Widow Embalmer Widow Embalmer komentáře u knih

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Pratchett, sex a rock'n'roll,
a řádnej band ze Zeměplochy,
kde může hrát klidně troll
tvrdou hudbu pro smraďochy.
Frontman si vás podmaní,
když tóny hraje magie,
hudba a v ní kamení,
no to vovaz tedy je.

01.06.2015 4 z 5

Stáčení temného piva Stáčení temného piva Tim Powers

Odtočil jsem prvních pár stránek, než jsem si zvyk na chmelovitost a začlo mi chutnat. Kopnul jsem tam pár dalších kapitol, ale pak mi to začlo připadat nějaký zvětralý. Na úplný dno jsem se podíval jen se sebezapřením a protože jsem to vzhledem k referencím nečekal, měl jsem pořádnou literární kocovinu.

29.05.2015 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Pro mě nejlepší ze serie Warcraft i WoW dohromady. Silnej příběh sympaťáka Thralla by snad mohl trumfnout jen ten Arthasův. Ale hlavně je tu ta hutná Blizzardovská atmosféra, kterou podle mě umí vyždímat jen Christie Golden na rozdíl od vychvalovanýho Knaaka, kterýmu to moc nevěřim. LOK TAR OGAR VÁLEČNÍCI !!!

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Jako doplňkovej produkt k novýmu World of Warcraft: Warlords of Draenor vychází i story, co vyváděli tihle zelenáči, než se vyklubali v Azerothu. A přestože WoW nehraju, Warcrafťácký knížky mi pořád mají co říct. Obzvlášť, když jsou od Goldenky. A dost postav právě ze Zrodu hordy se má objevit v chystanym filmu Warcraft. Hlavně Clancy Brown jako Blackhand... to bude nářez. ZA HORDU !

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Tady to všechno začalo. Můj první Pratchett. Jednou jsem si šlehnul Zeměplochu a už nejde přestat. Je to po čertech dobrej matroš.

Případ mechanického muže Případ mechanického muže Mark Hodder

Hodder udržel hopsajícím Jackem vysoko nastavenou laťku a ješte přiložil pod kotel. Děj dost navazuje na první díl, tak snad všechno nezapomenu, než se Triton uráčí vydat další pokračování. Steampunk's not dead!

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Barker je jednou z ikon hororu minulýho století. A tohle jsou poctivý devadesátky, ale poctivý. Pokud je pro Vás King málo krejzy, Barker je dobrá alternativa. Ale jako fakt poctivý devadesátky.

29.05.2015 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

42. 42? 42!!?
42 je to atomové číslo molybdenu a nebo třeba taky úhel ve stupních, při kterém je vidět duha. Hmm. Ale hlavně je to číslo bytu Foxe Muldera, čímž se to doufám vysvětluje.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Obávám se, že přesně takhle bude pražský metro vypadat dřív, než se vůbec započne slibovaná stavba modrý linky D.
Svět a atmoška dobrý, náboje do kalacha jsou skoro stejně kchůl měna jako zátky ve Falloutu, ale postavy naprosto nezajímavý a příběh skoro žádnej. Je mi líto, pane Glukhovsky, ale první díl Metra je pro mě konečná a já budu přestupovat na jiného autora.

28.05.2015 3 z 5

Střet civilizací Střet civilizací Samuel Phillips Huntington

Po právu je toto dílo označováno za jednu z nejdůležitějších knih 20. století. Bohužel proti mediální masáži mainstreamu nemá šanci. Na běžnýho občánka je to moc písmenek a ještě ke všemu v závěru chybí něco roztomilýho třeba o štěňátkách, takže proč ztrácet čas, že?

28.05.2015 4 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Piková dáma? tss... to urkitě

27.05.2015 1 z 5

Pro mě, kloučka odkojenýho Dračákem, Magicama, Baldurama a Talismanem, je tahle knížka zatím nepřekonanou a pravděpodobně i nepřekonatelnou biblí fantasy.

26.05.2015 5 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

tak o tomhle se žádnýmu zahrádkáři ani nesnilo

26.05.2015 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

pana Gaimana si rád přečtu Vžyckyvšude

26.05.2015 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Skvělý příběh, drsný hrdina a Jennifer Lopez na obálce. Co víc si přát?

26.05.2015 5 z 5

Moje dětská láska

25.05.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Když Drákula kouk na Twilight,
napřímil se jak pán hrůzy.
"Co je tohle za sajrajt?"
Ihned svolal monster schůzi.
Zažaloval Edwarda,
že przní žánr a je sexy.
"Hle na toho retarda,
toho mezi svými nechci!"
"Žaloba se zamítá,
dnes už každý uzná,
když produkce je movitá,
i upír smí být buzna."

25.05.2015

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

I přes některé bláznivé nápady velice seriozní steampunk s perfektním příběhem a spoustou zajímavých postav, které jsou inspirovány skutečnými osobnostmi 19. století. Palec nahoru za to, jak se autor vypořádal s časovými paradoxy.

25.05.2015 4 z 5

Stigma diabolicum - Nový světový řád Stigma diabolicum - Nový světový řád Petr Junek

Skvělá obálka. A máte-li rádi konspirační teorie, je Stigma Diabolicum dobrá volba. Děsivé poselství je bohužel sráženo formou a stylem psaní. Ačkoliv se pan Junek snaží, kniha se nečte dobře, vše je takové krkolomné. Přesto je ale výsledek vítězstvím, neboť si raději přečtu neuměle napsaný dobrý příběh, než lingvisticky vybroušenou kravinu.

24.05.2015 3 z 5