Willie Willie komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě Harry Potter :D Úžasný, napínavý, originální... Celá kniha má tajemnou atmosféru, od knihy se zkrátka nedá odtrhnout. Z celé série, kterou naprosto miluju, to není můj nejoblíbenější díl, ale zase oproti těm posledním dílům je tohle zkrátka ještě ten milý nevinný Harry. :D Nedá se okomentovat jinak než naprosto dokonalý. Je to prostě klasika :)

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Mě třeba knížka dokonale okouzlila :) Příběh mi přešel milý, jazyk roztomilý :) Má úplně nádherné obrázky i obálka knížky úplně volá o přečtení. Já mám prostě Kukyho ráda :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Neuvěřitelná knížka, kterou nelze pochopit za jedno přečtení. :) Celý život se k ní vracíte a pokaždé jste překvapeni, co všechno skrývá a čeho všeho jste si jako malí nevšimli. :)

21.04.2012 5 z 5

Třetí díl jsem měla dříve nejraději, ale v Harry Potterovi se nedá jednoduše říct, který díl je lepší :D Jako v jediném díle se příběh netočí kolem Voldemorta, ale i tak se o něm a jeho minulosti dozvídáte další drobnosti, které spolu nakonci série tvoří něco neuvěřitelného. :) Poprvé se tu taky objevuje Sirius, kterého jsem později měla dost ráda, a proto je zajímavý sledovat Harryho myšlenky, reakce, když už víte, jak vlastě celý příběh končí. Určitě hidnotím kladně, Harry Potter je neuvěřitelný příběh, který jsem měla ráda jako úplně malá, malá i teď o něco větší :) Jenom doufám, že ho tak budu obdivovat i později :)

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Milý vtipný příběh s atmosférou, kterou v dnešní době budete stěží v knížce hledat. Český venkov v nejlepším :)

28.03.2013 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Krásná knížka :) Je neuvěřitelné, co všechno se honí v hlavě jedné dívky. Když jsem četla doslov, úplně mi vytryskly slzy. Kdyby jenom věděla, že právě držím její deník v ruce!

14.02.2013 4 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Bylo zajímavé sledovat, jak odvážně čelila Bláža všem nástrahám domácnosti a jak skvěle nakonec vše zvládla. Myslím že za to, i za to, jak se s celou situací vyrovnala, jí můžeme obdivovat. :) Knížka se mi líbila, i když některé pasáže nebyly zrovna nejzábavnější... :)

21.04.2012 3 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Knížka je čtivá, zábavná, vtipná. :) Nečekala jsem, jak skvěle dokáže Škvorecký dokáže tak věrně napodobit jazyk puberťáků. Danny je skvělej, co všechno ho nenapadne :D Ale někdy mi ho bylo i líto, protože když šlo o něco důležitého, odložil všechny holky pryč a pomohl. :)

21.04.2012 4 z 5

I když jde o předposlední díl, jde poznat, že se schyluje ke konci. Víte už téměř vše o minulosti kouzelnického světa, Voldemortově dětství, i věštbě, kvůli které se tohle všechno děje!! Objeví se i viteály a může začít skutečný boj proti zlu, který je tak složitý a napínavý, že zkrátka musí zasahovat do dvou dílů. Šestý a sedmý díl je nejvíce propojený a ten, kdo tento vynechá, nikdy tak neocení rozuzlení, které čeká nakonci. :) Je až neuvěřitelné, jak skvěle je tato knížka napsaná, jak napínavý příběh vytváří pouhá slova. JKR vytvořila svět, kam utíkají děti i dospělý, bez kterého by fantasy nikdy nebylo takové, jaké je :)

20.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejtlusčí knížka série rozhodně stojí za to :) Možná díky tomu se mohla JKR trochu víc rozepsat, poznat více Harryho přemýšlení, jeho obavy atd... Nejnapínavější mi přešli Harryho sny, kterými jste se dostávali o něco dále a dále. Rozhodně ale nemůžu říct, že by kvůli tomu byla knížka zdlouhavá nebo nezábavná, naopak!! Neuvěřitelně napínavý děj naprosto vtáhne do děje i v těch méně zabavných částí, takže vám nezbývá než jedním dechem dočíst knížku do konce a překvapit se koncem!! :) Také se dozvídáme více o věštbě, která dala vznik celému kouzelnickému příběhu. Myslím si, že kdo nepřečte tenhle díl, nikdy nemůže plně pochipit a ocenit ty zbývající. HP!! :D

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Kniha se mi líbila, Werichovy pohádky jsou zkrátka kategorie sama, jsou originální i poučné, líbí se malým dětem před spaním, ti starší v nich také najdou něco pro sebe. :) Je to prostě krásný :)

21.04.2012 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Příběh končí... Stejně jako byl film rozdělen do dvou částí, udělala bych to samý. První část je o honbě za viteály. Nemůžu říct, že by tato část byla méně zajímavá než neuvěřitelné zakončení, vždyť je to HP!! :) Zajímavý dělají příběh Harryho myšlenky, kterými se snaží pochopit předchozí události. I když ví víc než dost, něco si zkrátka nedokáže správně vyložit. Okolní svět je vzhůru nohama, lidé se mění, přecházejí na temnou stranu, ale také se ukazují pravé tváře lidí, kteří dřív vypadali jako brzvýznamné postavy. Druhá část je válka a konečné rozuzlení příběhu. Myslím, že právě posledních sto stránek nikdo z hlavy jen tak nedostane. Vystřídá se u vás tolik emocí, tolik se toho změní. V jednu chvíli brečím, pak zase ohromeně, neschopná vrátit se zpátky do reálného světa, hltám každé slovo a netuším, jak to celé dopadne. Když celý příběh skončil, ještě několik minut jsem omámenně koukala do prázdna. Je to neuvěřitelný, co může udělat několik knížek. Já žiju dvakrát: jednou doopravdy, jednou ve světě Harryho Pottera. Doufám, že se někdy objeví něco tak skvělého a nezapomenutelného jako je Harry Potter, i když to považuju téměř za nemožné. Zkrátka moc děkuju, že něco tak úžasného existuje a že jsem měla tu možnost to poznat. :D :) Prostě neuvěřitelné !! :)

20.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další neuvěřitelná knížka :) Podle mě končí tu část, kdy byl Harry malý nevinný čaroděj, a proto někteří (neprávem!! :D) tvrdili, že se jedná o "jenom" o nějakou fantasy knížku pro děti. Nevím, jestli se mám rozepisovat dál.. Úžasný napínavý děj znají snad všichni, i kdyby třeba jen z filmu. Ten, kdo knížku přečte zase ví, jak knížka působí, jak jí nemůžete dostat z hlavy a mrzí vás, že vám v jedenácti také nepřišel dopis z Bradavic :)

20.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl ze skvělé série!! :D Začínají se v knížce vysvětlovat další záhady, Jde poznat, že Harry Potter není žádná jednodílná záležitost, ale skvělý propletený příběh!! Jako film je taky perfektní, nevím co dál dodat... :) Kdo nepřečte a nenechá se vtáhnout do děje zkrátka nepochopí.. :)