yueh24 yueh24 komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se do toho dostal, ale pak mě to donutilo kupovat si další a další a další knihy od Terryho Pratchetta.

Mort Mort Terry Pratchett

Skvělý příběh a úžasná postava Smrtě, jeden z těch nejlepších dílů Zeměplochy.

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Kde je hlavní postava Smrť, tam nemůžu jinak než hodnotit na maximum. Pro mě jeden z nejlepších dílu Zeměplochy.

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Nemám moc rád zěměplošské tituly, kde jsou čarodějky hlavními postavami, proto hodnotím tento titul jako jeden z méně povedených. Nejvíce se mi líbily pasáže, kde byl Smrť, ale těch bylo poskrovnu. Po Zajímavých časech slabší kousek od Pratchetta.

08.05.2013 3 z 5

Turistický průvodce po Lancre Turistický průvodce po Lancre Terry Pratchett

Mapa nic moc, ale doprovodné texty jsou standardně (t.j. hodně) vtipné .

08.05.2013 4 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Tohle je Pratchett v nejlepší formě. Kombinace barbara Cohena a Stříbrné hordy a Mrakoplaše nemůže dopadnout snad jinak než stoprocentně. Skvělý vtipný příběh a určitě jendna z nejlepších knih o Zeměploše.

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Přišlo mi to jako jedna ze slabších zeměplošských knížek, ale i tak se to to četlo celkem dobře. Jen to nebylo asi tak vtipné, jak bych chtěl a jak jsem zvyklý.

08.05.2013 3 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Z románu jsem trochu zklamaný. Přišlo mi to celkem zdařile napsané, ale když čtu knihu, jsem rád, když je mi alespoň jedna postava sympatická. Měl jsem celou knihu pocit, že tohle by se nikdy nemohlo odehrát, přišlo mi to celé takové nesmyslné. Nějak jsem se moc neorientoval nebo neprokouknul motivaci jednání jednotlivých postav, tím pádem mě to asi ani celkově moc neoslovilo.

27.04.2013 3 z 5

Farao Farao Bolesław Prus (p)

Výborně propracovaný román se skvělou atmosférou, který působí velmi autenticky a věrohodně. Je vidět, že si autor dal s textem velkou práci a čtenář musí při čtení nabýt dojmu, že takhle se to tenkrát klidně mohlo odehrát. Trochu mě zklamal závěr, ale to je prostě tím, že jsem čekal a moc chtěl, aby to dopadlo jinak, kniha (a celý příběh) tím ale samozřejmě nijak neutepěla.

27.04.2013 5 z 5

Zeměplocha - Mapa Zeměplocha - Mapa Terry Pratchett

Mapa Zeměplochy s několika doprovodnimi texty, povedené.

27.04.2013 4 z 5

Smrťova říše: Mapa Smrťova říše: Mapa Terry Pratchett

Skvělý doplněk pro fanoušky Zeměplochy.

27.04.2013 5 z 5

Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett

Protože jsem byl ovlivněn ilustracemi, které byly na prvních zeměplošských titulech, nedokázal jsem nějak přilnout k těmto. Texty jsou samozřejmě výborné.

27.04.2013 3 z 5

Lu-Tzeho ročenka osvícení 2008 Lu-Tzeho ročenka osvícení 2008 Terry Pratchett

Sice jde evidentně o rýžování peněz, ale doprovodné texty, přestože jich není moc, nejsou až tak špatné.

27.04.2013 4 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Mám pocit, že tohle všechno už jsem několikrát četl. Coelho vykrádá sám sebe, mám pocit, že už nemá o čem psát. Navíc mi zde více než jinde přijde, že jednoduché a jasné věci jsou podány rádoby moudře. Dříve mi to u něj asi nevadilo, ale tady už toho bylo moc, vlastně jen tohle, jen různé myšlenky, které už jsme od něj četli mnohokrát. Hodně budu zvažovat, jestli si od Coleha ještě něco nepříběhového přečtu.

19.04.2013 2 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Tak tohle bylo opravdu zklamání a trápení. Měl jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetl. Popisy přírody rozvleklé a nezajímavé, myšlenky stále se opakující a ani ty se mě nijak nedotkly. Podle mého není kniha už dnes až tak aktuální. Kdyby kniha měla cca 60 stran, dle mého by jí to prospělo a čtenář by o nic nepřišel, právě naopak. Na druhou stranu z hodnocení knihy je vidět, že někomu to takhl vyhovuje, mně bohužel ne.

19.04.2013 1 z 5

Napínavý příběh ze starého Egypta. Nejde sice moc do hloubky, ale o to více děj ubíhá. Společně s druhým pokračováním asi nejlepší, ale i třetí a čtvrté pokračování stojí za to.

15.04.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvěle napsané, výborně vymyšlené postavy (obzvlášť mě bavila paní Bennetová), jen jsem se první polovinu knihy trochu nudil. Jinak kvalita kniha je samozřejmě nesporná.

15.04.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Můj třetí Nesbo po Nemesis a Pentagramu a řekl bych, že nejpropracovanější, literárně nejkvalitnější, skvělé čtení. pro mě jednoznačně nejlepší Nesbo (zatím).

13.04.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Po nemastné neslané a místy překombinované Nemesis jsem dal Nesbovi druhou šanci a nelituji. Příběh je promyšlený napínavý, čtivý. Snad bych jen uvítal, aby se Nesbo trochu více věnoval postavám, abych je mohl lépe poznat, lépe poznat jejich motivaci... ale jinak fakt dobré čtení.

13.04.2013 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bavilo mě to více než Hypnotizér, děj mi přišel zajímavější, četlo se to téměř jedním dechem, překvapivě příjemná záležitost.

10.04.2013 4 z 5