Sto hororů ve sto slovech

Sbírka hororových příběhů. Jedenáct lidí (Devět samostatných autorů: Adela Blažek Hrivnáková, Roman Bílek, Martin Štefko, Mark E. Pocha, Diuk, Jiří Šedý, Kristina Haidingerová, Honza Vojtíšek, Josef Blažek a jedna autorská dvojice: Petr Boček a Miloslav Zubík) sepsalo sto hororových příběhů. Sto záchvěvů strachu, z nichž každý je nacpaný do pouhé stovky slov! Jejich tvůrci totiž počítají s tím, že je tak přečtete dřív, než vám dojde, jaké hrozné chyby se tím dopouštíte. No, a pak už bude pozdě – svými zuby a drápy budou zaseklé do vašeho podvědomí, odkud vás budou strašit… už navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321249/sto-hororu-ve-sto-slovech-nYw-321249.jpg 3.820
Horory, Povídky
Vydáno:, Netopejr

Ivan Kučera

„Stíny jsou všude. Brzy ale postřehl, že některé stíny nemizí.“ Pokračovania malej kultovky 66 + 6 hororov v 100 slovách som sa, na rozdiel od jednotky, ako autor nezúčastnil. Niektorým kolegom to však bolo zjavne ľúto a tak v ich príbehoch môžete naraziť na postavu menom ako Ivan, tak Kučera. A aká „dvojka“ je? Je fajn. Najviac sa mi páčili drabble od Honzu Vojtíška a Martina Štefka a špecifické oživenie tomu dodali tradične svojské texty Marka E. Pochu, ktoré sú všelijaké, len nie triviálne, bežné a obyčajné. Celkovo je to po vizuálnej stránke o čosi prepracovanejšie, než prvý diel, je to väčšie a hrubšie. Ale zároveň je až moc textov na môj vkus príliš čiernohumorných; vyložene „čistých“ a temných hororov je tu relatívne málo. Každý si možno pod pojmom „temný horor“ predstavíme niečo iné, ale môj názor je proste každopádne taký, že takých hororov táto sympatická knižočka obsahuje dosť málo. Plus mi v nej chýbala vyložená geniálna pecka, ako bol v jednotke Liborek od Martina Skuřoka.

PetraVamp

Dobrý nápad, ale jak se ukázalo, do sta slov se ne vždy hororový prvek povede zasadit. U některých povídek jsem měla pocit, že do takových pěti set slov už by se z toho dalo něco vytěžit. U jiných zase, že je to vzato od začátku špatně a nepomohlo by slov ani deset tisíc. Byly ale výjimky, které mě i celkem dostaly.

michaela6503

Příběhy od první autorky mě málem odradily od knihy, moc se mi nelíbily a rozhodně mi nepřišly ani trochu děsivé.. Další příběhy už byly lepší ale rozhodně žádný z nich mi nepřipadal prostě ani trochu děsivý, většinou jsem se spíš opravdu hodně zasmála, připadalo mi to víc jako kniha vtipů ze skupiny černého humoru. Rozhodně se mi hrozně líbí nápad 100 hororů ve 100 slovech, oceňuji, že někdo vymýšlí tak krátkou povídku a chce tím vyvolat hrůzu, já nejsem schopná ani napsat komentář abych se nerozepsala vášnivě, i když taky ne u všeho. :D Takže rozhodně to celé oceňuji a nechci být kritická, protože bych to sama nezvládla, jen prostě říkám po přečtení všech těch hororů, že mě to daleko víc pobavilo, než aby mi byť jediný z nich nahnal husí kůži natož nějaký strach či hrůzu.. Opravdu mi nepřišel jediný příběh děsivý. :) Každopádně jsem milovnice jak hororů, tak černého humoru, takže to pro mě nebyl ztracený čas.. :)

terry4776

Krátké, výstižné a pro mě - jako milovníka hororů - velmi uspokojující.

Zlatovláska
16.04.2017

Velmi zajímavá četba...Byť byly některé povídky slabší, tak z některých mrazilo a některé byly z mého pohledu doslova "nechutné". Je opravdu umění stvořit z tak malého počtu slov povídku, která musí v konečném důsledku dávat čtenáři smysl... :-)

ibrahimgilbert
09.02.2017

Skvělá knížka pro milovníky hororů a morbidních příběhů. Některé kousky zamrazily, jiné až tak moc ne. Velmi zajímavé čtení. :-)

martinstefko
31.12.2016

Kniha „Sto hororů ve sto slovech“ je velmi kvalitním nástupcem knihy „66+6 hororů ve sto slovech“, a to i v tom smyslu, že je vytištěna na velmi dobrém papíru a s krásnou obálku. Nezapomeňte se podívat i na zadní obálku, až knihu dostanete do ruky. Povídky jsou celkově dobré, samozřejmě, že zde najdete kusy, které vás neosloví, ale budou zde i takové, které vás oslní. Každý autor je jiný, každý je svůj, a díky tomu je to skvělý mix pro každého. Budete zhnuseni, budete pobaveni a budete i zděšeni. Těch pocitů bude víc.