Terry Pratchett - Portfolio

Terry Pratchett - Portfolio https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17182/mid_terry-pratchett-portfolio-Ovd-17182.jpg 5 175 14

Úžasná Zeměplocha Terryho Pratchetta, putující vesmírem na hřbetech čtyř slonů, stojících na krunýři obrovské želvy, je domovem některých nejpopulárnějších postav, jaké kdy byly vytvořeny ve světě fantastické literatury Obyvatelé Zeměplochy jsou však skuteční, i když je jejich svět trošku... fantastický. Čtenáři mají své oblíbence a vedou zapálené debaty o tom, jak ta která postava skutečně vypadá. Tak teď jsou tady včetně bradavic (s výjimkou Bábi Zlopočasné) a všech ostatních podrobností. Terry Pratchett a malíř Paul Kidby se spojili a společně vytvořili jejich podoby. Zachytili je jak v náčrtcích, tak na barevných tabulích, od neschopného mága Mrakoplaše po Silvera, onoho napůl polidštěného kocoura. Obázky jsou doplněny krátkými, tradičně seriózními texty. Zde jsou obyvatelé Zeměplochy - SKUTEČNÍ!... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Pratchett Portfolio , 1996

jaroiva
07.04.2024 5 z 5

Krátké shrnutí (připomenutí) zeměplošských postaviček. Z mého pohledu milý souhrn. Takové "osoby a obsazení" s malým medailonkem u každého.

Hor89
14.08.2023 4 z 5

Zábavná doplňková kniha k Zeměplošskému cyklu. Ilustrace Paula Kidbyho jsou výborné - obzvláště ty barevné. Texty, které představují nejznámější postavy ze Zeměplochy, jsou vtipné a zajímavé. Jen škoda že je kniha tak krátká a v sešitové vazbě. P.S. Knihu doporučuji číst nejdříve po Maškarádě (18.díl), protože je v ní hodně spoilerů.

Elea
17.06.2023 5 z 5

Milé doplnění série o Zeměploše.

mia.com
21.12.2021 4 z 5

Milá doplňková jednohubka k Zeměploše.

Felsenberg
04.02.2019 5 z 5

Nádherné kresby Paula Kidbyho.

haki34
26.09.2018 4 z 5

taková pralinka nebo spíše chuťovka pro milovníky díla Terryho Pratchetta...setkáváme se s jeho postavami , které nám přiblíží v krátkém medailonku a u většiny (třeba Pochmurný Kvíkal...Gita Oggová, Esme Zlopočasná a spodobně :)) se zmiňuje i o inspiraci k jejich vyvtoření...a vše samozřejmě s úžasnými kresbami Paula Kidbyho... (většina "černobílá" až se obávám, zda to potomky nezláká k vymalování....)

a proč dávám o hvězdu méně ? protože je moc krátká...a protože je to vlastně takový výcuc známého, u kterého nejvíc oceňuji právě ty informace o inspiracích...a to je na plný počet trochu málo ;) nicméně - pro všechny pratchettofily jako já - do sbírky určitě patří !!!

Welinie
17.01.2017 5 z 5

Nejúžasnější!

Tatsume
03.06.2016 5 z 5

Co dodat, prostě humor Terryho Ptratchetta a ilustrace Paula Kidbyho - zážitek zaručen.

lucie.8
13.03.2015 3 z 5

Povedená charakteristika postav ze Zeměplochy s krásnými obrázky.

Eigis
15.11.2014 4 z 5

Na ilustrace si v případě Zeměplochy moc nepotrpím, protože ne vždy se stotožňují s mojí představou, ale doprovodné texty jsou fajn, někdy sice vycházejí z knih, ale občas přinesou něco nového.

yueh24
27.04.2013 3 z 5

Protože jsem byl ovlivněn ilustracemi, které byly na prvních zeměplošských titulech, nedokázal jsem nějak přilnout k těmto. Texty jsou samozřejmě výborné.

knedlik
07.12.2011

Měla jsem "v rukou" pouze verzi bez obrázků, nicméně i tak zajímavé. Já prostě zbožňuju styl, jakým píše.

"Troll je samozřejmě výraz, kterým se na Zeměploše označují všichni tvorové, jejichž morfogenní pole
má blízký vztah ke království minerálů, a Tethis je tvořen převážně slanou vodou.
Trollové vodní podstaty jsou na zemi velmi vzácní díky chronickým přílivovým a
odlivovým obtížím a neustále hrozícímu nebezpečí odpaření nebo zmrznutí. Mnoho
z nich také trpí rybami."

valda
29.03.2011 3 z 5

Kniha obsahuje obrázky několika zajímavých postav z Pratchettových knížek, nakreslené Paulem Kidbym, výborným malířem, který zastoupil na pozici autora obálek ještě lepšího Joshe Kirbyho. Obrázky jsou doprovázené stručným vtipným Pratchettovým popisem. Knižka je to, ale trochu moc krátká a přesto, že jsou obrázky pěkné, tak mnoho čtenářů dá v podobě svých oblíbených postav určitě přednost své vlastní fantazii.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Portfolio je stručné a vkusné shrnutí díla Pratchettova. Charakteristiky jednotlivých postav jsou doplněny úchvatnými kresbami, které až na Vzoromila Výsměška dokonale zobrazují postavy tak, jak jsem si je představovala. :) Je tam dokonce i Krysák! :)

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015