Zlatovláska Zlatovláska komentáře u knih

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

S autorkou tohoto titulu jsem doposud neměla žádnou zkušenost..., nyní však již vím, že si jistě přečtu i její další díla. Kniha neměla chybu. Skvěle zpracovaný příběh, umocněný výborným překladem do češtiny; což oceňuji... Kniha upoutá čtenáře od samého začátku a "nepustí". Když už jsem si konečně "ujasnila", jak to tedy dopadne..., tak nastal zvrat a vše bylo úplně jinak. Výborné. Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení. :-)

23.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Název titulu a přebal knihy mě zaujaly na první pohled. Silná reklama mě sváděla ke koupi o to více...Rozhodně nelituji. Kniha se mi moc líbila. Skvělé rozdělení kapitol připívá k velmi "svižné" četbě a v zásadě nesouhlasím s výroky, např. "vadí" absence uvozovek přímé řeči apod. Mně naprosto kniha vyhovovala přesně tak, jak je autorem napsána. Na čtenáře čekají i velmi zajímavá překvapení... Doporučuji však po přečtení celého titulu nezapomenout dočíst i "poděkování" od autora, které je pro tuto knihu velmi důležité, neboť je v něm zakomponována jistá spojitost úzce související s obsahem titulu.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji všem. :-)

09.11.2017 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Coben patří právem mezi spisovatelskou elitu a mé nejoblíbenější autory...
Opět naprosto skvělá kniha... Když jsem se dočetla skoro na samý konec, domnívala jsem se, že "již přesně vím", jak tento titul dopadne.
Velký omyl...Coben opět dokázal své mistrovství a v několika skvělých větách příběh ukončil tak, jak jen jemu je podobné... Velkou zajímavostí však v této knize byly promluvy hlavní postavy ke čtenáři..., což velmi oceňuji, neboť tento fakt dává knihám úplně jiný rozměr.
Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a velmi ráda doporučuji všem. :-)

15.10.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět kniha, která mě upoutala skvělou anotací, zajímavým přebalem a masivní mediální reklamou... Skvěle literárně zpracované téma - velmi čtivě; k čemuž přispívají krátké, "úderné" kapitoly, jejichž prostřednictvím zažijete strach, obavy, lítost, nadšení, ale také úsměvy; v důsledku čehož nebudete chtít knihu vůbec odkládat. Konec titulu byl pro mě překvapivý, naprosto nečekaný... skvělé! Hlavní hrdinka je sympatická žena, která mi "silně" připomíná sympatickou Bryndzovu Eriku... Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. :-)

08.10.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tento titul jsem poptávala velmi dlouho... a rozhodně nelituji, že jsem to nevzdala. Vynikající četba! Autorka dokáže naprosto skvěle žurnalisticky a psychologicky udržet čtenáře v neustálém"napětí, strachu a v případě tohoto díla, i ve smutku". Byla to moje první kniha od této autorky, avšak nyní vím, že ne rozhodně poslední. Pokud budou všechny Yrsyiny knihy skvělé jako tato, tak se mám na co těšit...Titul hodnotím na pět hvězdiček a všem rozhodně doporučuji přečtení. :-)

21.09.2017 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Zajímavě ztvárněný přebal..., velmi zvláštní název titulu... a naprosto skvělá anotace..., a proto jsem tuto knihu musela přečíst. A je to teda fakt "síla a nářez". Skoro vše, co jsem si při čtení "nepřála, aby se událo" se opakem splnilo... A nic nemusí v konečném důsledku být takové, jako se zdá být. Obsah knihy vás vtáhne a nepustí; stanete se její součástí.
Prožijete strach, budete stále v napětí..., i slzy přijdou.
A ještě dlouho po přečtení se vám bude obsah knihy promítat před očima...
Titul rozhodně doporučuji přečíst a samozřejmě hodnotím na pět hvězdiček. :-)

15.09.2017 5 z 5

Noční pláč Noční pláč Mary Higgins Clark

Další naprosto skvěle napsané dílo... Opět nemám co vytknout. Každá věta v knize má své opodstatnění... M. H. Clark patří již dlouhou dobu mezi mé nejoblíbenější spisovatele a samozřejmě právem. Kniha je od samého začátku velmi čtivá, napínavá, místy i velmi něžná, což je zapříčiněno vynikajícím českým překladem. Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a rozhodně doporučuji k přečtení všem. :-)

08.09.2017 5 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

Kniha byla naprosto vynikající. Mylně jsem na začátku četby předpokládala, že mě obsah nijak extra nemůže překvapit a že tato kniha bude "jen" oddechová. Ale opak byl pravdou! Kniha je vynikající a dokonce cca posledních 100 stran jste nuceni přečíst na jeden "zátah". Bylo by velmi zajímavé zpracovat obsah této knihy do televizní podoby. Titul hodnotím na pět hvězdiček. :-)

03.09.2017 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Mohu souhlasit s tvrzením "hlavně knihu neodkládejte po první kapitole"... Ona se ale vlastně vůbec odložit nedá...Každá přečtená věta vás nutí přečíst další a další..., abyste se konečně dobraly konce, na který tak čekáte. Pociťujete vlastně i "strach", jaký ten konec bude... Titul mohu doporučit k přečtení všem, kteří ocení skvělé žurnalistické ztvárnění titulu a jsou rádi udržováni autorem v napětí. Dávám pět hvězdiček; kniha byla naprosto skvělá a konec vynikající. :-)

