wiolca wiolca komentáře u knih

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Ještě lepší než Sedmilharky. Líbilo se mi prolínání děje postav. Moriarty se řadí mezi moje oblíbené. Příjemná oddechovka, která je mi blízká stylem psaní.

28.09.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Pro mne slabší než první díl. Přišlo mi to už jen jako zbytečně protahovane, aby to teda vydalo na knihu. Pořád se to cetlo samo, ale bylo to takový prázdný.

12.08.2018 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Já teda musím dát pět hvězdiček. Prostě mě to vyloženě bavilo. Ale ten konec? Já si pořád říkala, to je divný, už jen pár stránek, to mi nějak nejde dohromady, že by to bylo takhle utnuté. A ona první část :D Sakra. Potřebuju vědět jak to dopadne. Bezva letní čtení.

04.08.2018 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Asi se nestanou fanynkou. Vadí mi styl psaní. Příběh je sám o sobě zajímavý, ale chybí mi tam větší vykreslení psychologie postav. Vše je jen tak povrchně popsané a dost často se vše opakuje. Vím, že to je oddechova četba, ale i knížky od L. Lanczove jsou pro mě psané lepším stylem, ač jsou mířeny na jinou věkovou kategorii. Téma mě zajímalo moc, ale nakonec to je zklamání.

29.07.2018 3 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Do čtení jsem se musela nutit, což znamená, ze to není nic až tak pro mně. Snažila jsem se v knize najít i pozitivní věci, ale přesto to bylo hlavně depresivní. Po přečtení to ve mně zanechalo rozporuplné pocity. Alespoň, že styl psaní byl příjemný, zajímavý a jiný, než jsem zvyklá.

17.07.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Přečtena na pár zátahu. Myslím, že se teď podívám i na seriál. Líbil se mi styl psaní, preskakovani mezi postavami. Příběh mě chytil a knížku jsem nemohla odložit. Tak to má být.

22.06.2018 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Příjemné, napínavé čtení. Absolutně jsem netušila, kdo je vrah a pořád skákala z jednoho na druhého. A závěr byl opravdu překvapivý.

09.06.2018 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Dávám čtyři hvězdy, začátek se mi líbil hodně, konec už trochu míň. Každopádně mě to bavilo číst, líbil se mi styl Bary a to jak komentovala současný věci a svůj život.

03.06.2018 4 z 5

Jsem nadšená a určitě si přečtu i Láďovi další knihy. Vůbec jsem nečekala, že mě to bude takhle bavit. Líbí se mi styl psaní, jeho čeština a hlavně jeho ironický, suchý humor. Poslední kapitola, kdy tak hezky, vlastenecky píše o naší vlasti byla krásným, milým zakončením.

01.06.2018 5 z 5

Léčivá síla jógy Léčivá síla jógy Susi Rieth

Knížka, kterou mám už minimálně 15 let. A je pro mě pořád aktuální. Když je potřeba se zklidnit, vždycky pomůže.

17.03.2018 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Já miluju kočky, ale říkala jsem si než jsem začala číst, že z toho někdo moc nadělá. Příliš velké haló kolem jedné kočky. Ale od půlky knížky jsem se nemohla odtrhnout. Není to jen o kocourovi Deweym, ale je tam hezky, mile a láskyplně popsany životní příběh Vicky, s kterou se život taky úplně nemazlil. A jak píše na konci, vlastně jí Dewey v těch horších a lepších dnech držel nad vodou, jako nejlepší přítel.

06.03.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Aspoň, že tenhle příběh dopadl dobře. Ale jak píše pan Kupka na konci, kolik těch příběhů skončilo v neoznacenych hrobech. Je to první knížka, kterou jsem na tohle téma četla. Nemohla jsem se odtrhnout, emocne to se mnou mavalo. Člověk si jen říká, jak se tohle mohlo dít...a vím že toho je spoustu dalšího, nad čím zůstává rozum stát. Potěšilo mě, že se Věra i Naďa po tom všem dokázali začlenit do života a mohly založit i vlastní rodiny. Že přesto všechno zůstaly duševně zdravé a neztratily naději.

19.11.2017 5 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Ale tak jo. Knížka se mi četla dobře a rychle. Některé části knihy mě dost rozčilovaly, přišly mi hloupé a nereálné. Na můj vkus přeslazené. Trochu mi vadí i styl psaní v třetí osobě. Byla to první kniha od Táni, co jsem četla, tak nevím jestli jsou ostatní psané podobným stylem. Ale celkově to byl hezký příběh.

14.11.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Příběh mladé dívky, která se rozhodla zachránit díky svojí lásce celý svět. Nemohla jsem se dlouho zacist, knížku jsem vždycky po pár stránkách odkladala. Zacetla jsem se až ve chvíli, kdy Feyer musela opustit dvůr,kdy se mi knížka konečně začala líbit. Ale popravdě nevím. Asi jsem čekala víc. Nejsem si jistá, jestli chci cist druhy dil.

27.10.2017 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Četla se mi dobře, bavila mě. Chvílema mi běhal mráz po zádech.

29.09.2017 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Milá knížka plná krásných moudrých vět. Rozhovory s léčitelem mohly být klidně obsáhlejší. Poslední stránka mi vehnala slzy do očí. "Andy, nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokazes nebo nedokazes. Je na tobě, co si vyberes a jak budeš žít." Je to přece na každém z nás ☺

09.09.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasný. Kdo nečte přichází o hodně. Tentokrát jsem se mohla podívat na Mars a zažít boj o přežití. Je fakt, že spoustě technickým věcem jsem vůbec nerozumela, takže i kdyby tam byly bláboly, tak nevím ani ň. Ale příběh to byl perfektní. Líbila se mi Markova houževnatost a optimismus s kterým šel pořád dál. Budu teď muset zhlédnout i film.

03.09.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Líbilo a s chutí si přečtu další Hartlovky, který vyjdou. Knížka se mi opět četla lehko a těžko jsem se od ní odtrhavala.

28.08.2017 4 z 5

Čtu hodně, ráda a téměř cokoliv. Ale tohle? Musím říct, že to byla ztráta času. Téma knížky, samotný příběh by mohl být fajn, ale to jak je knížka napsaná je děs. Proč jsem pořád musela číst "jdu si zakouřit, potřebuju cigáro, mám v ruce retko". Dialogy o ničem. Vlastně se to v dialog nikdy ani nerozvinulo. Slovní zásoba asi autorce chybí. Kdybych knížku nezačala číst s tím, že se mi hodí do výzvy, tak ji ani dočítat nebudu.

27.07.2017 odpad!

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry ve vší parádě. Za mě teda jako jo. Výborný, napínavý, konec mě překvapil. Čekala jsem sice ještě něco, ale podezření padalo trochu jinam. A těším se na další díly. Ne že Harry zase zmizí. Spoiler: mám takový pocit, že to těhotenství Katrine k něčemu trochu nahrává a že z toho zase bude drama v další knize. Že jo, že jo?

16.07.2017 5 z 5