Zloba12 Zloba12 komentáře u knih

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Hotovo. Děkuji za zábavu a prosím další díl!

22.02.2019 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Uvidíme co druhá kniha, ale zatím nejméně záživná část. Určitě ale má své opodstatnění v celém díle. To se ještě ukáže.

15.01.2019 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Parádní počtení. Jedeme na Hostinu :)

03.01.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak tohle byla jízda! Velká paráda. Těším se na další díl. I přes rozsáhlost se kniha čte velice snadno.

16.10.2018 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Jsem rád, že je to za mnou. Poslední díl byl naprosté utrpení...

25.07.2018

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Dávám jednu hvězdičku, jelikož mě naštval ten konec. Takovéhle ukončení se mi hodně nelíbilo.

19.06.2018 1 z 5

Kamarád ze skal Kamarád ze skal Josef Štyrsa

Ke knize jsem se dostal až s příchodem filmu Tenkrát v ráji. Chtěl jsem vědět jak to bylo a jestli na něj jít do kina nebo ne, jelikož jsem četl recenze. Verzi pana Urbana jsem nečetl, film asi také nemusím vidět. Tuto knihu bych doporučil všem lezcům / pískařům. Parádní čtení :)

31.10.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po dobu čtení jsem měl stále pocit, že už jsem tenhle motiv někdě četl. Profesor super hrdina a mladá slečna :) Pro mě oddechovka na pracovní dojíždění.

12.09.2016 3 z 5

Ženy na dosah Ženy na dosah Josef Hausmann

Mě to bavilo. Otázka zní, kolik si toho autor domyslel, ale na tom nezáleží. Já se bavil při čtení "cizího neštěstí". Třeba mně se při čtení vybavovala moje různá dobrodružství a tudíž jsem se bavil dvojnásob :D

11.08.2016 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Těžké, rozvleklé čtení, které by ale asi mělo patřit k základní četbě moderního člověka. Nevím do jaké míry jsou některé informace objektivni, tak dalekosáhlé mé informace z historie nejsou, každopádně vás může kniha nasměřovat k dostudování zmíněných informací. Najdeme tam mnoho aktuálních věcí, jako například problém mladých lidí s aktivním pohybem. Líbila se mi myšlenka ohledně zvýšeného počtu hodin tělesné výchovy mládeže. Podívejme se dnes kolem sebe. Desetileté děti trpící obezitou ( pokud v tom nejsou zdravotní problémy, viním z toho jejich nezodpovědné rodiče ), mnoho lidí na ZŠ či SŠ má od doktorů potvrzení, že nemusí navštěvovat hodiny TV. Sám mám malého bráchu ( 8 let ) takže vím, jak je těžké ho vytáhnout od tabletu. Bylo by fajn sledovat poctivé politiky, kteří opravdu zastupují zájmy našeho státu a ne své vlastní. Bohužel to všechno začíná u nás - obyčejných lidí. Nic nevytvářející práce v korporátních společnostech, masová produkce a zahlcování lidí nesmyslnými produkty, které zatěžují životní prostředí a ničí intelekt mladých lidí. Je potřeba ptát se prarodičů, kteří ( většinou) zažili hrůzy II. sv. války, jaké to bylo. Otázka zní kam naše společnost spěje? Je opravdu pro restart společnosti a lidstva potřeba násilná válečná cesta, ke které pomalu ale jistě spějeme?

28.07.2016 3 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Moje prvotina od Shakespeara. Určitě přečtu ještě něco jiného. Bavilo mě to. Kniha byla čtivá.

02.03.2016 5 z 5

Mnoho informací, které je náročné zpracovávat, ale ve výsledku oddechové fajn čtení. Doporučuji

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak málo stránek, ale tolik přemáhání! Nejdříve jsem knihu odložil. Pak mi to nedalo a dočetl jsem. A jsem za to rád. Alespoň chápu co a jak.

Ílias Ílias Homér

Haha při čtení jsem si vzpomněl na film Trója a musel jsem se smát. Těžké, ale přečíst rozhodně povinnost!

11.01.2016 3 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Ano základ to je, ale těžké na čtení také. Příběh je ale famózní a kdo se prokouše ke konci, nebude litovat.

11.01.2016 3 z 5

Nezlomená osudem Nezlomená osudem Danka Šárková

Pro mne povinnost přečíst, jelikož autorku a vůbec hlavní postavy knihy znám osobně. Jedná se o reálný příběh, pravděpodobně trochu okořeněný kvůli čtivosti.

11.01.2016 2 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Parádní výlet do Japonska a jeho dřívější kulturou. Na dlouhé zimní večery ideální čtivo.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Už jsem asi vyrostl, protože bych nikdy nebyl schopný číst divadlení hry, nicméně nyní si je užívám. Baví mě o to více, když mám koupené lístky do divadla a můžu srovnat předlohu s moderním ztvárněním.

10.01.2016 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Parádní česká klasika. Těším se na její zpracování v ND.

10.01.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Hodinka čtení a člověk se dozví tolik zajímavých myšlenek.

10.01.2016 5 z 5