yueh24 yueh24 komentáře u knih

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Bohužel nejslabší Hosseiniho kniha, Lovce draků už asi nepřekoná. Škoda.

27.12.2014 4 z 5

Proměny démona Proměny démona Michail Jurjevič Lermontov

Doufal jsem, že součástí bude Démon. Přestože není, vůbec to nevadí. Člověk se alespoň prostřednictvím této knihy může seznámit s méně známými verši. Kniha navíc obsahuje hodně informací o básníkovi.

27.12.2014 4 z 5

Hrdina naší doby Hrdina naší doby Michail Jurjevič Lermontov

Od Lermontova mám raději poezii, přesto i tento román mě velmi zaujal. Zajímavá hlavní postava Pečorina je celý Lermontov, tak jak ho popisovali jeho současníci.. a jak vyznívají Lermontovovy básně.

27.12.2014

Stesk rozumu Stesk rozumu Michail Jurjevič Lermontov

Skvělý výběr básní od Lermontova. Doporučuji všem.

Z plamene a jasu Z plamene a jasu Michail Jurjevič Lermontov

Výběr kratších básnických prací od Lermontova. Přestože mám radši ty delší, i toto je zážitek.

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Démona bych mohl číst stále dokola.... a nejen Démona, ale většinu toho, co Lermontov napsal.

Červenobílá Červenobílá Dalibor Vácha

Nepodařilo se mi úplně ponořit do děje a najít si jakoukoliv hlavní postavu, které bych mohl "fandit". Je zde určitě zajímavě zachycena atmosféra té doby, ale já bych chtěl trochu víc... trochu více přiblížit charaktery hlavních hrdinů nebo i obsáhlejší popis ... v podstatě čehokoliv...

27.11.2014 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Celou dobu jsem si říkal, že je to snad jakýsi experiment... že si snad Coelho řekl, že dá napsat knihu dvanáctiletému dítěti, vydá ji za svou a bude pozorovat, jaké budou prodeje... Neuvěřitelná slátanina...

24.11.2014 1 z 5

Zelený dům Zelený dům Mario Vargas Llosa

Mnoho různých vypravěčských stylů, mnoho příběhů, mnoho postav... hodně jsem se v tom všem ztrácel.

20.11.2014 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Pro mě jednoznačně nejlepší Márquezova kniha, úžasně vyprávěný příběh. Doporučuji všem!

24.10.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejhorší kniha od Larse Keplera. Přijde mi, že švédští manželé nad knihami, které píšou pod uvedeným pseudonymem, tráví jen ten nejnutnější čas. Po všech stránkách primitivní brak, který ale ani nepředstírá, že je něčím víc. Dost se budu rozmýšlet, jestli si nějakou další knihu od nich přečtu.

05.03.2014 1 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Po prvních dvou dílech, které mě nadchly, zklamání. Nějaké pasáže jsou zajímavé, většina mě ale nudila, čekal jsem víc...

12.01.2014 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z lepších knih od Kinga. Musím přiznat, že jsem se občas docela bál. Ale proto přece Kinga čteme, ne?

28.12.2013 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Na tuto knihu jsem se dva roky těšil, o to větší bylo zklamání. Přechod považuji za jednu z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četl, Dvanáctku za jednu z nejhorších. Do konce jsem se do knihy nezačetl, děj mě naprosto nevtáhl, přišel mi naprosto nezajímavý, ani mě nezajímalo, jak vše dopadne, bohužel...

24.11.2013 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nadprůměrná detektivka od Nesba s promyšleným dějem. Možná lehce předvídatelné, ale čitelné a pohlcující. Jedničkou pro mě ale zůstává Spasitel.

24.11.2013 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Nudný a zdlouhavý román se spoustou postav, ve kterých se člověk véceméně ztrácí. Nanu jsem dočetl fakt silou vůle, začíst se mi podařilo jen místy, jinak to bylo velké trápení. Popis francouzské společnosti tehdejší doby se asi Zolovi podařil na výbornou, nicméně poutavost tomu příběhu chybí. Jak jsem byl nadšený z Terezy Raquinové, tak jsem zklamaný z Nany.

24.11.2013 2 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Bída, bída, bída... brak největšího kalibru... nebo mi tam něco prostě asi uniklo, když čtu jiné komentáře. Pro mě naprostá ztráta času.

11.10.2013 1 z 5

Odbarvená píča / The White Pussy Odbarvená píča / The White Pussy Charles Bukowski

Bukowského mám hodně rád a celkem načteného, ale tohle byla slabota. Nejlepší na celé knize je fakt její název.

11.10.2013 2 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Tak tohle se mi četlo hodně těžce, nejhorší Nesbo. Po měsíci vůbec nevím, o čem to bylo. Štěstí, že jsem na tuto knihu nenarazil jako na prvního Nesba, bohužel bych dál v četbě jeho románů nepokračoval.

11.10.2013 2 z 5

Jaro v Prátru Jaro v Prátru Stefan Zweig

Některé povídky (novely?) jsou z mého pohledu nadprůměrné, některé úchvatné. Za nejlepší považuji analýzu psího myšlení a povídku Byl to on?

11.10.2013 4 z 5