(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269375/bmid_ne-gramotny-rodic-jak-neselhat-jako-269375.jpg 3 24 8

Knížka je pro všechny budoucí i stávající rodiče i další dospělé, protože jsme všichni i děti svých rodičů. Často ani nechápeme, co a proč se nám v životě děje. Tudíž pochopením souvislostí s mým dětstvím a stávajícím životem dokážeme také nejlépe napravit výchovné omyly a převzaté vzorce chování od svých rodičů a vytvořit tak svým dětem to nejlepší zázemí pro jejich zdravý růst. Obsahuje 10 hlavních rodičovských omylů, 10 principů úspěšného rodiče a 13 praktických nástrojů, metod a technik, jak vytvořit doma pohodu a harmonii. Obsahuje 11 příběhů z koučinkového křesla. Je plná i konkrétních praktických příkladů a pomůcek k zapracování ve své rodině. Je to tudíž i praktický nástroj pro život. Motivuje dospělé a vede je začít pracovat nejdřív na sobě a svém partnerském vztahu a budování rodinného hnízda, protože to vše zásadně ovlivňuje a nastavuje děti pro jejich budoucí život. Děti jinak zrcadlí a přebírají problémy rodičů do svého života. Kniha je klíčem k úspěšnému rodičovství. Šťastný rodič = šťastné dítě... celý text

Minky
16.01.2022 1 z 5

Byla bych ostražitá vůči radám o výchově od někoho kdo se o děti profesně nezajímá. Navíc by jim rád nastavoval ,správné programy úspěchu a prosperity’...

Sandalkar
03.09.2021 3 z 5

Jako dobre, ale znovu po ni nesahnu. Spis nez pro rodice mi prijde jako hodnotny nastroj pro cloveka jako jedince. Sebe-hodnota, sebe-laska, sebe-realizace. Proc ne. Urcite si sve ctenare ziska.

Popko
10.03.2021 odpad!

Nepochopila jsem proč vznikl "druhý díl", když text je (+/- 3 stránky) totožný s prvním dílem. To mě teda zklamalo.

kikies
05.01.2021 2 z 5

Základní myšlenky nejsou špatné, je to dobře utříděné a je vidět, že někdo to opravdu promyslel. Ale ty základní informace jsou obalené obrovským množstvím balastu, opakování a odkazů na různé další (předpokládám, že samozřejmě placené) lekce, kurzy a materiály. Nebudu tvrdit, že mi to nic nedalo - to nepochybně dalo, s klidným svědomím přiznávám, že jsem si i poznamenala pár zajímavých tipů, které někdy určitě vyzkouším. Celkově na mě ale kniha působí zbytečně nafouknutě, a přitom polovičatě - tímto způsobem určitě člověk nevyřeší nic zásadního, zázrak se nekoná. Nebudu tvrdit, že jde o špatnou teorii, ale určitě není snadno předatelná touto knižní formou.

Jandýs
23.03.2020 5 z 5

Nejsem sice rodič, ale kniha mi byla doporučena jako velmi přínosná v oblasti seberealizace , a musím říct, že mě nezklamala.

karamelka57
05.07.2018 4 z 5

Kniha je fajn, pochopila som vdaka nej veci, ktoré si životom nesiem z detstva, z pôvodnej rodiny... Bohužiaľ neviem, ako by som sa toho mohla zbaviť, sebakoučovacie otázky mi nepomohli zmeniť nastavenia v mojej hlave. Ale je pravdou, že som tiež očakávala trošku viac, dúfala som, že sa dozviem nejaké konkrétne návody, ako zvládnuť moje hyper dieťa, ktoré má problém rešpektovať a poslúchať... nejaké návody tam síce sú, ale tie skôr rátajú s deťmi, čo sú rozumné a ochotné pristúpiť na dohody a pravidlá.. ako vravím, kniha je fajn, len z nej mám pocit, že má byť návnadou na zakúpenie online programu. Ale určite sa oplatí prečítať, človeku to niečo dá.

oluskace
21.09.2017 3 z 5

Čekala jsem od knížky víc. Začala mě zajímat až někde od 9.lekce. Některé lekce tam ani nemusely být a přišlo mi, že se paní autorka často opakuje.. Ale také mi kniha otevřela oči hlavně v oblasti rodinných vztahů a neřešit další problémy

yueh24
28.03.2016 2 z 5

Myslím, že místo cca 300 stran by kniha mohla mít maximálně 50 stran a bylo by to jen ku prospěchu věci. Autorka se totiž pořád dokola opakuje. Téměř nepřetržitě jsem měl pocit, že myšlenka někde v knize uvedená se pak jinými slovy, a někdy snad i doslova, opakuje na několika následujících stranách a mnohdy se k ní autorka vrací i později - opakovaně. Toto platí zejména pro první polovinu knihy, kdy se opakuje několik myšlenek skutečně pořád dokola a čtenář by se jistě vše podstatné dozvěděl na pouhých dvou listech A4. Druhá část už je zajímavější, nicméně styl, jakým je kniha podána, vyvolává dojem, že autorka má zřejmě patent na rozum. Sama je naprosto neomylná a kdo dělá něco jinak, než ona radí, dělá to fatálně blbě a vše může případně skončit i katastrofou. Neříkám, že některé podněty nebyly zajímavé a určitě jsem si z knihy něco vzal (zejména z posledních kapitol), ale dost jsem u čtení trpěl.

2015  68%(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič
2021  89%Cesta zpátky k sobě