Zmitko.m Zmitko.m komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Opravdu, mrazivá detektivka ze severu...Musím říci, že vrah byl opravdu psychopat a jeho metody byly opravdu drsné, což je slabé slovo ještě. Ale kniha byla napínavá, do poslední chvíle jsem netušil, kdo to je. Hodně jsem si oblíbil Hesse a fandil jsem mu.

21.06.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Parádní kniha. Byl to můj první King a nezklamal mě. Hodně se mi líbily ty části, kdy jsme viděli Cujovým pohledem. Bylo to super. Během čtení příběhu jsem získal značný respekt k velkým štěkajícím psům, No, respekt. Spíše značnou ostražitost. Parádní příběh.

09.07.2022 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Tak jsem přečetl legendární Verneovku a musím říci, že to je geniálně napsané, hlavně spíše po technické a přírodovědné stránce. Nautilus je popsán naprosto neuvěřitelně přesným popisem, hlavně princip ponoření a vynoření, jeho pohyb, získávání kyslíku a pitné vody z mořské vody. Tedy technologie, které jsou nám dnes známy, ale v době napsání knihy (1870) to byla těžko uvěřitelná scifi. Podle mne se musel mít ve své době Jules Verne nejen bujnou představivost, ale i mimořádný přehled ve fyzice a technice. Knihu si hodně užijí přírodovědci, jsou tam relativně podrobně popsány různé druhy ryb a mořských živočichů. Kniha se mi docela líbila, ikdyž si myslím, že dnes už je trochu přežitá. Jedna z nejzajímavějších kapitol je ta o Nautilu a boj s chobotnicí. Rovněž jsem nepochopil důvod dlouhé plavby Nautilu po celém světě. Snad jen kvůli odhalení tajemství oceánu. Ale legendární dílo si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

04.02.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Vlk v rouše beránčím.......Právě poslední věta této knihy je podle mne úplně nejvýstižnější definici tohoto díla.......Zatraceně skvělý příběh....

05.05.2020 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Úžasná kniha. Příběh zasazen do alžbětinské Anglie, kdy se setkáme s legendární královnou Alžbětou, skotskou královnou Marií a španělskou Armadou. Já, jako člověk milující historii, jsem si knihu náramně užil....Hodně silný je podle mne závěrečný epilog, hlavně popis Nedových vzpomínek mne nenechal chladným....... ..Kniha byla parádní a já ji rozhodně nepovažuji za nejslabší z trilogie, ale naopak se podle mne rovná síle a kvalitě Pilířů země..

25.04.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Super kniha. Chytla mne hned od začátku nálezem první oběti. To byla teda síla. Píběh byl parádní, celou dobu jsme vůbec netušil, kdo je vrahem a docela mne to nakonec překvapilo. Robert Hunter se stal mým oblíbeným detektivem, jeho pohled na svět i na vyšetřování, kdy občas prostě "kašlal" na předpisy, aby se dobral pravdy a spravedlnosti, se mi zalíbil. Jsem zvědav na další jeho případ a Dvojitý kříž mohu rozhodně doporučit.

31.08.2020 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Skvělý příběh, který jsem si užil. Oblíbil jsem si spoustu postav a až téměř do konce jsem nedokázal rozklíčovat, kdo je vrah. Což je u knihy tohoto typu rozhodně super věc. Krom hlavní linie příběhu a postavy Anny mě velmi zaujala linka Dany, ta teda byla také hodně silná.
Kniha se mi velmi dobře četla, líbil se mi styl autorky, který mi sedl, příběh krásně plynul i a díky krátkým kapitolám jsem v ní velice rychle postupoval. Nebylo výjimkou, že jsem většinou dokázal přečíst i "dva vyšetřovací dny". Zkrátka, kdykoliv jsem knihu odložil, za chvíli jsem ji už měl opět v rukou.
Dokonalé propojení je parádní kniha, kterou bych rozhodně doporučil ostatním čtenářům.

29.04.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Znám hru i seriál. Přesto bylo super přečíst si Zaklínačova dobrodružství i v tištěné formě.

10.02.2022 5 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Herman Melville

Tuto knihu jsem si koupil, protože jsem chtěl mít ve své knihovně toto slavné dílo. Až potom jsem zjistil, že to je forma komiksu, tak jsem byl zklamaný. Ale pouze do doby, než mi kniha dorazila. Je nádherně zpracovaná, tvrdá vazba s bílou velrybou,zlatě vyvedený nápis a komiks nádherně namalovaný a poutavý. příběh jsem samozřejmě znal již dávno, ale toto zpracování je skvělé.Přečetl jsem ho jedním dechem a vůbec nelituji, že jsem tuto knihu koupil. Při čtení jsem si vzpomněl na komiks Moby Dick v ABC, co kdysi vycházel. Rozhodně mohu toto zpracování doporučit, ta kvalita knihy je úžasná a provedení skvělé. Ocení ji i starší děti. které se tak seznámí se slavným příběhem.

02.02.2021 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Velice zajímavý příběh s parádním koncem, ten byl skutečně efektní. Přiznám se ale, že více se mi líbí Darceyny vyloženě duchařské příběhy než tato forma, ale budiž. Nápad Šibeniční vrch skutečně měl a v celé sérii ho řadím k těm lepším.

