, že jsou další díly.

04.11.2016 5 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Výborná kniha. Vše bylo "jako živé". Autor má bohatou představivost, postavy, místa, děj - vše skvěle propracováno, měla jsem pocit, že tam jsem s nimi. A ten konec - měla jsem husí kůži, jak to dopadne - náznak - pak všechno jinak, zas naděje - všechno jinak. Ježiši jak já trnula, aby to dopadlo podle mých představ ....

19.10.2016 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

.... a mně se to líbilo moc. Měla jsem ráda Annu a bylo mi jí líto, potřebovala jen někoho, kdo by jí porozuměl a tím i pomohl. Bavily mě ty Aniny občasné "hlody". Styl mi vyhovoval, děj byl tedy někdy sešup, rychle plynul, až na ten konec ..... pořád jsem čekala, až to bude ..... to bylo dlouhé. Skvěle popsaný tok myšlenek. Za mě skvělá kniha, na kterou budu asi dlouho myslet.

11.10.2016 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Oddychovka, která se čte sama. Zrovna jsem neměla co číst, tak jsem sáhla po této knize. Nic nedala nic nevzala.

29.07.2016 2 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

Opravdu oddechové čtení s trochou historie. První tak třetina knihy byla plná vět jak z červené knihovny, jinak hrdinka prostě dokonalá, krásná, vzdělaná, všichni okolo takoví šmudlíci, kteří nevytáhli paty ze vsi, no a konec - co dodat. Zápletka - inu proč ne, nemusíme číst stále pouze fakta.

06.04.2016 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knihu jsem měla z knihovny, ale musím si ji koupit. Je to kniha, do které se člověk podívá několikrát do roka. Je tam spousta moudra, našla jsem tam mnoho poučení pro sebe. Jelikož miluji kočky, styl vyprávění mi sedl i z tohoto pohledu. Opravdu každý by si měl přečíst vyprávění JSK :-).

01.04.2016 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Lehké čtení - oddychovka. Kniha mě donutila zjistit si něco o rudolfínské době, o tom, jak to ve skutečnosti bylo. Kniha se četla dobře, příběh zajímavý, nevadil mi jiný konec než byla skutečnost, prostě středověká romantika. Některé odstavce jsem jen přelítla očima, přišly mi zbytečně dlouhé a o ničem.

10.03.2016 3 z 5