yoseff yoseff komentáře u knih

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Naprostá slátanina. Nejhorší kniha o holokaustu co jsem kdy četl. Přirovnání k "letnímu táboru, kde se snídal chleba hustě posypaný diamanty a k večeří bylo horký kafe s tabulí čokolády, to vše za dozoru hodných strýčků z SS" naprosto sedí.

06.01.2021 1 z 5

U Amona, to je skvela knizka.

09.11.2016 5 z 5

Staříka jsem nečetl a Analfabetka me bavila. A to velmi.

24.08.2018 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tohle se tedy moc nepovedlo. Občas jsem měl pocit, že čtu nějakou novou s****u od Hartla. Naprosto povrchní vyprávění něčeho co připomíná cestovní deník autobusáka na trase Praha-Krumlov-rodná vesnice s věčně nasr.... sestrou. Dočteno se sebezapřením.

29.10.2020 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Takovej Germinal po Česku.

23.10.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kdyby to mělo 100 stran, tak jako oddechovka v létě k vodě dejme tomu, ale takhle je to 500 stránek dlouhé prázdné nic. Postav jako máku, děj těžko uvěřitelný a klasik by řekl "příliš mnoho tónů milý Salieri"
Dalšího Hartla už pokoušet nebudu.

19.11.2018 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak tady jsem úplně vedle. Tenhle "humor" je mi cizí.

31.10.2016 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak na tohle jsem se po skvelem Prvokovi a Erotikonu hodne tesil a dostal jsem mokrym hadrem přes drzku. Cervena knihovna v kombinaci s osudy malého ceskeho Forresta Gumpa. Je mi to lito, ale nelíbilo se mi to. Sci-fi me moc nebere.

15.11.2016 1 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moje první setkání s autorem a teď už vím, že rozhodně ne poslední. Kniha přečtena "jedním dechem".

07.12.2015

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Má to díry, ale jako celek to funguje výborně. Pro děti určitě top kniha.

11.02.2021 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Vynikající. Tzv. jedním dechem.

21.12.2018 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Když to porovnám s prvním dílem trilogie, tak je to odfláknutý a poslední léta už bral autor pěkně hopem. Pokud si čtenář odmyslí, že pohyb fiktivních postav má přímo pohádkový a doslova snový scénář s happy endem na všech frontách, tak se to dá. Ale tohle byla věc, která mi postupem četby začala vadit čím dál tím víc. U všech důležitých věcí ve 20 století se prakticky motalo pět postav. Od druhé poloviny posledního dílu jsem to dočetl pouze z povinnosti.

25.08.2017 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Ha, tak tohle byla jízda. Brilantní. Ted mám pocit, jako bych po týdnu, vylezl po schodech přímo z ameriky roku 1963.

13.01.2016 5 z 5

Tak jsem se tím prokousal a jediný co můžu říct.................. je to prostě kuuuurva dlouhý.
V době vydaní to asi musela být třaskavá pecka, ale dneska, kdy už to působí trošku vyčichle.
I když pohled do široké ruské duše to teda je to jo......

03.02.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nečekal jsem od knížky nic a dostal jsem toho dost. Já se teda bavil a to dost dobře.

11.10.2017 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Velký zklamání.

13.07.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tohle se čte samo, ostatně jako každá kniha od Jo Nesbo.

10.03.2017 5 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

To je strašná sracka. Samej patos a plytký fráze. Rozhodně nedoporučuji. Dočteno jen s velkým sebezapřením. Hlavní motiv je možná podle skutečné události, ale na to si paní spisovatelka nabalila a vylhala lovestory plnou nelogických a od poloviny už naprosto směšných souvislostí událostí a postav. S válečným nebo snad historický laděným románem to nemá nic společného. Hnus.

29.04.2022 1 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Pro mě teda překvapivě docela těžký čtení.

15.12.2018 3 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Ten závěr je teda hodně přitaženej za vlasy, ale budiž.

24.09.2018 4 z 5