Widow Embalmer Widow Embalmer komentáře u knih

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Pokud bych měl tuto říkanku nezkrotného libida ohodnotit nějakou úrovní z hierarchie zplozenců pekelných, tak by to byl čertík bertík, ale určitě ne démon.

24.05.2015 2 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Ne úplně závratná militantní filosofie v paradoxně nefungující military sci-fi. Film se vykašlal na nezajímavé kecy a z knihy si vypůjčil pouze její pozadí; tedy universum a akci. Z mého pohledu je toto jeden z těch mála případů, kdy je film lepší než kniha. CHCETE VĚDĚT VÍC?

24.05.2015 3 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Magnifique!

24.05.2015 4 z 5

Nitro těžkne glycerínem Nitro těžkne glycerínem Štěpán Kopřiva

Nitro těžkne glycerínem
je sakra dobrým magazínem.
Připíjím mu formalínem,
zajídám to hermelínem.
A kdybych byl beduínem,
lítal bych tu s gobelínem.

23.05.2015 4 z 5

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Zabíječ času

23.05.2015 2 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Docela by mě zajímalo, proč má kniha s názvem Krvavá lázeň na obálce prázdnou čistou vanu.

22.05.2015 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Perfektní pokračování a zároveň zakončení první knihy o Zeměploše. A to je to, čeho si na Pratchettovi obrovsky cením, tedy že prvotní nápad nenatáhl na deset dílů, ale vše včas ukončil, abychom se mohli příště podívat zase někam jinam a seznámit se s novými skvělými postavami.

21.05.2015 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Barva kouzel je kouzelně vybarvený svět plný neuvěřitelně košaté fantazie. Je to úžasný rozjezd na horské dráze, kde autor každým dalším dílem překonává sám sebe.

21.05.2015 4 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Imigrantská příručka pro začátečníky. Příběh vůbec nevypráví o běžném přistěhovalci a jeho trampotách, jak si zřejmě většina čtenářů mylně myslí, ale líčí ho takového, jakého by si "západní" společnost přála mít. Hlavně aby bylo vše korektní.

21.05.2015 2 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Co se týče dalších dílů, tak asi Nejsem sériový čtenář, ale nebylo to vůbec zlý. Takový trochu Věřte, nevěřte. Akorát pořadem neprovází Jonathan Frakes.

20.05.2015 3 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Tak z týhle story mi běhá mráz i mezi holopůlkama. Krásný svět plný vřelých mezilidských vztahů a šťastných rodinných setkání.

19.05.2015 5 z 5

Temné uličky Temné uličky * antologie

Jednou mi v takový temný uličce natrhli víc, než jen přebal. A i tak to byla větší zábava, než tohle čtení.

19.05.2015 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Oko norka, harfy šum!
Proměň knihu v dobrý film!

12.05.2015

Leonora a Klementina Leonora a Klementina Donatien Alphonse François de Sade

Víc se mnou morálně pohnula i reklama na podprdu. V tomhle století už to prostě nemá smysl číst. Ani jen tak pro zajímavost.

12.05.2015 odpad!

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Kopřiva je Ďábel. Chtěl bych napsat, že je Bůh, ale ten je přece MÓDNÍ ŠTVANEC!

11.05.2015 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Právě při dočítání této knihy jsem se dozvěděl, že SMRŤ si přišel pro sira Terryho. Doufám, pane Pratchette, že Váš odpočinek bude stejně krásný a příjemný jako čas, který jsem já na Zeměploše mohl strávit. Byly to skvělé chvilky a já Vám za ně děkuji. A prosím, pokračujte v psaní knih, protože až nastane můj čas, doufám, že se znovu shledáme.

13.03.2015 5 z 5

Vidím to jinak Vidím to jinak Bruce Sterling

Kniha, která otevřela mé srdce kyberpunku. Mnoho mrazivých podnětů k zamyšlění. Existencialismus, samota, fascinující společnost budoucnosti a šťourání se ve smyslu a podstatě bytí samotného.

10.01.2015 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Na palubě lodi Terror
je to teda pěknej horor,
v expedici nastal error
a po ledu běhá netvor.

10.01.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

50 let po Verneovi a 30 let před Asimovem a Aldissem přidává Čapek svou cihlu do základů filosofického sci-fi. Historická hodnota díla samozřejmě veliká, konkurenceschopnost po téměř sto letech od prvního vydání diskutabilní.

02.12.2014 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben