Temné uličky

Kráčejí temnými uličkami, kam nikdo jiný nechodí, berou i práci, kterou by nikdo jiný nevzal a když máte problém – a prachy – postarají se o to. Samozřejmě, jestli ten váš problém zahrnuje vzteklé vlkodlaky, prokleté artefakty, zombie, vetřelce z jiných dimenzí a jiné „neobvyklé" okolnosti, může vás to stát o něco víc… Nejlepší paranormální detektivové se konečně ocitají v jediném svazku, ve čtyřech novelách a čtyřech úplně nových případech. Jim Butcher přichází s příběhem, ve kterém je Harry Dresden – jediný profesionální čaroděj v Chicagu – zatažen to temného tajemství někoho, kdo nechce, aby přežil. John Taylor, nejlepší soukromý detektiv prohnilého srdce Londýna známého jako Noční strana, má šikovné nadání – dokáže najít cokoliv. Ale nalézt ztracenou paměť zoufalé ženy se může ukázat být problematičtější, než se na první pohled zdá – jak se můžete přesvědčit v povídce Simona R. Greena. Šedochodec Harper Blainová Kat Richardsonové se uvolí doručit na Den mrtvých do Mexika zdánlivě nevinnou zásilku a než se naděje, je až po krk namočená v temných rodinných tajemstvích a pomstě mrtvých. Říkali mu Noe a žil mezi námi celá staletí. Nyní je mrtvý a Remy Chandler, padlý anděl sídlící v Bostonu a živící se jako detektiv, má v novele Thomase E. Sniegoského zjistit kdo nebo co ho zabilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30742/temne-ulicky-30742.jpg 4.138

Mean Streets (2009)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Polaris

tereza1198

Četla jsem hlavně kvůli Greenovi. A byl nejlepší. Ostatní nic moc nebo průměr.

Widow Embalmer
19.05.2015

Jednou mi v takový temný uličce natrhli víc, než jen přebal. A i tak to byla větší zábava, než tohle čtení.

SirokO
11.01.2014

Začínám první povídkou. Něco tak hrozného už jsem dlouho nečetl.. Opakující se slova ve větách.. naprosto předvídatelný, nezajímavý a neoriginální příběh. Opravdu nesympatická hlavní postava a hoooodně divný svět. Opakující se slova můžou být nepovedeným překladem, ale ty očividné nelogičnosti ve struktuře světa a chování postav je do očí bijící.. achjo.. Snad bude druhá povídka lepší.
Druhá povídka byla pěkná. Ta se mi líbila.
Třetí povídka byla taková.. úplně mi nesedla, nečetla se mi moc dobře.
Poslední povídka zase byla skvost! V negativním slova smyslu. Nápad zajímavý, ale: nelogické, autor si mohl rovnou vytvořit svoje vlastní božstvo. Andělé šli využít tak skvěle.. ale on z nich udělal lidi. A opět narážím na překlad.. anděl, kterej sakruje - hodně k smíchu. Kdyby v textu bylo znát, že si z toho slova dělá srandu nebo by tam byla narážka - ale on sakruje jak kdyby to byl nějakej puberťák. A puberťákem tedy je buď překladatel Josef Hořejší anebo sám autor.. Takže ve výsledku dám dvě hvězdy.

bbara155
02.12.2013

Nejvíc se mi líbila Butcherova povídka, Green nic moc. Celkově velmi zdařilý sborník.

TokyBalboa
08.09.2013

Green samozřejmě opět zářil, jeho povídka byla jedna perla za druhou. Méně už mě bavily povídky Kat Richardsonové a Jima Butchera. Za to mě ale mile potěšil Thomas Sniegoski, způsob jakým píše je okouzlující a naprosto čtenáře vtáhne do příběhu :)

Ronin Roujin
13.06.2013

Hodně povedené. Ani nevím, která z povídek se mi líbila víc.

Lucilla
16.10.2012

Tak tohle je velice zdařilá antologie - jeden příběh lepší než druhý, každý nápadem originální. Vřele doporučuji:-)

městská (urban) fantasy

Autoři knihy