Zelený.úval Zelený.úval komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Za mě skvělá. :-) Po dlouhé době to byla kniha, která mě opravdu bavila od prvních stran a nutila číst pořád dál a dál. Z celého příběhu, hlavně z jeho konce, mi leze ještě teď mráz po zádech.

27.06.2022 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hodně silný příběh. Tím spíš, že jsem z blízkého okolí Týna nad Vltavou a elektrárnu nebo přehradu vnímám jako běžnou součást krajiny a taky jako zaměstnání spousty lidí. Že se musely zrušit některé vesnice, vím jen z vyprávění od dědy, když jsme tudy projížděli autem, ale nikdy mě nenapadlo se zamyslet nad osudy bývalých obyvatel, jak to pro ně muselo být těžké a jak to vlastně celé prožívali.

08.10.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká kniha, která ve mně zanechala hluboký dojem. Udržovala mě v napětí a vlastně skoro až ve strachu o hlavní hrdinku, protože jsem jí celou knihu přála, aby konečně našla svoje opravdové štěstí a klid, který si tak moc zasloužila.

04.06.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Za mě opravdu povedená kniha. Je poutavě napsaná a moc hezky se četla jako i další knihy od autorky. Bavilo mě propletení osudů jednotlivých postav mezi sebou, které byly mnohdy nelehké a o to víc bylo čtení zajímavější. Trochu mi příběh připomínal, asi i kvůli pozadí doby, seriál Vyprávěj a ten mám taky moc ráda. Určitě doporučuji. :-)

18.12.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha mi připomínala seriál Panství Downton. :-) Líbí se mi, že se autorka věnovala snad každé postavě a trochu rozvinula i její příběh. Občas mě rozčilovala rozmazlenost Kitty. Těším se na další díly, jak se děj bude dále rozvíjet i během války. První díl zatím super :-)

23.05.2021 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Popravdě jsem od knihy že začátku moc nečekala, ale příjemně mě překvapila. Je to sice romanťárna spíše pro náctileté, ale díky handicapu hlavní hrdinky byl příběh mnohem zajímavější.

28.06.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tato kniha byla za mě asi nejpovedenější z celé série, jinak mě zatím všechny knihy zklamaly. Líbilo se mi, že kniha odkazovala i na další příběhy ze série. Děj hezky plynul a moc se povedl i popis venkovského prostředí.

26.09.2023 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Smutný díl, ale dobře napsaný. Nutí člověka číst pořád dál, aby se dozvěděl, co se stalo v další kapitole.

18.07.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha pro mě byla velmi čtivá. Na konci knihy jsem byla trochu na rozpacích a zmatená z konce, ale po zamyšlení nad některými detaily příběhu se mi vše krásně spojilo. Zajímavá zápletka i styl psaní autorky.

04.06.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Byla to moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední. :-) Děj hezky plynul a i když tam bylo hodně jmen, tak jsem se ani jednou v nich neztratila. Líbilo se mi, jak se příběh vyvíjel během stárnutí všech postav. Skoro jako malé Vyprávěj. :-)

18.02.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se četla hezky stejně jako všechny ostatní od autorky. Líbí se mi propletení osudů všech postav. Jen mě trochu zklamal závěr. I když pro Anežku nakonec dopadlo vše relativně dobře, stejně si myslím, že prožila svůj život ve lži.

26.01.2021 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, takže jsem byla nejdřív trochu zklamaná a začátek se mi tak trochu vlekl. Závěr se ale povedl a nakonec celé rozuzlení bylo zajímavé. Cením ten různý názor na věc Daniely a Pavla. Jen mě to utvrdilo v tom, že se dá těžko koukat na tehdejší dobu optikou té dnešní.

13.08.2022 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Úžasná kniha. :-) Hrozně mě baví, když se současný příběh prolíná s minulým a postupně se všechno odkrývá, aby se to nakonec hezky spojilo. A i když má kniha přes 400 stránek, tak jsem se za celou dobu čtení nenudila ani jednou. Taky se mi líbily recepty a celkově popisy jídel, které celou knihu provází.

07.08.2022 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Po dlouhé době romantická kniha, která mě opravdu bavila. :-) Moc mě bavilo pozorovat proměnu Laurie. A že všechno dobře dopadlo, byla už jen taková třešnička na dortu.

05.03.2024 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

(SPOILER) Opravdu silný příběh, kde jsou hrůzy války vykresleny ze všech stran. Čekala jsem, že Ester bude více v kontaktu pak i s německým otcem a ten zase i s druhým pravým otcem. Protože i přes jeho neslavnou minulost, vychoval Ester dobře a dal ji všechnu lásku a zázemí, což jsem čekala, že Josef více ocení. Navíc nebýt toho, že si ji vzal k sobě, tak by válku pravděpodobně ani nepřežila.

27.01.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kniha se moc dobře četla, byla napínavá a nutila mě číst pořád dál a dál. Konec mě ale stejně trochu zklamal. Něco mi tam chybělo, když nakonec vše najednou vypověděla jedna osoba.

28.03.2022 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Když jsem knihu četla na maturitu, tak mě chytla až ke konci. Teď podruhé jako starší už jsem věděla, do čeho jdu a četla se mi mnohem lépe. Příběh mě ale nějakým zvláštním způsobem oslovil už tenkrát. Navíc tohle ilustrované vydání se mi hodně líbilo i vzhledově. :-)

28.02.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Trochu mě zklamalo odhalení Kadeřníka asi na posledních třech stránkách a taky to, že nebylo vysvětleno zmizení Radima. Jinak kniha se četla dobře, bavilo mě vesnické prostředí a různé klepy, které k tomu patří.

30.03.2024 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Knihu jsem četla po delší době než předchozí díly, takže jsem ze začátku měla problém s tím, kdo je kdo. Cením přehled postav na začátku knihy, který mi hodně pomohl. :-) I tento díl mě bavil stejně jako ty předtím. Jsem zvědavá na ten další, jaký bude osud rodiny na počátku války.

06.08.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Za mě suprová kniha, která se čte úplně sama. Stejně jako první kniha v této sérii, i když jsem ani od jedné ze začátku nic moc nečekala. :-) Cením to, že je tam i jiná zápletka než jen ta čistě zaláskovaná.

17.07.2022 5 z 5