Zuzka_Zuu Zuzka_Zuu komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášeňka je přesně kniha, kteroukoliv si vždycky ráda přečtu znovu. Četla jsem ji naší tehdejší fence, když jsem byla malá a učila se číst. Příběhy štěněte mi tehdy přišli jako vhodná četba pro štěně a stejně tak ji budu číst i mému synovi před spaním.

26.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak jsem se konečně odhodlala a pustila se znovu do čtení. Sérii HP jsem četla naposledy na základce a teď, když ji čtu jako máma rok a půl starého chlapce, musím říct, že při čtení odstavců o mateřské lásce a obětování mě prostě donutí uronit pár slz. Příběh je krásný, stále ještě nevinný. Těším se na další

03.07.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tahle kniha byla dokonalá! Nemůžu si pomoct, ale několikrát jsem dokonce lapala po dechu, jako nějaká knižní postava, uronila jsem pár slz nad pár tragických pasáží a na konci jsem jen zůstala zírat otevřenou pusou. Autorka v knize předvedla něco úžasného, kniha uprostřed knihy a ještě k tomu takhle mistrně podána? Úžasná věc, úžasné počtení! Nechybí sexuální scény, samozřejmě :)

17.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem knihu na maturitu a od té doby na ní nedám dopustit. Často je to naše večerní čtení s manželem a doufám, že jednou kniha chytne za srdce i našeho syna

22.08.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Příběh plný nehynoucí lásky v manželství i před ním. Pár se snaží vypořádat se s těžkostmi během jejich společného života a snaží se dostat se z "krize", která zasáhla jejich vztah a žene ho do záhuby. Jde o vztah plný pochopení a toleranci vůči protějšku a zároveň k pochopení citů toho druhého. Kdyby spolu o všem více mluvili a neskrývali svoje pocity navzájem před sebou, došlo by na truhličku až po pětadvaceti letech manželství.
Za mě povedená knížka, došlo mi, že nejde jen o to brát, ale také stejnou měrou dávat nazpátek, protože člověk v tom manželství přeci jen není sám :) Doporučuji

11.03.2023 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Kniha popisující každoměsíční cyklus proměny vlkodlaka, skrz vraždy postupně rozkrývající, kdo že se to skrývá v tom huňatém kožichu. Kniha se během pár stran odehrává po celý rok, měsíc co měsíc - co měsíc, to jedna kapitola. Kniha je proložená nádhernými ilustracemi. Za mě super oddychové čtení a ilustrace tomu daly třešničku už na tak skvělém dortu :)
Moje první Kingovina a rozhodně ne poslední.

"Třicet dní je dlouhý duben,
září, listopad a červen,
ostatní jsou delší, zdá se,
jen ten druhý vymyká se,
ať je slunce, zima, nebo padá déšť,
v každém kulatý měsíc zahlédneš."

20.03.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Každý někdy takového Rylea potká i já jsem na pokraji dospělosti měla tu smůlu. Krásný, charismatický, se špatnou minulostí, kterému člověk začne pomáhat, protože cítí tu potřebu být hodný na ostatní a pak? Pak se jen snaží vymazat a omluvit jeden opilecký večer a říkat si, že se to stalo omylem. A víte co? Člověk opravdu musí plavat dál. :)
Kniha se mi líbila, samozřejmě. Byla psaná od srdce a z vlastní zkušenosti, takové knihy jsou nejlepší, dýchá z nich ta bolest, láska a další emoce a člověk prostě cítí, že to není jen vymyšlený příběh, ale je v něm špetka Pravdy.
Jsem ráda, že Lily v sobě našla tu sílu odejít, jako tehdy já :) takové malé, velké vítězství. Člověku se pak otevřou takové možnosti,. které předtím neviděl.
Věřím, že tato kniha pomůže mnoho ženám uvědomit si svoje chyby a nebo jako mě zavzpomínat si nad svou hloupostí a slepotou, ale kdyby nebylo bývalého přítele, nebylo by současného manžela a nebylo by našeho syna. Všechno zlé je v něčemu dobré. :)
Těším se na "Námi to začíná".

