Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Docela dobrý i když podle názvu knihy jsem měla zcela jinou představu o tom jak se bude příběh dál vyvíjet. Ale že bych si musela při čtení za temné a bouřlivé noci rozsvítit všechna světla ... tak to tedy nééé. Tak děsivý tento příběh rozhodně nebyl.

24.03.2018 5 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Tato kniha byla zfilmována, ale název si již nepamatuji. Typická americká komedie. Jejich mentalitu ohledně vánoc ani chápat nechci. Možná bychom si ale měli vzít z určitých situací příklad, např. sousedská soudržnost, obdarování atd. Konec příběhu byl dost ujetý, hlavně co se týká toho, že policie jela na letiště vyzvednout Blair a Enriqua. Ale jo, taková oddychovka tři měsíce po vánocích :) Přečtena další kniha do Výzvy!

23.03.2018 2 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Je to má první přečtená kniha od této autorky. Je to takové to oddychové čtení u kterého se nemusí moc přemýšlet. Dalších šest knih ze série Alexandry Potter čeká v mé knihovničce, až na ně přijde řada :)

22.03.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Knihu by si měl přečíst každý člověk. Je třeba o těchto věcech psát a říkat, aby se o takové krutosti dozvědělo široké okolí. Smutné na tomto příběhu je, že je to čistá realita, ne vymyšlený děj. Obvykle nás takovéto zprávy neberou až tak za srdce, ale co kdyby se to začalo týkat nás a našich dětí? Už by dávalo nějaký smysl, že máme potřebu se bránit? Jsou ale takoví, kteří se bránit nedovedou a právě jich se tato surovost bezprostředně týká.

22.03.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Také by se mě líbilo být tři dny zavřená v knihovně. Ale ne v té naší, je to jedna místnost a v přízemí, mohla bych tedy vyskočit ven oknem. Příběh byl čtivý a vše od začátku směřovalo k tomu, že skončí tak, jak skončil. Přečetla jsem za dva večery.

21.03.2018 5 z 5

Podvedená láska Podvedená láska Petra Nachtmanová

Nic moc, takový románek pro děvčátka, která jsou zamilovaná a uvěří lžím svého protějšku, protože se prostě vznáší nad věcí. Řekla bych, že tady nešlo o zatěžkávací zkoušku o dovolené, protože pokud chce kluk holce zahnout, tak to udělá kdykoliv a kdekoliv. Příležitostí je plný svět.

18.03.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Obávala jsem se hororových scén, ale ty se naštěstí nekonaly :) Kniha se četla dobře, jen občas jsem se musela vracet dopředu, abych si připomněla jména ke komu patří, protože v těch jsem se ztrácela. Kniha bez konce ... ale protože má na jaře vyjít pokračování, myslím si, že tam se objasní to, co mě zajímá. Do jaké míry se prokáže detektivova vina?

18.03.2018 5 z 5

Tajemství Tajemství Danielle Steel

Tajemství, která provází postavy v této knize se postupně odkrývají (Sabinin nemanželský nemocný syn, Billova manželka závislá na drogách, Gabby z bohaté rodiny a Zack homosexuál. Snad jen Jane nemá co skrývat). Dobrá oddychovka, ale mám raději více napětí v příběhu.

09.03.2018 4 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Nepochopím, jsou snad zamilované týrané ženy také padlé na hlavu ????
Když muž uhodí svoji ženu ... když je to opakované ... copak je to láska? Vždyť taková žena ztrácí svoji hodnotu nejen před tím mužem (tyranem), ale také před sebou a svým okolím.

07.03.2018 4 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Další super knížka od Jacqueline Wilson. Jako vsuvka mezi thrillery super. S dětskými postavami prožívám jejich dobrodružství a vracím se tak zpět do dětství :) Od této spisovatelky to je již pátá knížka, kterou jsem přečetla v nedávné době a ještě jsem s nimi zdaleka neskončila.

