Zomy Zomy komentáře u knih

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tohle je fakt limonáda, sladká až na dřeň. Ale čte se skvěle a když má člověk zrovna náladu na něco hodně sladkobolného, tak tohle je to pravé.

28.04.2020 5 z 5

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

Jeffries umí, ale tenhle příběh mě neoslovil. Je to ukecané, zápletka uměle vykonstruovaná, Julie a Sebastian se neustále udobřovali a pak znovu v podstatě bezdůvodně rozhádali.

26.04.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tohoto dílu jsem se trochu bála. Sawer v předchozích knihách rozhodně nebyla žádná sympaťanda (i když ve Věřit znovu si autorka už připravovala půdu). Dvojice nymfomanky a trapáka, jak se Isaac ze začátku jevil, mě nelákala. Ale je to boží! :-)

23.04.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Autorka sice v předchozím díle psala, že ji psaní Risku pohltilo a bavilo jako už dlouho ne, ale za mě je tedy Hra podstatně povedenější. Zatím nejpovedenější z celé nové série. Vtipnější, sympatičtější, jiskrnější.
Vsuvka s Pablem je dokonalá.

22.04.2020 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Napínavé, romantické, zábavné. Knížka si vůbec nezadá se světovou literaturou tohoto žánru. Za mě super.

16.04.2020 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Velmi milé překvapení. Fakt jsem byla zvědavá, jak autorka zvládne Mikův přerod - a jo, nebylo to křečovité. Reálné? To ne, ale v knížce to krásně klaplo.

15.04.2020 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Když chci pěknou, milou romantiku, tak chci přesně tenhle typ knížky.

12.04.2020 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Má všechno, co má správná romanťárna mít. Ona je silná a zároveň křehká hrdinka, on drsoň, hrubián a zločinec, ale vlastně ohromný gentleman. Jiskří to, vztah se pěkně vyvíjí, žádné zbytečné motanice. Super.

10.04.2020 5 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Nevím, kde se stala chyba, ale tady to nefunguje. Dočetla jsem to, přežila jsem bez úhony, ale nijak mě to neoslovilo. Hrdinové mi byli spíš nesympatičtí, ačkoliv se autorka snažila o pravý opak.

06.04.2020 2 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Farmář byl fajn, Mlékař skoro až průšvih, ale Hoteliér konečně splňuje očekávání. Chvílemi vtipné, chvílemi dojemné, občas překvapivé momenty, mezi Clarou a Archiem to skvěle jiskří. Oba hrdiny byste hned nejradši objali a přejete jim věčnou lásku, klid a štěstí - a tak to má být.

Obálku je lepší (opět) raději nekomentovat, stejně jako název - v originále to až tak primitivní není.

03.04.2020 4 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Jako by staré dobré Garwoodce tak trochu došel dech... Rozjezd je velmi pomalý, myšlenky se opakují (ano, pochopili jsme hned napoprvé, jaký je strýc a jeho rodina), děj se spíš popisuje, než aby nás do něj autorka vtáhla... tentokrát jen průměr, který sice neurazí, ale ani nenadchne.

02.04.2020 3 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Naprosto dokonalá a moje vůbec nejoblíbenější knížka. Pokaždé v ní najdu něco dalšího, co mě dostane.

01.04.2020 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Je to taková přeslazená pohádka. Ale na nic jiného si to nehraje a funguje to. Pro zahřátí romantické dušičky ideální.

01.04.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Není romance jako romance. Mně v červené knihovně vlastně vůbec nevadí klišé a jednoduchý příběh. Ale tohle nemělo žádnou přidanou hodnotu, ani humor, ani dojetí, ani okamžik překvapení. Ale zpříjemnit si tím večer, proč ne.

01.04.2020 3 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Je to tak nepravděpodobné. Myslím tím nepravděpodobné i na červenou knihovnu. Svět velkých peněz. On takový hajzl. Ona silná a zároveň všeodpouštějící. Má to takovou jiskru! Bomba.

21.03.2020 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Ačkoliv se to snaží tvářit jako "prasárna" - učitelka, která měla mnoho orgasmů se studentem a nelituje toho, jedná se o velmi příjemnou romantiku.

I Jaime se na první dobrou tváří jako sexistické prase a přitom je to něžná duše.

Skvělý úvod do série.

19.03.2020 4 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Chcete oddechovou milou romantiku? Bez velkých zvratů, dramat a dokonce i bez větší zápletky? Máte ji mít.

Všechno to tak nějak pluje po povrchu, žádná velká hloubka se v tom teda asi nenajde (předchozí díl série mi přijde propracovanější), ale k vypnutí hlavy ideální.

Je to svižné, kapitoly jsou krátké a pohledy obou hrdinů se rychle a často střídají.

19.03.2020 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Trochu slabší než předchozí díl, ale pořád na vysoké úrovni. Julia Quinn je královna ukecaných (ale milých) dialogů mezi sympatickými (a příjemně potrhlými) hrdinkami a pravými gentlemany. Dva svobodní a veselí lidé většinu knihy zavření v jedné kajutě? Tady to funguje.

11.03.2020 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Pro mě je to jedna z nejlepších knih od J. Quinn. Není to o lži, ale o tom propojení mezi Cecilií a Edwardem. On vlastně tuší, že je něco jinak, ale zároveň si přeje, aby to bylo přesně tak, jak se zdá na první dojem. To, jak se jejich vztah prohlubuje, jak si to "manželství " vytváří svoje pouto, to se mi fakt líbí. Je to křehké a romantické. On dokonalý gentleman, ona jen venkovská holka, která objevuje svoji sílu a k tomu ještě pravou lásku.

11.03.2020 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Ke knížce jsem se vrátila po letech a je to jako pohlazení po duši. Dialogy jsou skvělé, s jiskrou, příběh není překombinovaný. Čím jsem starší, tím víc mě Julia Quinn baví.

05.03.2020 5 z 5