Útok ze tmy

Útok ze tmy obálka knihy
Mé hodnocení:

První ze série gamebooků – ty, Lone Wolf, jakožto jediný přeživší z rytířů řádu Kai, máš za úkol varovat krále před útokem Temných pánů. Jejich sluhové tě však na cestě pronásledují – nebezpečí číhá na každém rohu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47049/utok-ze-tmy-47049.jpg 4.2140

Lone Wolf - série Kai 1.

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno, AFSF - Asociace fanoušků science fiction, AG Kult

Flight from the Dark, 1984

Kniha Útok ze tmy

BarkaS

Návrat do puberty, příběh středně zábavný. Poměrně předvídatelné volby, to už tu někdo psal, dohrála jsem napotřetí. Časem si možná dám i pokračování ;).

ienda.spk

Legendární gamebook o posledním z rytířů Kai - jeho pomstě Temným pánům, záchraně Magnamundu a obnovení slávy řádu. Samotný příběh započne útokem na klášter Kai, který rychle padne popelem a vy musíte co nejrychleji tuto zprávu zvěstovat králi Ulnarovi v hlavním městě Holmgard. Cesta je to trnitá plná úskalí. Kraj je obtěžován Temnou armádou a každý kout je hlídán či drancován. První díl ze série není nikterak těžký. Sám jsem ho málem prošel - v původním AFSF vydání - bez jediného boje! Nutno podotknout, že vydání Mytaga obsahuje oproti starému rozšíření - a to v podobě boje o udržení zmíněného kláštera. Je to skvělý úvod do epického putovéní "našeho" hrdiny. Všem potencionálním a začínajícím hráčům vřele doporučuji.

Fodder
27.07.2020

Ano Lone Wolf je jedna z těch legendárních sérií gamebooků. A ano je dobře čtivý. Problém tohohle rozjezdu ale je že je opravdu náročný (pro začátečníka až odpudivě) a na první díl série zdlouhavý.
První díl je nutné zlo k tomu se dostat k Ohni na vodě.

Everion
10.06.2020

Gamebooková legenda - první díl ze ságy Lone Wolf.

guardian
03.06.2020

(+ SPOILER) První gamebook, který jsem četla. Chytlo mě to a rozhodně uvažuji o dalším díle. Nicméně dovolím si být trochu kritická. Zajímala mě struktura knihy, a tak jsem si vytvořila "pavouka možných cest", který mě jen utvrdil v mém podezření, které jsem pojala i přes to, že jsem začátečník. Příběh knihy a její možnosti totiž vlastně nejsou zas tak sofistikované, jak by se mohlo zdát. V podstatě se stačí řídit pravidly "pokud můžeš něco prohledat, udělej to", "jakmile tě kniha vyzve k použití předmětu, udělej to" a "pokud ti kniha nabízí využít šestý smysl, můžeš se spolehnout na to, že jsou věci jinak než na první pohled, tudíž vlastně předem víš o nebezpečí a tuto schopnost v danou chvíli nepotřebuješ".
Žádné možné alternativy, jako že by vás prohledávání něčeho zdrželo natolik, že byste třeba nepřežili v nadcházejícím boji (a museli se tak rozhodnout, zda vám prohledávání opravdu stojí za to!) nebo že byste jeden předmět mohli použít i jinde, a tudíž byste museli v danou chvíli zvažovat jeho použití (protože 2x stejný předmět použít nemůžete). A to je podle mě velká škoda!
Pro někoho by navíc mohlo být velice demotivující, že o osudu hrdiny v několika případech, zejména ale v samotném závěru knihy, rozhoduje pouhá náhoda (třikrát podtrženo), a nikoliv správné rozhodnutí. Může se tedy stát, že zemřete na úplném konci, aniž by za vaši smrt mohl špatný úsudek.

cziss
11.05.2020

Příběhy Lone Wolfa mají v porovnání s jinými gamebooky laťku poměrně vysoko a tak jsem je hodnotil mezi sebou. Hrál jsem je postupně a myslím, že kontinuita je jejich velká (ale ne jediná) přednost. Je tedy pravda, že obtížnost je různá a otázkou pro mě je, jaká by byla, kdybych to hrál vždy s "čistým štítem", ale celkově byl zážitek super. Určitě dokáží oslovit jak hráče začátečníky, tak ty zkušené bojovníky :).

Corpy
27.06.2019

Tohle byla kdysi v mém dětství úplně první kniha (ještě původní nerozšířené vydání), která mne přivedla ke čtení fantasy a zároveň gamebooků. Nezapomenutelné čtení pro mne, které vřele doporučuji! :-)

jarynek
09.06.2018

Poprvé jsem to četl už kdysi hodně dávno a hodně se i to líbilo. Nedávno jsem na knihu narazil v knihovně, tak jsem si říkal, že to představím synovi. Četli jsme tedy spolu a bavili jsme se u toho. Celkem pěkně vybudovaný fantasy svět s kupou příšer, hezké poslání posledního přeživšího, napětí, boje, měkolikrát naše smrt:). Určitě jsme tímto dílem neskončili.