Zoy Zoy komentáře u knih

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Překvapují mě komentáře ostatních. Nepřipadá mi, že by kniha byla slabší, než jiné autorovy knihy. Byla jiná, prolínalo se v ní několik případů, takže nástup mohl být právě proto pomalejší, aby se vše dalo dohromady a potom už se četlo samo. Kniha se mi opět líbila, ale je to můj názor

04.12.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá kniha. Co k ní napsat..........
Dovolím si použít slova Minky......

Když člověk něco takového prožije, je mu jasné, že neexistují slova, která by to dokázala alespoň přibližně popsat.
A i kdybych to udělala ostatní nemohou nikdy porozumět

01.03.2017 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Čekaní na pokračování Opičího vraha bylo dlouhé. Moc jsem se těšila. Na rozdíl od předchozích knih jsem si asi v polovině musela udělat pauzu a několik dnů jsem sama přesvědčovala, abych pokračovala. Za mne jeho nejhorší kniha, která by nebyla až tak špatná, kdyby jeho předchozí byly na stejné úrovni. Ale nebyly. Přečetla jsem je jedním dechem. Namlsala jsem se. Šesté dítě bylo tak hodně překombinované, že bych se nedivila, kdyby se tam připletli ještě další dva vrazi. Všeho moc škodí. Ale i tak se již teď těším na jeho novou knihu, či sérii

16.06.2020 4 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Neuvěřitelné, mrazivé, šokující a odstrašující. Nikdo z nás asi nedokáže pochopit, co se děje v mozku týraného dítěte, které si tím pádem vymyká ostatním dětem a je týrané i dalším okolím, nejen doma. Co z takových božatek může vyrůst, než další zlomený člověk? Který nezná nic jiného ze svého okolí, než násilí a podivné chování rodičů? Proč si takoví pořizují děti - jen proto, aby alespoň někdo jim byl přímo oddán? A miloval je slepě, když se budou chovat jako zrůdy? A bohužel se dnes a denně setkáváme jak v tisku, tak ve zprávách s takovými zrůdami. Tady je to samozřejmě podzvednuto ještě vraždami malých dětí. Ale i o takovém případě jsem již četla, že vlastní děti byly svědky zločinů svých rodičů, kteří měli ve své péči i jiné děti

22.01.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedním slovem super. Opět kniha, kterou jsem přečetla velmi rychle. Žádná prázdná místa a zbytečné popisy. Napínavé od první stránky. Jsem ráda, že další knihou do které se určitě velmi rychle začtu je volné pokračování a to kniha Sova.

23.02.2018 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, nedalo se od ní otrhnout. Spisovatelku mám ráda a kniha je podle mne nejlepší ze všech. K samotné knize raději nebudu nic psát, musíte ji prostě přečíst. Stojí to za to

29.12.2017 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Úžasné, skvělé. Knihu jsem četla jedním dechem

05.12.2017 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha, na kterou jsem se velmi těšila, už jen z důvodů velkých přestávek autora. Alespoň pro mne.
Opět autor nezklamal, četlo se to samo. Linna je prostě jednička s velkým mozkem a doufám, že budou i další knihy s tímto detektivem. Je neskutečné, jakým stylem se poskládaly střípky děje a utvořil se příběh, který je mrazivý. Doporučuji všem

22.03.2021 5 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Kniha se mi velmi líbila. Krásně napsáno z pozice každé hlavní postavy v knize. Kdyby člověk věděl, že nás někdo z blízkých vede a hlídá, třeba by se nám řešili některé věci lépe. Doporučuji si knihu přečíst, určitě stojí za to

13.02.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Jedinečné, skvělé tajemné. A hlavně, musíte číst a číst, protože Vás zajímají další a další stránky knihy, jak to vše dopadne a jaké je vlastně tajemství celé knihy. Dál již nic nenapíšu, musí se to prostě přečíst. Jediné, co bych vytkla je hlavní hrdina, který musel mít tělo jako terminátor, ale ze všech zranění se oklepal a šel dál. Já dostat první nakládačku, jako on, jsem rok na ARU.

16.01.2018 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Ještě jsem nikdy nečetla podobou knihu na téma střelba ve škole, oběti a vrazi. Kniha se mi velmi líbila, byla úžasná hlavně ve vyprávění celého příběhu samou Majou. Podrobné popisy každé situace v jejich životě byly napsány příjemnou formou, žádné zbytečné protahování děje. Kniha nezklame milovníky krimi, ani ty, kteří mají raději psychologické zápletky

05.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi velmi líbila, mrazivá, měla spád. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Na každou svini se vaří voda - tedy, měla by.

28.09.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha se mi líbila, četla se dobře od první stránky. Bylo krásně popsáno, jak se dokáže změnit život během jedné sekundy. V podstatě to známe i z naších životů. A závěr se mi velmi líbil. Něco na tom je a vždy bude, co kdyby.............. Něco zapomeneme doma, auto nenastartuje atd. Ale my nevíme, jak by se náš život vyvíjel dál. Kdyby bylo kdyby. Určitě doporučuji přečíst

29.06.2017 5 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Kniha se četla velmi dobře. Sice bych některé stránky vypustila, popisy byly zbytečně zdlouhavé, ale stálo to za to. Opět ukázáno, jaká je církev, zneužívání dětí a hlavně mocí, protože tu má bohužel po celém světě. Doporučuji přečíst

08.07.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dočetla jsem knihu velmi rychle, stejně jako Anděla. Co dodat. Super. Žádná hluchá místa, děj se odvíjel přímo ukázkově. Už se těším na další autorovu knihu, doufám, že nebudeme muset dlouho čekat.

26.02.2018 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Kniha se mi velmi líbila, dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Je hrozné, co se může dít v podvědomí člověka z traumatu, které zažil v dětství, či dospívání. Lidská mysl bude vždy neprobádaná oblast, už jen proto že jsme každý jiný a na každého člověka působí stres jinak. Samozřejmě si myslím, že byla místa v knize, kdy to už bylo trošku přestřelené

15.02.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Psát komentáře na tohoto autora je jako nosit dřevo do lesa. Alespoň pro mne. Opět úžasná kniha

30.01.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kniha, která se nedá odložit a musíte číst. Mám všechny knihy autora, ale tato byla jednoznačně nejlepší. Nabitá napětím od první stránky. A ten konec, velmi zajímavý, i když člověk občas mezi řádky něco takového může očekávat. Rozhodně doporučuji přečíst

28.10.2017 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale postupně dostala spád a četla se velmi dobře. Jen mi vadilo, jak tady bylo níže již napsáno, dostal nakládačku a byl ok. A to se ještě léčil z předchozího zranění, které podle popisu, bylo vážné. Borec. Konec jsem trošičku předpokládala, na Grahamovi se mi něco nelíbilo v druhé polovině knihy. A třešnička na dortu je - hrdina zjistil, že má dceru.

23.08.2017 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Kniha se mi velmi líbila. Již v počátku došlo k překvapení pro čtenáře v podobě KDO JE VLASTNĚ ŘEZNÍK a napínavá byla až do poslední kapitoly

14.02.2017 5 z 5