24.02.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Dokonalá kniha, opět jsem si pobrečela, jako snad pokaždé u autorčiných knih. Cítila jsem tu bolest s hlavní hrdinkou, hlavně když jsem při čtení knih pusinkovala svého syna do vlásků a říkala si, jaké mám štěstí, že ho mám. Kniha je plná nepochopení a špatného úsudku jen na základě jednoduchého lidského pudu, hodit to na někoho, kde byl nejblíž. Příběh mě vtáhl hned po prvních pár stranách, to ani neskončila první kapitola, tak, jak ne tomu u autorčiných knih pokaždé. Autorka má jedinečný styl psaní a skvělé zápletky a ještě lepší rozuzlení. Těším se z každé její knihy, tak ... Carpe Diem! :)

18.09.2023 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

HopeLess ... Najednou to slovo má nový význam, i když v českém překladu se to ztrácí. Wow, hodně silná kniha plná zvratů. V jednu chvíli se mi chtělo až zvracet z toho, že by něčeho takového byl někdo schopný a jako máma malého synka, je mi právě o to hůř, už jen z té představy. Několikrát jsem se s ním musela jít pomazlit, abych nabrala sílu na to knihu dočíst.
Kniha je krásně napsaná, nechybí zápletka a rozuzlení a také strhující závěr a jak všechno zapadne do sebe. V některých momentech jsem si opravdu musela dát 'oddych na konci kapitoly', abych to všechno zpracovala. Knihu budu rozdýchávat ještě dlouho. Určitě ji ale doporučuji přečíst, má v sobě jisté kouzlo :)

04.03.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Krásně čtivá, plná napětí a "ou" momentů. Autor mě velice zaujal už při první straně, rozhodně jsem s ním neskončila :) doporučuji

22.05.2021 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Takže, nejdříve bych ráda podokla, že by se měl název upravit na "Já legenda a další povídky". Těšila jsem se a detailně propracovaný příběh "Já legenda" v čele s filmovým Willem Smithem a že si zaplním mezery z filmu a ono kulový! Kniha je zaprvé úplně jiná než film a za druhé "Já legenda" je zhruba po půl knihy a zbytek jsou povídky na jiné téma. Což za mě bylo zklamání, protože mě vážně zajímaly detaily na 306ti stranách. No nic, i tak to bylo fajn. Do některých, zvláště dlouhých povídek jsem se musela nutit, protože mě ze začátku nadchly, pak nudily a nakonec zase super. Ty krátké jsem zhltla na jeden nádech.

06.09.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak jsem si opět pobrečela, přijde mi, že se v každé knize od autorky svým způsobem vidím. Líbí se mi její styl psaní a taky to, jak umí chytit za srdce a po prvních stránkách mě donutí se od knihy odpoutat jen v případě nutnosti. Hltala jsem opět každou stránku, bála jsem se odhadovat jak asi příběh končí a při rozuzlení jsem zase brečela. Na konci jsem se usmívala a brečela současně, no prostě co dodat, další skvělý příběh od Colleen! :)

24.10.2023 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Nádherný Vánoční příběh plný lásky a vzájemného porozumění. Nechybí ani zápletka se šťastným koncem. Vánoční atmosféra naladěna! Rozhodně doporučuji přečíst si před Vánoci, hlavně těm největším Grinchům, kniha Vás na Vánoce opravdu dobře naladí. Veselé Vánoce!