25.12.2023 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Uff, to byla pecka! Opravdu silný příběh, který byl každým dalším odhalením vyšetřovatelů temnější a temnější. Začalo to padajícími mrtvými ptáky a skončilo...no, to si budete muset přečíst. Posledních sto stran už jsem se od něho nedokázal odtrhnout. Síla. P.S. jo a pokud na tu výstavu jestě někdy půjdu, budou mi v hlavě znít i různé otázky..

28.10.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Další parádní dílo C.J.Tudor. Byl jsem opravdu napnutý, jak to celé nakonec skončí. Z příběhu mne hodně zaujalo to doslova "živé vězení" pro Gabea, kdy jako mladý nešel do vězení, ale musel každé pondělí na dvě hodiny navštěvovat dívku v kómatu, co kdysi srazil. Doslova dokonalý trest. Být volný a přitom nebýt...Příběh opět parádní, Tudor umí celou zápletku úplně "vyšroubovat" až do nejmenších niancíí...Rozhodně dobrá kniha. Je dobře, že její knihy vycházejí před svátky, vždy je do Nového roku stihnu přečíst :-)

03.01.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Parádní kniha, dobře nastavený příběh i celé tajemství domu. Kniha je opravdu dobrá a četla se mi dobře, kolikrát jsem u ní zůstal déle, než jsem plánoval :-)....Protože jsem ji četl až po "Craven Manoru", musím říci, že byla opravdu napínavější....Zároveň se u ní ale déle čekalo, než děj, takříkajíc "praskne", mnohem déle rostla a napínala se zápletka....Kolikrát jsem Adriene říkal: "Zapal tu svící!! Zapal tu svíci!"....Asi nejtemnější část pro mne byla, když se Adriene zastavila večer v lese u toho hrobu a cítila to napětí a celá její bytost jí říkala uteč!...Hodně dobrá kniha, fakt super...

08.06.2020 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tahle kniha mě celkem dostala. Napínavá, občas člověku běhal mráz po zádech, obzvláště při těch brutálních vraždách, to jako na mě byla docela síla. Závěr byl silný a po epilogu jsem si říkal Cože jako?....masakr

05.02.2024 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Tahle kniha se mi opravdu líbila. Byla mnohem temnější než strašidelné domy od D. Coates. Je zde hodně dobře vystižena ponurá atmosféra domu, nepříjemné věci se začínají dít poměrně brzy. V několika situacích mi opravdu běhal mráz po zádech, obzvláště při scénách z pokojíku maličké Emmy. Fandil jsem oběma sestrám, ikdyž trochu více jsem měl radši Sarah. Konec je celkem nečekaný a slibuje mnohé odkazy do budoucna. Sídlo hrůzy řadím mezi ty lepší knihy o strašidelných domech a sídlech, které už jsem přečetl ( a že jich není málo:-) ).

28.09.2022 5 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Nádherná kniha, krásně ilustorvaná, velká písmnka...jedna z mých úplně prvních přečtených knih. Dodnes si ji pamatuji :-)

26.03.2022 4 z 5

Přežili jsme zkázu Titaniku Přežili jsme zkázu Titaniku Tom Kuntz

Skvělá kniha..tu jsem si vždycky přál...O tomto vyšetřování a výslechů účastníků katastrofy jsem se poprvé dozvěděl v Knize Titanic od Miloše Hubáčka. Když se mi pak tahle kniha dostala do ruky, úplně jsem jásal...Skvěle prožijete příběh Titanicu a to ze všech pohledů od topičů až po cestující 1. třídy..super super super

19.03.2022 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Píseň krve se mi četla velice příjemně, ani jsem nepostřehl, jak rychle jsem přečetl tak tlustou knihu. Hodně se mi líbila pasáž výcviku u řádu, ta byla hodně dobře zpracovaná. A pěkně udělaná byla i linka vztahu Vélina se Šarin. Taková příjemná, odpočinková a přitom velice zajímavá kniha.

26.10.2021 5 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Kniha se mi docela líbila, hlavně to cestování po řece a popis krajiny. Prostě naložit loď a vyrazit na plavbu řekou. Ale příběh se mi zdál trochu slabší, stále jsem čekal, zda se něco nějak závratného stane a ono celou dobu nic. Zdá se mi, že jsem nějak nepochopil konec. prostě najednou tu byl a jako co? Ani v tom Epilogu se nic nevysvětlilo. A oheň, o kterém se v anotaci i v celé knize psalo? Nepřišlo mi, že by v ději měl nějakou výnamnou roli, snad jen že v té oblasti hrdinům hrozí nebezpečí, ale jinak nic.....Asi jsem od této knihy čekal výrazně víc.

08.02.2021 2 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Naprosto skvělá kniha, co mne hodně chytla. Opravdu skvělé dílo, četla se mi velmi rychle. nedokázal jsem se od ní odtrhnout a v poslední třetině už děj tak nabral grády, že jsem ji už prakticky nedokázal odložit...Fakt parádní kniha, jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a jedna z nejlepších, co vůbec mám....

16.10.2020 5 z 5