yueh24 yueh24 komentáře u knih

Lepší než "Analfabetka", přesto slabota po všech stránkách. Překvapuje mě, že je tato kniha tak populární...

11.10.2015 2 z 5

Vše, co je popsáno na více než 100 stránkách, by se dalo napsat na stránky dvě. Naprostá ztráta času.

23.02.2016 1 z 5

Slátanina... tenhle styl, který se zjevně většině líbí, mi totálně nesedí. Ještě horší než Stařík. Autorovi bohužel už další šanci nedám.

11.10.2015 1 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Tak tohle bylo opravdu zklamání a trápení. Měl jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetl. Popisy přírody rozvleklé a nezajímavé, myšlenky stále se opakující a ani ty se mě nijak nedotkly. Podle mého není kniha už dnes až tak aktuální. Kdyby kniha měla cca 60 stran, dle mého by jí to prospělo a čtenář by o nic nepřišel, právě naopak. Na druhou stranu z hodnocení knihy je vidět, že někomu to takhl vyhovuje, mně bohužel ne.

19.04.2013 1 z 5

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Tohle by měla být povinná četba pro všechny obhájce imigrace muslimů do Evropy a jim podobné. Dost děsivé čtení.

25.01.2016 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Pro mě jednoznačně nejlepší Márquezova kniha, úžasně vyprávěný příběh. Doporučuji všem!

24.10.2014 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Ve srovnání s Pádem a Skleněným pokojem mi tato kniha přišla jako od jiného autora. Nebylo tam nic, co jsem našel v těchto dvou knihách. Průměr po všech stránkách, jak po jazykové, tak dějové, moc mě to nebavilo.

18.10.2015 3 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Úžasná kniha, která kromě silného čtenářského zážitku, čtenáře i poučí. Není potřeba mít z knihy strach jen proto, že se jedná o tzv. povinnou četbu. Příběh, který se postupně rozjíždí a ke konci skvěle vygraduje, je naprosto strhující.

27.12.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Můj třetí Nesbo po Nemesis a Pentagramu a řekl bych, že nejpropracovanější, literárně nejkvalitnější, skvělé čtení. pro mě jednoznačně nejlepší Nesbo (zatím).

13.04.2013 5 z 5

Výstup – ctižádost pohřbená na Everestu Výstup – ctižádost pohřbená na Everestu Anatolij Nikolajevič Bukrejev

Skvělá kniha o skutečné události napsaná jako reakce na knihu o stejné tragické události od Jona Krakauera - Peklo místo nebe, Dle mého názoru je kniha od Krakauera záživnější, kniha od Bukrejeva možná pravdivější, nicméně i tak se čte takřka jedním dechem. Bukrejev popisuje osud dvou komerčních výprav na Everest v roce 1996, kde přišla o život řada lidí. Bukrejev se zde podílel jako jeden z horolezců, kteří se pod Everestem v té době pohybovali, na záchraně osob z obou komerčních expedic, které podcenily pod tlakem peněz os klientů rizika výstupu na nejvyšší horu světa.

01.04.2013 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Pro mě jedna ze slabších knih od Stephena Kinga, průměrné dílo po všech stránkách.

01.04.2013 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Jedna ze slabších knih od Mawera. Už Dívka, která spadla z nebe mě moc nezaujala a pokračování příběhu Marian Sutrové se nese na stejné vlně. Knihy Skleněný pokoj a Pád zůstávají nepřekonány.

16.07.2016 3 z 5

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič (Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič Lucie Königová

Myslím, že místo cca 300 stran by kniha mohla mít maximálně 50 stran a bylo by to jen ku prospěchu věci. Autorka se totiž pořád dokola opakuje. Téměř nepřetržitě jsem měl pocit, že myšlenka někde v knize uvedená se pak jinými slovy, a někdy snad i doslova, opakuje na několika následujících stranách a mnohdy se k ní autorka vrací i později - opakovaně. Toto platí zejména pro první polovinu knihy, kdy se opakuje několik myšlenek skutečně pořád dokola a čtenář by se jistě vše podstatné dozvěděl na pouhých dvou listech A4. Druhá část už je zajímavější, nicméně styl, jakým je kniha podána, vyvolává dojem, že autorka má zřejmě patent na rozum. Sama je naprosto neomylná a kdo dělá něco jinak, než ona radí, dělá to fatálně blbě a vše může případně skončit i katastrofou. Neříkám, že některé podněty nebyly zajímavé a určitě jsem si z knihy něco vzal (zejména z posledních kapitol), ale dost jsem u čtení trpěl.

28.03.2016 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nadprůměrný Kepler, mnohem lepší než předchozí Písečný muž... je vidět, že si s touto kniho dali autoři trochu větší práci, i když je to tedy samé klišé...

09.02.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Knihu psal Nesbo buď v době, kdy mu bylo kolem patnácti let nebo ji napsal v rychlosti během jednoho víkendu... Neuvěřitelně slabé, odfláknuté. V porovnání s knihami s Hary Holem působí dojmem, že ji snad ani nepsal stejný autor.

02.01.2016 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Měl jsem strach z tématu, z toho, že bude nudný, ale naprosto zbytečně. Perfektně napsaná kniha, zajímavý příběh, osudy jak vily, tak lidí s ní spojených. Bravo!

11.10.2015 5 z 5

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Démona bych mohl číst stále dokola.... a nejen Démona, ale většinu toho, co Lermontov napsal.

27.12.2014 5 z 5

Červenobílá Červenobílá Dalibor Vácha

Nepodařilo se mi úplně ponořit do děje a najít si jakoukoliv hlavní postavu, které bych mohl "fandit". Je zde určitě zajímavě zachycena atmosféra té doby, ale já bych chtěl trochu víc... trochu více přiblížit charaktery hlavních hrdinů nebo i obsáhlejší popis ... v podstatě čehokoliv...

27.11.2014 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejhorší kniha od Larse Keplera. Přijde mi, že švédští manželé nad knihami, které píšou pod uvedeným pseudonymem, tráví jen ten nejnutnější čas. Po všech stránkách primitivní brak, který ale ani nepředstírá, že je něčím víc. Dost se budu rozmýšlet, jestli si nějakou další knihu od nich přečtu.

05.03.2014 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nadprůměrná detektivka od Nesba s promyšleným dějem. Možná lehce předvídatelné, ale čitelné a pohlcující. Jedničkou pro mě ale zůstává Spasitel.

24.11.2013 4 z 5