03.12.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Kniha pojatá záporákem, který se zamiluje. Popis mučení, vražd, romantiky, ale častěji sexu na různé způsoby. Zajímavé pojetí příběhu, kdy hlavní roly hraje záporná postava. Jen se občas vyskytují chyby, třeba že si odloží sako a o stránku dál vejde a znovu si odloží sako - což je detail a chápu, že při tom všem sexu, násilí a skrytých padouších s vyšším účelem je těžké udržet myšlenku nad takovými detaily. Zpracování se mi líbilo, rozhodně si přečtu i další díl :)

13.11.2023 5 z 5

Jako malá jsem milovala Příběhy Lvice Elsy a teď miluju tuhle knihu, kde autorka popisuje svůj život s vlky, jejich smečkové chování, vyvrací mýty, které se o vlcích rozšířily a vypráví o jejich rodinném systému. Rozhodně se mi kniha líbila a dozvěděla jsem se nějaké nové věci a zajímavosti, které si budu i nadále pamatovat :)

25.04.2023 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Parádní kniha. Většina lidí sní o bílém laťkovém plotě kolem domu a myslí si, že tak je to dokonalé, že uvnitř jsou všichni šťastní jak se navenek zdá, protože přesně tak bílý laťkový plot působí. Jenže to uvnitř není vůbec dokonalé, jak se zdá. Kniha ukazuje to, jak jsou mezilidské vztahy těžké, jak se důležité o svých problémech mluvit a ne to v sobě dusit, protože to pak vede k depresím. Kniha se mi líbila i její konec, rozhodně doporučuji :)

04.04.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Úžasný příběh, plný lásky, škádlení, flirtování a rozhodnutí. Ta neustálá chemie mezi nimi mě hnala abych četla dál. Myslela jsem si, že rozjezd bude pomalejší, jako u Z krve a popela, ale ne, tentokrát to bylo svižnější a větší odvaz. Rozhodně doporučuji přečíst a nasávat plnými doušky. Jakmile se zminila Impala, vzpomněla jsem si na Lovce duchů (Supernatural) a na Deanovu milovanou "baby". Už jen pro to a pro několikrát zmíněnou písničku je ta kniha pro mě hodně povedená.
Oh, won't you please take me home?!

04.10.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak z téhle knihy mrazí. Mám z ní tolik pocitů, že nevím, který z nich cítím nejvíc. Možná nenávist vůči těm lidem tam? Nebo smutek? Jako matka se dovedu vžít do role, ale tohle, co v knize dokáží rodiče těch dětí? Je mi z toho smutno. Hodně smutno. Však svého potomka má člověk chránit, milovat ... Kde se v tom mateřském citu stala chyba? Kniha zanechává mnoho ponaučení a citů, je to silná kniha u které člověk zůstane akorát tiše sedět a snaží se zklidnit svůj zběsilý tep. Přesně proto mám autora ráda, pro jeho dokonalý "ou moment" a pro neotřelé zápletky.

03.08.2022 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Styl psaní autorky mě okamžitě zaujal. S jakou lehkostí popisuje veškeré pocity, ať už ty veselé tak i ty smutné. Miluju cokoliv, kde je Aljaška, hltám popisy míst, krajinu, zvířata a zvláště pak odolné obyvatele těchto míst, autorka rozhodně odvedla dobrou práci. Bravurně popsala složitost mezilidských vztahů ať už tu jejich krásu, kdy se pomalu nenávist změní v lásku nebo také tu složitost a zvláště pak bolest, kterou sebou nese ztráta milovaného člověka. Byla to neskutečná emoční jízda plná slz i smíchu, nechyběla romantická linka a bravurní zakončení se slzami v očích.

18.02.2024 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Skvělý začátek série. Romantická zápletka a tehdejší dvoření jen podtrhovalo detektivní zápletku se zajímavým koncem. Za mě skvělá kniha, nechyběly ani historické prvky propojené s fikcí - super za mě na konci knihy vysvětlení autorky co a jak upravila ve své knize oproti skutečným časovým událostem, aby její děj lépe navazoval. Určitě si přečtu další díly této série. Navíc styl psaní autorky mě zaujal, rozhodně se budu věnovat i další autorčině tvorbě :)

12.01.2024 5 z 5