Oheň na vodě

Oheň na vodě obálka knihy
Mé hodnocení:

Druhá kniha série Kai. Jsi Lone Wolf, poslední z rytířů řádu Kai. Krutá válka zuří ve tvé vlasti, Sommerlundu, od té doby, co Temní páni začali obléhat hlavní město země. V Ohni na vodě tě král posílá do Durenoru pro zbraň, která jediná může zachránit lid Sommerlundu: Sommerswerd - Sluneční meč. Vydej se na cestu plnou nebezpečí a moudře využívej svých schopností, abys získal Sommerswerd, a tak zachránil vlast před zničením Temnými pány. V této knize se opět stáváte hlavním hrdinou, který sám rozhoduje o svém dalším osudu. Na napínavou cestu se můžete vydat i v případě, že jste nepodnikli první z dobrodružných výprav Lone Wolfa, Útok ze tmy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41782/ohen-na-vode-41782.jpg 4.1100

Lone Wolf - série Kai 2.

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno, AFSF - Asociace fanoušků science fiction

Fire on the Water, 1984

Kniha Oheň na vodě

Fodder
27.07.2020

Nejlepší gamebook se kterým jsem měl tu čest. Příběh je svižně laděn směrem na východ Sommerlundu a ještě rychleji zpátky. Hon za legendárním mečem je uvěřitelný a opravdu epický. Není co vytknout.

hurikan123
19.02.2019

na druhý pokus úspěšně zdoláno. lepší než první díl

Kapis
23.05.2018

Tááák jsme to s malou dojeli. Začali jsme používat desetistěnnou kostku, což je lepší, než furt píchat zběsile tabulku náhody. Umřela u toho božatko nesčetněkrát, takže jsme zavedli "save mode", kdy jsme třeba pokračovali od nějaké stránky, abychom to nejeli úplně od začátku. Velkou nevýhodu spatřuji v tom, že klíčové "Magické kopí", které je potřeba k projití tunelu do královského města Durenoru, je možno získat jen na jednom místě. Vůbec to tam důležitě nevypadá a není vůbec žádný problém toto místo v knize minout nebo odtamtud utéci se zesranou tunikou až na drátěnou košili. Pokud kopí chcete získat, musíte projít soubojem s protivníkem tak silným, že jste bez šance - musel jsem ji na tento souboj navýšit jednorázově umění boje o 1k10, aby měla aspoň nějakou šanci. A v kontrastu s tímto, když pak získáte ten slavný Sommerswerd, rozsekáte všechny soupeře na kašu, bez ztráty kytičky.

Nicméně dobrodružství je velice rozmanité - moře, město, putyky, piráti, hazard, pustiny, hostince, tunely v horách, pak luxusní nemrtvá (v této knize z "mladých fantasy let" 1993 se používá pro "undead" překlad "nesmrtelný") flotila lodí, zvednutá ze dna moře při návratu. A to jsme do některých linií ani bohužel nezabloudili - např. ilustrace nějakého myšího bojovníka. Ilustrované je to mimochodem velice pěkně. Užili jsme si to parádně a zabralo nám to nějaký čas, takže to není vůbec otázka hodinky funění po nedělním obědě. Ještě teď se chlamu, když si vzpomenu, jak malá získala ten Sommerswerd a lítala po bytě s dřevěným mečem z Buchlova a máchala kolem sebe :D

Sérii už mám dokoupenou až do desátého dílu, takže nás čeká ještě spousta dobrodrůža - a teď je pomalu čas se podívat do Kaltských jeskyní.

Dave_Jame
28.04.2018

Takže si to shrneme:
Nevyhnutelné situace kde vás může jen tak zabít náhoda.
Nesmyslně schovaný klíčový předmět bez kterého hra nejde dokončit hlídaný značně těžkým nepřítelem.
Fakt že "Šestý smysl" řeší 80% všech problémů.
Skutečnost že Sommerswerd je zbytečně přesílený.
Ve výsledku nemůžu říct že bych od této knihy odcházel s naplňující skutečností.
Z toho důvodu musím dát za 3.
Pokud by fanoušek žánru měl chuť vyzkoušet si podobnou knihu, ale dle mě lépe zpracovanou, doporučuji Ochránce od pana Kroce

Koza3
30.11.2016

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
Druhý díl už trošku přihořívá. Budete umírat, budete muset volit kudy se vydat, budete spoléhat na tabulku náhody a budete si mnout ruce. Tohle je gamebook!

Bandor
12.03.2014

Pro mě zajímavější než první díl, ale také obtížnější, zvlášť scéna s tunelem. Knihu jsem dala až poosmé :D

Tomislav
27.10.2013

Vypněte počítač, vemte papír, tužku a ponořte se do dalšího dobrodružství s Lonem Wolfem ve skvělém gamebooku.

Yarwen
01.05.2013

Druhý díl ze série o Lone Wolfovi považuji za nejobtížnější (z těch sedmi, které jsem doposavad hrál). Přes tunel se čtenář dostane jen díky použití konkrétní volitelné schopnosti anebo pomocí magického kopí, které musí vybojovat v těžkém souboji. Zatímco první díl jsem dal napodruhé (a pak se k němu mnohokrát vrátil), ten druhý až napotřinácté. Nutno ovšem dodat, že obtížnost je vyvážena kvalitou. Meč Sommerswerd je pak zásadní změnou v sérii - v následujících dílech jdou s ním veškeré souboje snáze, čímž trochu trpí vyváženost.