07.03.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. První dny po přečtení jsem "rentgenovala" lidi okolo sebe a přemýšlela o možnosti, že kdokoliv z nich může být psychopat.

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Příběh mě zaujal japonským stylem života. Amélie, ač ponižována svými nadřízenými, trpělivě očekává den, kdy jí skončí pracovní smlouva a ona bude moci odejít z jedné prestižní firmy. Ač jsou na tuto knihu negativní reakce, mě se líbila a to právě proto, že se tak vymyká evropskému myšlení. Přemýšlela jsem o tom, jak bych reagovala já, kdybych byla v Améliině kůži a došla jsem toho názoru, že zůstat ve firmě a dostát tak smlouvy, bylo od Amélie velké hrdinství. Já osobně bych dala okamžitou výpověď a do doby jejího vypršení bych se "hodila" marod :) Amélie, ač Belgičanka odkojena japonskou kulturou, přijala hodnoty této obdivuhodné země, a proto také její myšlení a chování se vymyká naší zažité kultuře. Svoji "trýznitelku" obdivuje a bílé je bílé a černé je černé.

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Takové klidné počteníčko. Příběh dopadl, tak jak čtenář předpokládal, tzn. láska si najde svůj protějšek a všechno špatné je rázem zapomenuto.

07.03.2018 4 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Tento druhý díl mě již tak nezaujal, jako Arabská žena. Nicméně jsem se mohla dozvědět o tom, jaký život žila Doriina dcera Marjánka bez své matky. Reakce Miriam na matku byla dost sobecká, jako by jí nezajímalo, co musela matka prožít a že to nebylo dobrovolné, když byla nucena opustit své dcery. Zvláštní život v těchto zemích a divím se, jak mohou některé Evropanky či Američanky odejít do těchto zemí žít. Příběh skončil s otevřeným koncem, možná se chystá další pokračování. Určitě si ho ráda přečtu. Hlavně by mě zajímal Marjánčin otec, který si tak osoboval právo na dceru a že by se najednou ztratit ze scény? Nebo po té, co se dívka provdala, na ni již ztratil právo?

18.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příběh byl čtivý, i když na můj vkus se vyšetřování dost táhlo. Zarazilo mě laxní smíření se s předpokládanou smrtí dítěte, očekávala bych větší zoufalství matky. Přestože pisatelka průběžně odkrývala určité momenty a někdo tak mohl předvídat kdo je vrahem, já tedy ne. Ke konci knihy se mi zdálo, že se tam plete páté přes deváté. Rozuzlení mě překvapilo, k tomu naivita matky té maličké, kdy odpouští manželovi....

16.02.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Na tuto knihu jsem četla negativní recenzi a tak jsem ji ani nechtěla číst. Přemohla mě však zvědavost a vyplatila se. Zpočátku se mi nelíbil styl autorky, ale později jsem pochopila, že to mělo svůj smysl. Námět příběhu je zajímavý, samotný děj vás vede k hlubokému přemýšlení a ukazuje možnosti o kterých by se vám ani nezdálo. Kniha stojí rozhodně za přečtení.

10.02.2018 5 z 5

Žena v bílém plášti Žena v bílém plášti André Soubiran

Knihu jsem četla už hodně dávno, nevím ani už o čem je, ale přečtu si jí znova.

06.02.2018

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Knihu zatím nemám odvahu číst, protože alespoň ještě jednou v životě chci postavit velkého sněhuláka :) :) :)

06.02.2018 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Velmi pěkný příběh ze života. Líbilo se mě, že v Libyi zůstala Dora dobrovolně, že nešlo o donucení ze strany jejího manžela. Konec příběhu byl však hodně drastický. Rozhodně doporučuji k přečtení. Koupila jsem si pokračování - Arabská dcera. Myslím si, že to bude příběh její starší dcery Marjánky.

06.02.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

První polovina knihy se "táhla". Konec knihy mě však mile překvapil, takový závěr bych opravdu nečekala. Rozhodně doporučuji.

06.02.2018 5 z 5