Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162971/cesty-deti-do-staleti-aneb-jak-bela-s-kubou-poznavali-nasi-minulost-162971.jpg 5 25 7

Velké množství dějově plných kreseb a čtivý, zábavný a srozumitelný text jsou hlavní přednosti knihy, která dětské čtenáře poutavým způsobem seznámí s naší historií. Hlavní hrdinové, sourozenci Běla a Kuba, se pomocí starobylého stroje času v muzeu dostanou do deseti historických období a zažijí tam nevšední dobrodružství. Čtenáři sledují jejich osudy například v době kamenné, v přemyslovském hradišti, za vlády Karla IV., na renesančním zámku, za Rakouska-Uherska či za socialismu. Každá z kapitol obsahuje kreslený příběh s dialogy, doplněný krátkými popisky, a vysvětlující texty, tip na výlet i různé hříčky a úkoly. Autorka se nevyhýbá nastínění základního historického rámce epoch, ale víc se soustřeďuje na každodenní život - jak se lidé oblékali, co jedli, jak bydleli apod. Knížka je určena dětem různých věkových kategorií. Předškoláci mohou zkoumat obrázky nebo si nad kresleným příběhem povídat s rodiči o životě v minulosti. Menší školáci si už přečtou kreslený příběh sami. Když trochu povyrostou, zvládnou si knížku prostudovat celou, včetně doprovodných textů nabitých spoustou informací.... celý text

Teri27
26.04.2023 5 z 5

Bombastická kniha jak pro děti, tak pro dospělé. Těšila jsem se na každý večer, až ji budu synovi předčítat.

Lucissia
03.01.2023 5 z 5

Předčítáno, ukazováno, vysvětlováno a vysvětlováno a vysvětlováno. :-) Jedna z nejlepších knih, i jako dospělá jsem se dozvěděla dost důležitého. Hodně moc nás kniha bavila, téměř vše vypravováno s citem, rozumně a krásně. Sama za sebe se moc těším na další díl. :-)

ZuK1
06.02.2018 5 z 5

Vynikající knížka pro pobavení i poučení a to nejen dětí, ale mnohdy i dospělých :-) .... výborně napsaná a krásně ilustrovaná ....

oladnb
21.01.2018 4 z 5

Na to, že kniha pro děti.. spoustu novinek pro mě :-) je to ostuda, přiznávám :-) napsané zjednodušeně, což je logické, a přitom srozumitelně. Jediné, co bych trochu změnila, je celkové grafické zpracování, občas mi mix komiksu, rámečků a různých odkazů připadal nepřehledný. Také bych pro děti zvětšila písmo. Ale co se týče informací, je jich v knize spousta a to se cení.

shenandoah
16.01.2018 5 z 5

Knížka pro děti, ale i tak jsem z ní nadšená. Není zaměřená na politické dějiny, ale představuje čtenářům způsoby života v jednotlivých obdobích. Komiks je hustě doplňován různými zajímavostmi podpořené hravými úkoly. Informace jsou tak akorát zjednodušené pro děti, aby zůstávaly přehledné.

Legáček
02.07.2015 5 z 5

Moc vhodné na něaké dozvědění.

Kamiliana
05.01.2014 4 z 5

Zajímává kniha, která poučí nejen dětské čtenáře. Psaná poutavě, ilustraovaná názorně. Jen mi místy připadají nešťastné formulace typu: "židé do společnosti řádných křesťanů nepatřili" nebo "z Českého království se podařilo učinit zemi výhradně katolickou. Pokud si knihu budou číst děti samy, tyto věty a jim podobné budou velice velice zavádějící.

pro děti středověk stroj času doba kamenná dějiny pro děti a mládež

Kniha Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost je v