Kaltské jeskyně

Jsi Lone Wolf, poslední z rytířů řádu Kai. Šokující zprávy otřásají tvou vlastí. Zrádce Vonotar stále žije a nyní vládne v Kalte Ledovým Barbarům. Král slíbil, že Vonotar bude za své činy souzen, ale pouze ty jsi schopen tento slib splnit. Vydáš se proto na sever do království ledu. V Kaltských jeskyních však na tebe číhají mnohá nebezpečí, dopadení nenáviděného nepřítele nebude snadné. Bude to velmi tvrdá zkouška tvé odvahy i tvých schopností. Dobrodružství Lone Wolfa představují unikátní interaktivní sérii, v níž se každý čtenář stává hrdinou a sám rozhoduje o průběhu napínavého příběhu. Každou epizodu lze hrát samostatně, nebo je lze zkombinovat a získat tak fantastický RPG epos. Vydání obsahuje navíc bonusové dobrodružství čítající 120 odkazů!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128334/kaltske-jeskyne-g03-128334.jpg 4.277

Lone Wolf - série Kai 3.

Literatura světová, Fantasy, Gamebook
Vydáno, Mytago

The Caverns of Kalte, 1984

Kniha Kaltské jeskyně

Fodder
27.07.2020

Zpomalení oproti Ohni na vodě nevadí, příběh je ale z mého hlediska mnohem více rozvětvený a projít pouze jedním průchodem knihy působí necelistvě. Jinak velké plus za strhující začátek. :)

Kapis
03.08.2018

Tak, tentokrát nám to trvalo velice dlouho, protože furt někde lítáme po venku a po čtyřech pivech na zahrádce už nečtu tak plynule, jako ze začátku. Opět ale skvělé dobrodrůžo v ledu a mrazu, které mě aspoň literárně chladilo a malá to projela na jeden zátah - pravda, byl tam jeden netvor s jedovatým špičatým jazykem, kde stačil jeden zásah a Lone Wolf šel do Kai nebe, tak tam jsem ji dovolil házet tolikrát, než ji padla nula - a nepřítel byl automaticky mrtev. Určitě vedlo více a možná i zajímavějších cest, ale snad se k tomu vrátí(me) ještě a zažije(me) si to znova. Skvělá zábava, malá je u toho vždy celá napnutá, rozšiřuje si slovní zásobu a vliv na fantazii a představivost je jistě nezanedbatelný.

MišákB
09.05.2017

Klasika gamebook, ten příběh mám moc rád a připomíná mi to mladší a lepší roky :-) Překlad je zdařilý, i když dialogy jsou polatné době, byť jde o reedici...místy je to pakt patos :-/

Koza3
30.11.2016

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
Kaltské jeskyně Vás zavedou na daleký sever, kde se budete brodit hlubokým sněhem a vánicí až narazíte na....nechte se překvapit :-) Tenhle gamebook byl lekhý, pokud máte Sommerswerd, ale zároveň Vás pěkně vytočí. Já ho hrál asi čtyřikrát než jsem zjistil, že dvě cesty k cíli není možné za žádnou cenu projít, protože předmět, který potřebujete se nachází na cestě třetí...chybička nebo jsem něco přehlídnul? Každopádně zima mi je ještě teď :-)

Yarwen
01.05.2013

Zatímco v prvním díle se čtenář prodíral lesy (a v závěru městem) a ve druhém se dostal (mimo jiné) i na moře, třetí díl ho/ji zavede do mrazivého sněhu na sever. Série si stále drží vysokou kvalitu, nicméně začíná se zde projevovat rozdíl mezi tím, zda postava vlastní či nevlastní meč Sommerswerd - vzniká tady určitá nevyváženost a aby byl závěrečný souboj pro vlastníka Sommerswerdu výzvou, je vlastně uměle znevýhodněn. Jinak samozřejmě skvělý zážitek.

haWranka
14.02.2013

Třetí díl série je úplně jiný než předchozí dva. Ty na sebe totiž přímo navazují a odehrávají se ve stejné krajině, ale tady se spolu s Lonem Wolfem člověk dostane někam úúúplně jinam. Vždycky je mi při čtení tohohle dílu zima...

yank3e
22.01.2013

Třetí kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.