ZuK1 ZuK1 komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na tuhle knížku jsem byla vzhledem k tak různorodému hodnocení hodně zvědavá a musím říct, že mně osobně se líbila moc. Bábovky se určitě nedají číst s velkými přestávkami, jinak se člověk opravdu začne brzy ztrácet v propletenci vztahů a osudů.
Každopádně knížka se velice dobře čte, je „ze života“ a i když některé příběhy moc veselé nejsou, musím zároveň ocenit i vtip a ironii, se kterou jsou vyprávěné.

17.03.2018 5 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Mimo kriminální zápletky se dozvíme opět něco dalšího z vývoje vztahu mezi Willem a Sárou, dost velký prostor tentokrát dostane i Lena, setkáme se také s Faith, či dalšími osobami, které známe z předcházejících dílů. Hodnotila bych tak 3,5 *.

03.03.2018 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Čtivé, líbilo se mi víc, než 1.díl. Postava sociopatické Alex je docela děsivá, o to víc, že se jedná o uznávanou psycholožku ..... o zneužívání dětí už ani nemluvě!

18.02.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čtivé, i když místy docela ponuré .... Určitě se pustím do dalších dílů, díky změně překladatelky už naštěstí bez "očí zvednutých k nebi" .... hodnotila bych trošku slabší 4*.

12.02.2018 4 z 5

Opět výborné čtení a pokračování osudových propletenců na pozadí bouřlivého dění Itálie sedmdesátých let a změn v životech Eleny i Lily ...
Výhodou knih je i připomenutí všech osob a jejich vzájemných vztahů v úvodu každého dílu.

08.02.2018 5 z 5

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Kateřina Schwabiková

Vynikající knížka pro pobavení i poučení a to nejen dětí, ale mnohdy i dospělých :-) .... výborně napsaná a krásně ilustrovaná ....

06.02.2018 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý díl Neapolské ságy mě hned od prvních stránek vtáhnul do děje a i mně se líbil víc, než první. S napětím jsem sledovala pokračování komplikovaného přátelství Lenu a Lily, opět výborně popsanou atmosféru měnícího se prostředí šedesátých let i vyvíjející se vztahy mezi ostatními kamarády či jejich skupinkami. Už se těším na další díly.

30.01.2018 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Pro mě jedna z nejlepších knih Jeffera Deavera. Zároveň si však člověk uvědomí, kolik dat se dnes opravdu dostává do nejrůznějších databazí a kolik informací se o nás dá zjistit.

23.01.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Výborně vystihnutá atmosféra a prostředí chudé neapolské čtvrti padesátých let s nahlédnutím do života jejich obyvatel, vzájemných vztahů i vzniku jednoho trochu komplikovaného přátelství.
Chvilku mi trvalo se do knížky začíst a zorientovat se ve všech rodinách, potom mě však knížka chytila a už se moc těším na další díly.
Líbí se mi i její obálka.

07.01.2018 4 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Nedávno jsme si se sestrou povídaly o našich oblíbených dětských knížkách, ke kterým samozřejmě patřily Děti z Bullerbynu, Mikulášovy prázdniny, Boříkovy lapálie a spousta dalších. Naprosto vyjímečné místo zaujímá Mluvící balík s úžasnými ilustracemi Adolfa Borna, který jsme však obě, narozdíl od našich dětí, četly až na prahu dospělosti. Podobně sestra hodnotila i Adolfen Bornem opět nádherně ilustrované Čarodějnice od Ronalda Dahla a já najednou nechápala, jak mi tato knížka mohla uniknout, přestože Dahlovy knihy mám moc ráda. Tuto chybu jsem okamžitě musela napravit a hned se do čtení Čarodějnic pustila.
Už dlouho jsem se u nějaké knížky nemusela od prvních stránek tolik usmívat, ale zároveň i nelitovat děti, které ji budou číst a živě si představovat jejich panickou hrůzu z každé paní, která by mohla být potenciální čarodějnicí.
Takže k hodnocení - úžasná knížka, u které se ale menší děti budou určitě hodně bát a dospělí si ji naopak hodně užívat ...

27.12.2017 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Kriminálník mě ze všech šesti dosud přečtených dílů série zaujal určitě nejméně. První půlkou knížky jsem se doslova prokousávala a zachránila ji trošku až závěrečná část. Samozřejmě jsem byla zvědavá na vyvíjející se vztahy hlavních hrdinů, dozvěděli jsme se také nové, zajímavé informace z minulosti Willa, Amandy i Evelyn. Každopádně si ale teď dám od Karin chvilku pauzu, i když k posledním dvěma dílům série se ještě určitě vrátím.

16.12.2017 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Je těžké hodnotit sérii Enzo potom, co si člověk přečte trilogii z ostrova Lewis či další knížky z prostředí Vnějších Hebrid, ty jsou prostě nepřekonatelné a člověk má vždy tendenci porovnávat.
Avšak ani u série Enzo není pochyb, že Peter May psát opravdu umí a především 3. a 4. díl této série se mi moc líbily. Ideálně bych ohodnotila 4,5 *.

11.12.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Sedmilhářky se mi líbily podstatně víc, ale jako oddychové čtení na dovolenou dávám Manželovu tajemství 4*.

27.11.2017 4 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Dobře se četlo, i když jsem také měla trošku problém vyznat se v poměrně velkém počtu podezřelých a pachatelů. Mimo kriminální zápletky jsem ocenila daší vývoj vztahů mezi hlavními hrdiny a nové podrobnosti z minulosti některých postav.

27.11.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Příjemné a oddychové čtení s dávkou napětí ......

03.11.2017 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Přečetla jsem celou sérii Öland a musím říct, že se mi moc líbila. Nejsou to klasické severské detektivky, jak jsme zvyklí, ale Johan Theorin je skvělý vypraveč a výborně umí navodit tajemnou, ponurou a mýty opředenou atmosféru ostrova Öland, kde se jeho příběhy odehrávají. Často úplně cítíte ten vítr, moře, vlny či mlhu ve vřesovištích ... mohu jen doporučit!

08.10.2017 5 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Po prvních třech dílech série jsem si dala od Karin chvilku přestávku a o to s větší chutí jsem se teď začetla do čtvrtého Hřbitova nadějí. Knížka mi připadala napínavá od první do poslední stránky a výborně se četla. Ani jeden z mých průběžných tipů na vraha nakonec nebyl správný.

06.10.2017 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Pro mě zatím nejlepší díl ze série Akta Enzo. Celá kniha je hned od začátku velmi napínavá, s překvapivým závěrem a navnaděním na další pokračování.
Už se těším, až vyjde.

03.10.2017 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Příjemné, lehké, odpočinkové čtení s kriminální zápletkou a příchutí vína...

30.09.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Další Jo Nesbo a jeho Harry Hole jak je známe ... čtivé, napínavé, člověk se občas i trošku bojí ...

09.09.2017 4 z 5