Zuzanak4 Zuzanak4 komentáře u knih

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Skvělý komiks, který mě chytil jako dítě i jako dospělou. A kdybych měla jednou dítě, narvu to i jemu. Slupnuto za jedno odpoledne!

16.04.2022 5 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Připadalo mi, že se paní spisovatelka snaží zbytečně spojit svět marketingu a literatury. Naroubovat příběh na něco už existujícího, aby to pomohla zpropagovat. Je to škoda. AM píše výtečně a lepší by bylo, kdyby proud své fantazie popustila naplno. Ne jen na pul jako v téhle umělé knize. Nebavila mě.

16.04.2022 2 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Přečtěte si to. Je to nesmírně poetické a pěkné. Ten film jsem nikdy neměla ráda, ale tahle kniha je úplně jiná. Lepší, takže se vlastně bude líbit všem.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Klasika, která mi vždycky udělá dobře.

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Nebavila mě zatím ani jedna kniha. Připadají mi poměrně bezobsažné ve smyslu chybějící nadlinky příběhu. To má sice hodně knih, málo jich má ale tak masivní reklamu, a proto to člověka tolik nedráždí. Jako dobrý pohled do duší seniorů tahle kniha není. Spíš doporučuju nějaký film od Sorentina.

06.12.2021 1 z 5

Struhující příběh podnikatelky, která se jen tak něčeho nezalekla. Jana Poncarová opět dokázala, že umí.

05.12.2021 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Umí psát napínavě a budovat příběh. Kniha nenudila.

01.05.2024 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Šabach je moje srdcovka a tahle jeho kniha mě dojímá i rozesmívá, a to na mnoha místech. A v závěru vlastně i dojímá. Myslím, že je to lidsky podaná zpráva o té době, tak, aby to bavilo mladé i staré. Škoda, že Šabach už nic nenapíše

04.05.2022

Krasne!!

Tak mě někdy napadá Tak mě někdy napadá Ken Kesey

Je pravda, že se kvůli zvláštní vypravěčské formě a stylistice nečte snadno, ale je to skvělý příběh. Oceňuji především skvěle vykreslené postavy, vhled do života a přemýšlení Američanů a konec konců i jazyk samotný.

16.04.2022 5 z 5

Takhle si hrát s atmosférou ve vztazích umí jen Hájíček. Obdivuju ho.

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Krásná kniha, prostý děj i příběh, přesto magický. O dobývání vltavínu a lásce.

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Skvělý náhled do první republiky, přestože je notně zidealizovaný, čtení to bylo zábavné.

05.12.2021 5 z 5

Nejlepší kámošky zobou zrní Nejlepší kámošky zobou zrní Mirka Joklová

Vtipné, svižné a čtivé? Že chování neodpovídá klasické třicítce je asi pravda, ale já v tom viděla sebe i spoustu kamarádek, takže se autorka dle mého názoru trefila. Krásně popsala charaktery a moc jí děkuji za prima zážitek.

20.03.2024 5 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Podle někoho jsou to bláboly, ale mě jeho knihy moc baví a říkám si - kéž by to byla pravda. Tato kniha se řadí k autorovým nejlepším.

05.08.2023 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Mám pro tohoto autora slabost, i když je už pro mnohé vyčpelý. Myslím si, že stylisticky píše velmi dobře. Přestože jeho romány jaksi ustrnuly a nepřináší žádná nadčasová nebo alespoň současná témata, dají se číst jako oddychová literatura, která člověka neuráží odfláklým stylem. Román pro muže je zajímavá mozaika podivných mužských charakterů.

09.07.2023 5 z 5

Temné, jako všechny tyhle knihy, ale co se mi moc líbilo, byl ten rytmus textu, jak to odsejpalo. I když začátek moc ne, ale zase je dobrý, že se člověk dozví něco u švédskym právním státě a tak!

04.05.2022 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Je pravda, že kniha není humoristický román, je to spíš a soužití s chlapem, o kterém zjistíte, že je blb. To se stalo asi každé z nás. A právě proto se mi ta kniha líbila, protože byla moc milá, umí dodat kuráž i zahřát. A Grónsko? Nechtěla bych tam, ale díky knize jsem tam vlastně trochu byla! Moc krásná obálka...

04.05.2022 5 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Drsný text, který si člověk neužije, pokud trpí depresemi. Ale podle mě to byla nádherná kniha. Tedy je.

Jáma Jáma Alexandr Ivanovič Kuprin

Miluji romány o prostitutkách, náhled do jejich života v Rusku mě obohatil o mnoho vědomostí, zejména týkající se hlubšího náhledu do ruské duše. Ono to takhle zní jako pokus o humor, ale myslím to vážně.