yank3e yank3e komentáře u knih

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Nečekal jsem nic extra, ale musím uznat, že knížka byla nakonec fakt dobrá a bavila mě. Původní sérii se ale nevyrovná, holt mi chyběla Ciri. Místy mi obsah přišel ovlivněný PC hrami.

15.03.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Příběh je vážně fajn, ale knížka se často zbytečně vlekla, hlavně v první půlce. Henryho názory byly ze začátku zajímavé a vtipné, důležité pro vykreslení charakterů a Dorianovu proměnu, ale později už mě to jejich tlachání unavovalo, pořád ty samé nesmysly dokola...

Nic jiného jsem od Wilda nečetl, ale tady na mě často působil, že se hodně rád poslouchá.

04.12.2015 3 z 5

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Pro mě knížka taková rozporuplná, ze začátku jsem se musel do čtení nutit, popisovaný zeměpis a historie mi nic neříkaly a ztrácel jsem se v nich, ale později mě chytla a dočetl jsem ji rád, i když místy byla pořád vyloženě zdlouhavá a nudná. Držely mě víceméně zajímavý jazyk a Zagloba, i když popisy epických bitev byly taky poutavé. Romantická dějová linie taky docela bavila, i když byla jinak nepříliš zajímavá a předvídatelná. Místy mě četba vtáhla, místy jsem se zasmál, ale místy jsem se horkotěžko prokousával. Ty zábavné části sice převážily, ale víc než za tři hodnotit nemůžu.

31.07.2015 3 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Příběh se čte lépe, než bych čekal, jen mě brzy začaly nudit vyčerpávající popisy podmořské fauny.

21.03.2015 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Po delší době jsem si přečetl zase něco od Kinga a knížka mě utvrdila v tom, že psát vážně umí. Zajímavý příběh se čte sám, uvěřitelné postavy a sympatické mi bylo i prostředí Ameriky 80. let. Ta atmosféra na vás dýchne podobně jako v jeho dalších knihách.

09.02.2015 5 z 5

Jako, hlavní myšlenky knihy vůbec nejsou špatné, ale blbě se hledají v té hromadě zbytečných keců. Je špatně napsaná, hrozně těžko se čte. Víc než tři hvězdy ani náhodou, ale nevylučuji, že se k ní někdy vrátím. Přínos mít může.

11.06.2014 3 z 5

Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Inspirativní knížka pro lidi, kteří se chystají rozjet nový projekt nebo už nějaký provozují.

31.01.2014 4 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Další super díl, tentokrát na téma vyrůst či nevyrůst.

01.01.2014 4 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Tenhle díl byl trochu slabší, ale pořád fajn oddychovka.

31.12.2013 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Nakonec docela dobrá knížka, hlavně v závěru, tak špatné hodnocení si nezaslouží. Příjemně a nenásilně navazuje na první díl. Stejně jako v prvním díle je ale v českém překladu spousta chyb a překlepů.

20.10.2013 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tolkien vytvořil opravdu velkolepý svět, který právem náleží mezi klasiku. Je ale možná až moc složitý. Za mě dostává jen 4 hvězdy, kniha mě místy dost nudila vleklými popisy.

28.05.2013 4 z 5

Moc zajímavá a pravdivá knížka. Autorka prostudovala úctyhodné množství nejrůznějších zdrojů a snad každé své tvrzení má něčím podložené (70 stran poznámek k textu). Kniha se svou povahou blíží vědecké práci, přesto se čte příjemně. Teorie je proložena různými příběhy, kterých bylo ale na můj vkus až moc. Knížka by podle mě mohla být tak o třetinu kratší, místy jsem měl pocit, že je toho balastu příliš a zbytečně se vleče. Proto jen 4 hvězdy. Možná je to ale jen tím, že mě nezajímají příběhy amerických politiků a členů náboženských spolků. Jinak můžu doporučit, po přečtení mi je tak nějak lépe. :)

01.02.2013 4 z 5

Zajatci času Zajatci času Joe Dever

Jedenáctá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi. Perfektní díl, prostředí astrálního světa je velmi příjemné oživení. Příběh je docela dlouhý a protože se blíží ke konci série magnakai, obsahuje pár pěkně tuhých nepřátel, kteří se s nevhodně zvolenými schopnostmi z předchozích dílů prakticky nedají porazit. Docela hardcore záležitost, ale výborná.

Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

22.01.2013 5 z 5

Oheň na vodě Oheň na vodě Joe Dever

Druhá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

22.01.2013 4 z 5

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

Tohle byl první gamebook, se kterým jsem se setkal, tenkrát jako malý na táboře a podruhé, když jsem ho náhodou objevil v jednom internetovém knihkupectví. Vtípky jako strom Prasák, vitamíni a další už pro mě zůstanou legendární. :)

20.01.2013 5 z 5

Do Měsíce Do Měsíce Jules Verne

Četl jsem nějaké staré vydání z konce 19. století, které bylo zajímavé spíš jazykem a detailními rytinami.

13.01.2013 3 z 5

Klasika, kterou je dobře znát, pro mě ale trochu těžko stravitelná. To už se mi víc líbilo Zlaté odpoledne od Sapkowského. :)

12.01.2013 2 z 5

Knížka je souhrnem různých rad a zajímavých myšlenek, které vás mají motivovat a možná trochu nasměrovat. Nečekejte žádný návod na rychlé zbohatnutí - je jen na vás, zda se jimi budete řídit a co si z knihy odnesete. Kiyosaki se snaží vysvětlit, že zažitý koncept "dobře se učit - nedělat chyby - vystudovat - najít si dobré zaměstnání - postupovat v kariéře" je dnes už přežitek a zároveň důvod, proč je tolik lidí nespokojených. Musím přiznat, že kdybych ji nečetl, asi nikdy by mě nenapadlo takto uvažovat... Měla by to být povinná četba a čím dříve si ji přečtete, tím lépe! Velmi inspirativní.

28.08.2011 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Knížka mě docela zklamala, čekal jsem, že bude lepší, i když je to možná tím, že jsem zvyklý na modernější literaturu. Hlavně závěrečná část, kdy už byla Anna starší, mi tam moc neseděla.
Nedá mi nesrovnat s knížkami A. Lindgrenové, které u mě stále vedou, byť se v mnohém podobají.

23.01.2015 3 z 5

Nemoc jako řeč duše Nemoc jako řeč duše Ruediger Dahlke

Rozšiřuje a doplňuje knihu Nemoc jako cesta, obsahuje jen některé popisy nemocí.

05.12.2014 4 z 5