ZNellyZ

HanaHanaAlena Mornštajnová

Měla jsem o ní předsudky, hlavně kvůli tématu 2.druhé světové a propagaci všude, kam jsem se hnula. Proto jsem byla hodně překvapená dějem i stylem psaní. Druhé světové se kniha jen dotkla, ale i tak to hrálo velmi výraznou roli v ději. Postava tety Hany a její příběh byl naprosto strhující. Rozhodně skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

25.05.2018

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Ačkoliv nemusím tématiku válek, tahle kniha byla naprosto boží. Ze začátku jsem se musela srovnat s nezvyklým vypravěčem a stylem psaní, ale po pár stránkách mě příběh natolik strhnul, že všechny chyby zmizely. Ačkoliv některé okolnosti byly prozrazeny dopředu, jsem za to vlastně i ráda, protože mě nečekal takový emocionální šok. Stejně jsem se, ale neubránila slzám.

04.10.2019

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Odtažitý pan Darcy a slečna Elizabeth, která si hned na vše udělá svůj názor. Charakter všech postav je promyšlený, v knize se neustále něco děje a všechno na sebe navazuje. Ze začátku jsem se bála tloušťky knihy, ale za pár dnů jsem knihu přečetla a velmi těžko se mi s ní loučilo. Rozhodně tohle nebyla moje poslední kniha od J. Austinové

26.01.2018

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Neuvěřitelně poutavá kniha. Rozhodně jeden z favoritů pro povinnou četbu :)

15.09.2018

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Skvělá kniha, Colleen prostě ví, jak dojmout. Přiznám se, že konec mi přišel zbytečně přeslazený, především v částech, kdy změnila pohled vypravěče, ale stále jsem s knihou spokojená a budu ji doporučovat dál. Škoda, že tuhle knihu nakonec neuvidíme zfilmovanou, jak bylo slibováno. Ale třeba někdy v budoucnu, kdo ví...

01.10.2021

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Colleen nepíše jen o lásce, ale v jejich knihách je vždy nějaký trauma se kterým se musí hrdinka vypořádat. Myslela jsem, že po její knize Ztracená naděje,už to nic nepřekoná, ale přišla tato kniha a moje emoce byly znovu, jak na horské dráze. O to víc, když se dozvíte, že autorka vychází ze své zkušenosti. Musím říct, že po téhle náloži potřebuju nějaké klidné čtení. Celou knihu jsem s Lily přemýšlela, jak bych to řešila já a smutná pravda je, že já bych se asi vrátila. Svým způsobem my její řešení otevřelo oči a ukázalo, že ne vždy je dobré se rozhodovat srdcem a emocemi. Ačkoliv mám u Colleen pár testů, tak se k ní znovu vrátím, až se vnitřně vypořádání s touhle knihou. A myslím, že nebudu jediná

18.10.2021

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Kniha se mi moc líbila, ačkoliv nejsem čtenářka tohoto tématu. Děj utíkal velmi rychle a na každé straně se něco dělo. Rozhodně si přečtu i další knihy, protože mě osud Cilky zajímá a díky náznaku jejího životu po válce, který mě dost naštval, bych se ráda dozvěděla, jak to bylo dál.

Bílá nemocBílá nemocKarel Čapek

Pro mě měla kniha vše, co jsem od ní očekávala.

28.07.2018

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Přiznám se, že jsem asi od knihy čekala trochu více. Rozhodně poklona autorovi za téma, které si vybral a skvěle zpracoval. Na druhou stranu jsem chtěla něco víc surového, například jako Orwellova Farma zvířat.

10.11.2021

19841984G. Orwell (pseudonym)

Zřejmě půjdu proti proudu, ale mě to neoslovilo. Připadalo mi to zbytečně zdlouhavé a místy se informace opakovaly. Bylo tam pár momentů, které mě překvapily, ale přiznám se, že jsem se do čtení musela nutit a teprve od třetí části mě kniha opravdu upoutala. Nejsem si úplně jistá, jestli je to ten druh knihy, která je vhodná k maturitě, už jen kvůli spoustě skrytých významů a stylu, kterým je psaná a ne každý učitel se dostatečně věnuje rozboru. Za mě zůstává favoritem Farma Zvířat.

Moře kliduMoře kliduKatja Millay

Kniha byla hezky napsaná, poutavá a musím říct, že pro mě i hodně překvapivá. Rozhodně doporučuju

28.10.2017

BeznádejnáBeznádejnáColleen Hoover

Tohle je srdcovka. Úžasný příběh u kterého nechyběly slzy. Nevídané téma a pro mě několik překvapení. Perfektně popsané myšlenky postav a skvělé charaktery.

28.01.2018

Ztracená nadějeZtracená nadějeColleen Hoover

Po Beznaději jsem hned musela přečíst tuhle knihu. Občas mě nudily pasáže, které už jsem znala z předešlé knihy, ale i tak se mi kniha četla rychle a zanechala ve mně stejné pocity jako Beznaděj. A co si budeme povídat, Holder je pro mě jedna z nejoblíbenějších knižních postav.

28.01.2018

Otka: Ošklivá tlustá kamarádkaOtka: Ošklivá tlustá kamarádkaKody Keplinger

Film DUFF je úplně něco jiného než tahle kniha. Skvělý děj, ironické a sarkastické věty hlavní hrdinky a neodolatelný děvkař Wesley, který hlavní hrdince dává prostor, aby její sarkasmus vynikl. Knihu jsem měla za chvilku přečtenou a četla se nádherně!

