zandu zandu komentáře u knih

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Opět pecka, jako i předchozí díly. Jen mi stále tak nějak vadí to označení thriller. Ale že děj vtáhne a nepustí - naprostý souhlas.

02.04.2020 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

I tento druhý díl byl super. Za mě tedy asi malinkato slabší než první, proto ubírám jednu hvězdičku, ale i tak paráda. A hned se vrhnu na třetí, ať se dozvím, jak to celé dopadne :-)

31.03.2020 4 z 5

Tlustý hrochu, zhubni trochu : veselé básničky o zvířátkách Tlustý hrochu, zhubni trochu : veselé básničky o zvířátkách Václav Budinský

Kraťounké veselé básničky pro děti i dospělé podle každého písmena abecedy. Dcerku baví. A mě vlastně také :-)

28.03.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Přesto, že nepatřím do cílové skupiny, moc mě to bavilo. Určitě bych to ale nenazvala "pořádně nadupaným thrillerem", to mi přijde přehnané, ale spíše takové vesmírné dobrodružství příjemné ke čtení. Hned se vrhám na další díl.

28.03.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Ách. Romantika jako trám. Kavárna byla taky super a časem se pustím ještě do Cukrárny. Krásné odpočinkové počteníčko.

25.03.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Dobrý, ale... Zatím z těch čtyř asi nejslabší a bohužel nejdelší... Kdyby ji sesekala o tři až čtyři sta stran, úplně by stačilo. Jsem momentálně na straně 488 a hlavou mi letí, zda číst dál. A přiznám se, asi bych ji i odložila, kdybych nebyla zvědavá, jak se to vyvine mezi Strikem a Robin - to mě zajímá momentálně víc než rozuzlení případu. .

23.03.2020 3 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Pokračování Posledního čísla nezklamalo. Děj opět odsípal, četlo se to pěkně. A jak to tak vypadá, možná se i časem dočkáme dalšího dílu....

17.03.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Tedy sice řazeno mezi young adult žánr, což je skupina, do které dávno věkem nepatřím, ale myslím, že na své si přijdou i ti dříve narození. Kniha je psána z pohledů dvou hlavních postav, děj má spád... Hodně mě to bavilo a hned se vrhnu na druhý díl.

13.03.2020 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Příběh nezlomné lidské vůle, která paní Zdence pomohla přežít hrůzy... Kromě věty "klid je síla" mi v hlavě utkvěla ještě jedna: "když nám jde o život - jsme schopni zázraku". Tato kniha by měla být povinnou četbou. Smekám.

13.03.2020 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Silné téma. A přiznám se, že jsem přečetla začátek a konec. Střed jsem vynechala. Po pár stránkách jsem začala tušit, že de facto celá kniha bude plná omáčky okolo a důležitý bude opravdu ten závěr. A byl. Stačilo mi to tak a nebudu lhát, i jsem si poplakala. Ale jinak mě kniha tak nějak do děje nevcucla a ani úplně nenadchla.... Každopádně doufám a věřím, že něco takového nebudu muset nikdy! řešit.

11.03.2020 2 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Ty bláho... Tak to ze začátku vypadalo, že to pro mne bude zatím nejslabší díl a ono vůbec ne. Protože jsem měla celý den čas, tak jsem četla, četla a dočetla. Jako zase skvělý!!!!

10.03.2020 5 z 5

Příběh: Kniha bílá Příběh: Kniha bílá D. D. Gabrová

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom...potom bych ji nejraději dočetla hned najednou. Takže doporučuji určitě vydržet, pokud budete váhat, zda dočíst či odložit. Stojí to za to. Veselé i smutné vyprávění ze života. Skvělý Příběh.

09.03.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka, kde nemusíte přemýšlet. Jen prostě čtete a pobavíte se. Jen nesmíte očekávat něco světoborného. Příjemná oddechovka mezi různými krimi a thrillery. Nebo i mezi romantikou a slaďárnou.... Prostě úplně jiný soudek. Za mě super. A ostatní díly dám časem též jako oddechovou vsuvku mezi jinými žánry.

05.03.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí případ Kim je opět masakrózní. Někdo mi říkal nebo psal, (když jsem hodnotila druhou knihu Ďábelské hry slovy: ufff, snad ještě lepší než první díl), že se to bude stupňovat. A měl pravdu. A jsem zvědavá, co bude dál... A k této knize řeknu jen to, že z pohledu rodiče bych se nikdy v takovéto situaci ocitnout opravdu nechtěla..

02.03.2020 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Během čtení mi párkrát prolétla hlavou myšlenka: líbí se mi ta knížka tak, jak jsem očekávala? A odpověď: nevím... A najednou jsem byla na konci. Knihu jsem zhltla za dva dny. Opravdu krásný příběh. Jen mi je líto, že kniha nejde nikde sehnat, jen v knihovně. Je to jedna z knížek, kterou bych chtěla mít doma.

25.02.2020 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Je mi divno po těle, že mám takový hrozný příběh hodnotit pěti hvězdičkami. Ale musím. Ufff.... Nepředstavitelné....

21.02.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha. Mornštajnová je výborná vypravěčka.

20.02.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Skvělá duchařská strašidelná "pohádka" pro dospělé. Super změna po krimi a thrillerech plných vražd. Opravdu jsem se místy bála.

19.02.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Páni... Tedy za mě je druhý díl možná ještě lepší než první... Souběh dvou případů... Skvělé. I když je mi jasné, že se takové věci bohužel dějí v běžném životě, tady je fajn vědět, že jde o smyšlené příběhy. Každopádně absolutně nelituji, že jsem si pořídila celou sérii a těším se, až postupně přečtu všechny.

15.02.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Stejně jako Bryndza, ani Nesbo není můj šálek kávy. Třetí kniha za poslední dobu, kterou jsem po několika desítkách stránek vzdala...

10.02.2020 1 z 5