26.08.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po přečtení vynikající Dívky v ledu, jsem samozřejmě sáhla i po tomto titulu... A čekalo mě překvapení, neboť Noční lov je napsán jiným stylem..., opět však naprosto výborným a napínavým... Autor umí čtenáře zaujmout, kniha neobsahuje žádnou "vatu"; každé písmeno má své opodstatnění a hlavní hrdinka mi je stále neuvěřitelně sympatická. Titul hodnotím na pět hvězdiček a budu čekat na Bryndzovy Temné hlubiny. Titul doporučuji k přečtení všem, kteří četli Dívku v ledu a dále těm, kteří milují a umí ocenit výborně napsanou krimi. :-)

15.08.2017 5 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Některé povídky byly zajímavé, jiné k zamyšlení a některé se mi třeba vůbec nelíbily. Avšak povídka "Kostka osudu" vše vykompenzovala; smála jsem se na celé kolo (bohužel v metru), nedokázala jsem přestat; totální záchvaty smíchu... Ještě dlouho potom, když jsem si na ni vzpomněla, tak se záchvat opakoval... :-))) Tak už jen kvůli této povídce doporučuji titul přečíst. :-)

14.07.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tento titul dle mého subjektivního názoru nemá chybu... Naprosto skvěle odvyprávěn příběh, neuvěřitelně čtivě a zároveň velmi napínavě... Tato kniha je ukázkou velkého literárního nadání její autorky. Jakmile se do čtení pustíte, nebudete chtít knihu vůbec odložit...Nesouhlasím s faktem, že by byl konec jakkoliv odbytý... Knihu hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a taktéž skvěle hodnotím i přebal titulu, který je velmi zajímavě zpracován. Doporučuji přečíst všem milovníkům psycha..., jistě Vás obsah dostane tak, jako mě. :-)

10.07.2017 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha upoutá na první pohled velice zdařilým přebalem... a byť jsem již odrostla z věku teenagerů, tak se mi kniha líbila..., autorčin styl psaní mi naprosto vyhovoval a obsah titulu byl taktéž zajímavý... Kniha rozhodně stojí za to, abyste si ji přečetli také... :-)

04.07.2017 4 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Naprostá bomba..., skvěle napsaná kniha... Od M. H. Clark jsem již přečetla několik titulů a musím podotknout, že všechny byly úžasné a autorka patří právem mezi mé oblíbené... Avšak tato kniha ještě předčila má očekávání...Již dlouho jsem nepociťovala u čtení tolik strachu, lítosti, nadšení...a došlo i na slzy... Nechtělo se mi knihu vůbec odkládat... Doporučuji..., rozhodně stojí za přečtení!!! A já samozřejmě hodnotím na pět hvězdiček. :-)

11.06.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi líbila...Dle zdařilosti přebalu a po přečtení anotace, jsem se na ni velmi těšila...a zklamaná tedy rozhodně nejsem. Vůbec nesouhlasím s komentáři, že autorčin styl psaní je "špatný" a že byl konec knihy "odbytý", ba naopak..., překvapilo mě v knize více událostí a poslední strana mě překvapila velmi a styl psaní mi byl sympatický.
Kniha rozhodně stojí za přečtení...a já dávám pět hvězdiček. :-)

05.06.2017 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Upoutal mě název knihy a samozřejmě i velice zdařilý přebal, a proto jsem se rozhodla knihu přečíst...a vůbec nelituji. Naopak - byla skvělá... Jak kniha dopadne jsem vůbec neodhadla; bylo to opravdu překvapení a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Doporučuji titul přečíst, rozhodně stojí za to a ... víc se nesmí prozradit. :-)

27.05.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Vážení, opět super... Oba dva předchozí díly jsou skvělé a tento třetí rozhodně stojí také za přečtení a ještě si prodloužíte život, protože se jistě budete smát tak, jako já... Titul opět nemá chybu a já dávám 5 hvězdiček. :-)

13.05.2017 5 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Název titulu i přebal knihy mě zaujal na první pohled; anotace mě utvrdila, že bude kniha rozhodně stát za přečtení... Kniha byla opravdu skvělá, vůbec mě nezklamala, naopak - moc se mi líbila. Stále jsem tipovala, jak asi kniha skončí..., byla jsem udržována v napětí, po celou dobu... Doporučuji přečíst, stojí za to! :-)

06.05.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Přebal knihy a poutavá slova "Show už skončila, ale ona to neví..." mě zaujaly na první pohled, a proto jsem knihu koupila a moc se na ni těšila...Utvořila jsem si o ději knihy jakousi svoji představu, ale bohužel ta se tedy nekonala... Po přečtení kapitoly "0" jsem byla velmi zklamaná, neboť již na samém začátku se mi odkryl celý samotný děj titulu, což je pro mě velké zklamání. Knize dávám jednu hvězdičku za vynikající, velmi lákavý přebal knihy.

19.04.2017 1 z 5

Sto hororů ve sto slovech Sto hororů ve sto slovech * antologie

Velmi zajímavá četba...Byť byly některé povídky slabší, tak z některých mrazilo a některé byly z mého pohledu doslova "nechutné". Je opravdu umění stvořit z tak malého počtu slov povídku, která musí v konečném důsledku dávat čtenáři smysl... :-)

16.04.2017 4 z 5