Warty Warty komentáře u knih

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Námět je jistě zajímavý, ale jinak mě kniha nijak moc nezaujala. Popisy mi přišly takové povrchní a konec byl takový podivný. Četlo se to ale dobře, takže to nebyla úplně ztráta času.

06.06.2022 3 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Velmi čtivě napsaný příběh o tom, že každému se nakonec dostane spravedlnosti. Hrůzy války a táborů smrti nebyly popsány nijak detailně, takže to není úplně typická kniha o holokaustu. Kdyby takhle skutečně dopadli všichni nacističní vrazi, bylo by to krásné.

18.02.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Nebylo to špatné, ale nezdálo se mi to moc napínavé, a konec se mi nelíbil vůbec. Přišlo mi to trochu přitažené za vlasy.

30.12.2021 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Kniha mě ničím moc nezaujala. Taková letní oddechovka s dost předvídatelným dějem. Hvězdička navíc za občasné pousmání a hlavní hrdinku, která je ještě větší nemehlo než já.

12.09.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Bylo to něco jiného než autorčiny duchařské historky, ale bylo to naprosto skvělé. Napětí se dalo krájet a prostředí tajemného, divokého lesa tomu dávalo tu správnou atmosféru. Třešničkou na dortu pak je několik vcelku nečekaných zvratů. Jednoznačně doporučuji!

02.05.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Další podařený duchařský kousek se šťastným koncem. Četlo se to parádně a místy to bylo opravdu napínavé. Za mě fajn oddychovka.

23.04.2021 4 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Dechberoucí vyprávění. Je jen smutné, že je to skutečnost a ne jen dobře napsaný thriller. Škoda, že se asi nikdy nedozvíme úplnou pravdu, a kdo skutečně nechal Mrázka zavraždit.

22.10.2020 5 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Velice zajímavé ale smutné čtení. A tak nějak mám pocit, že to i teď funguje nějak podobně.

21.10.2020 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Kdyby nebyla popisována skutečnost, byl by to velmi dobrý thriller.

19.10.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hezký, místy smutný příběh jednoho psího života. S dobrým koncem.

14.10.2020 3 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Vlastně ani nevím, co bych o knize napsala. Nebylo to špatné, ale ani dechberoucí. A abych pravdu řekla, ani hlavní hrdinka mě moc neoslovila.

31.08.2020 3 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Mafiánské zpovědi jsou vždycky zajímavé a tahle není výjimkou. Navíc vše nasvědčuje tomu, že je to zpověď pravdivá.

04.02.2020 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Vlastně ani nevím, co o knížce napsat. Bylo to příjemné čtení o každodenních slastech a strastech jedné rodiny a jejích přátel. Takže pro pohodové zimní večery ideální.

28.01.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl se mi moc nelíbil. Snad bude ten další lepší.

09.01.2020 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Velice napínavá a čtivá kniha. Rozuzlení příběhu mě trochu zklamalo, ale alespoň má člověk o čem přemýšlet.

04.01.2020 5 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Psychiatr se mi zdál o něco lepší, ale i tato kniha je zajímavá a s napínavým příběhem. Lze ji tedy doporučit všem, komu se líbil první díl ;-)

16.11.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Naprosto geniální. Konec (nebo vlastně začátek) jsem vůbec nečekala. Perfektně napsané a ve strhujícím tempu. Na 100% doporučuji.

18.07.2019 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Musím říct, že mě kniha vůbec nezaujala, od začátku jsem se nudila a v půlce to vzdala.

21.06.2019 1 z 5

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

Nejedná se rozhodně o nějaké jednoduché čtení, takže kniha asi není úplně pro každého. Ale i tak jednoznačně stojí za přečtení, neboť jsou v ní obsaženy nadčasové myšlenky. Jen má člověk po dočtení trochu pocit, že jako národ za moc nestojíme...

31.05.2019 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Z knihy mám trochu smíšené pocity, vlastně ani nelze říct, jestli se mi líbila, nebo ne. Styl, jakým je kniha napsána se mi líbil, občas jsem se ale ztrácela v tom, kdo zrovna příběh vypráví (občas mi to dokonce došlo až dost pozdě). Není to špatné, ale...

08.04.2019 3 z 5