15.03.2018

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Nemám ráda knihy z období válek. Tahle kniha mě moc neoslovila, děj byl pro mě táhlý a nudný. Nejvíc jsem ocenila metafory a jazykovou kompozici, ale to je tak vše.

04.05.2018

Manon LescautManon LescautVítězslav Nezval

Manon mi nehorázně lezla na nervy a rozhodně bych nenašla postavu, která by mi byla sympatická.

15.09.2018

Jestli zůstanuJestli zůstanuGayle Forman

Nemám slov. Ač je příběh lehce utahaný vzpomínkami, každá v sobě nese něco, co vás více donutí se do příběhu ponořit. Konec jsem obrečela a otázku Jestli zůstane jsem si pokládala celou dobu.

19.12.2018

Svůdné zúčtováníSvůdné zúčtováníWendy Higgins

Poslední kniha z trilogie a nemám slov. K posledním dvou jsem se vyjádřila narychlo, tak se aspoň tady rozepíšu. Celou tuhle triologii jsem přečetla během šesti dnů a nemohla se od ní odpoutat. Kaiden je prostě srdcová záležitost a i Ann byla sympatická, což se málokdy povede u dívky, která je prezentována jako šedá myš. Autorka měla vše dopodrobna promyšlené a ani jedna kapitola nebyla bez děje. Pro mě naprostý knižní drahokam!

20.01.2019

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Tahle kniha by měla být jako povinná četba na základních školách-knihu jsem četla celkem dvakrát, jednou právě na ZŠ a podruhé na SŠ a musím říct, že pokaždé jsem knihu vnímala jinak. Poutavý příběh, který chytl za srdce a donutil člověka si hodně uvědomit.

11.11.2017

Velký GatsbyVelký GatsbyFrancis Scott Fitzgerald

Snad poprvé můžu říct, že se film vyrovnal knize. Kniha mě bavila, úžasně se četla a vůbec mi nepřekáželo, že jsem jako první viděla film.

13.01.2018

SirénaSirénaKiera Cass

Kniha pro mě byla fajn oddechovka. Příjemně jsem četla, zápletka byla nezvyklá a řešení situací pro mě nečekané. Rozhodně si ráda přečtu něco dalšího od téhle autorky.

28.02.2018

První konecPrvní konecLauren James

Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Poutavě napsaná, originální děj i zápletka. Jednoduše naprostá bomba.

08.04.2018

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Knihu jsem nedočetla. Děj mě nebavil a některé postavy mi dokonale lezly krkem.

19.06.2018

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Kniha mě osobně nebavila. Některé pasáže zbytečně dlouhé a celkově mi asi nesedl styl psaní autora.

08.08.2018

Jedna želva za druhouJedna želva za druhouJohn Green

Po Hvězdy nám nepřály a Papárová města moje třetí kniha od Greena. Předešlé mě nepřesvědčily o jeho o tom, proč je fenomém. Tahle ano. Naprosto skvělý příběh, hlavní hrdinka mě neuvovala svými myšlenkami a líbil se mi David a jeho pohled na život. Musím říct, že mi k srdci nepřirostla Daisy. Kdyby po mě někdo chtěl doporučit knihu od Greena, tak rozhodně sahám po téhle.

27.08.2018

Život jedna báseňŽivot jedna báseňColleen Hoover

Začátek ukvapený. Tři denní romance postav mě zaskočila a trochu i zamrzela, protože vím, že autorka si na všem dává záležet a má příběh perfektně promyšlený. Po odhalení, ale pár věcí a po přečtení celé knihy, která mě dojala a rozbrečela ji tuhle chybu odpouštím a dávám plný počet.

19.12.2018

Tisíc polibkůTisíc polibkůTillie Cole

Brečela jsem. Ne jednou, ani dvakrát, ale skoro celou knihu. Možná bych spíše spočítala strany, kdy jsem to udržela na uzdě.

Poppy a Rune byli sladký pár a v některých situacích to vše mohlo působit, až moc sladce a neuvěřitelně. Ale v téhle knize mi to vše přišlo tak přirozené, že jsem celou dobu hltala každé slovo.

Kniha se četla velmi rychle a autorčin styl psaní si zaslouží velký obdiv. Pro někoho je kniha moc přeslazená a až moc vyfantazírovaná. Pro mě to byla další z knih, u které budu lidem doporučovat a říkat jim:,, A přesně u téhle knihy moje srdce puklo. "

21.02.2019

MaryšaMaryšaVilém Mrštík

Klasika, kterou by měl číst každý. Příjemné počtení.

05.04.2019

Zrádné srdceZrádné srdceMary E. Pearson

Oproti prvnímu dílu je tady rozhodně více akce, ale bavil mě úplně stejně. LIA, Kaden a Rafe jsou stále postavy, které mají, co nabídnout a jde vidět, že se neustále vyvíjejí. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který leží vedle mě.

28.05.2019

Temná krásaTemná krásaMary E. Pearson

Za dva dny jsem dočetla Zrádné srdce a dnes přečetla poslední díl trilogie. Během četby jsem se smála, brečela a zároveň se připravovala na konec, který dopadl přesně tak, jak jsem chtěla. Milostný trojúhelník mi v téhle knize nevadil a řekla bych, že autorka dokázala vymyslet skvělou zápletku. Vše bylo promyšlené a mini texty na stránce, které pro mě u prvního dílu postrádaly logiku, mi konečně objasnily celý příběh. S touhle sérii se mi bude těžko loučit, ale rozhodně na ni nezapomenu.

28.05.2019