warca warca komentáře u knih

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Mám z knihy smíšené pocity. Příběh hodně předvídatelný a přeslazený. První polovina byla utrpení. Příliš táhlé a nudné. Nakonec se to maličko rozjelo. Hlavní postavy nebyly špatné...

23.12.2018 3 z 5

S láskou Tessa S láskou Tessa Kate Le Vann

Četla jsem kdysi dávno, ale stále si příběh trochu pamatuju. Vím, že se mi moc líbil.

16.12.2018 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tohle byla po dlouhé době opět bomba! Od kladného hodnocení mě neodrazuje ani fakt, že se zápletka dost podobala knížce Cinder & Ella. Zpracování - perfektní, příběh čtivý, postavy sympatické. Z konce jsem dost zmatená, ale nemůžu se dočkat pokračování!

15.12.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Kniha nebyla moc originální ani čtivá. Hlavní hrdinka naprosto nesympatická a zlá, rozhovory kostrbaté, postavy nezajímavé...
Další díly číst určitě nebudu.

11.12.2018 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Začátek se zdál být slibný, ale to, co se odehrávalo na moři, bylo moc dlouhé, úmorné, jednotvárné, nudné...
Trochu to potom napravil dojemný konec.

10.12.2018 3 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Zmatené. Přitažené za vlasy. Bez originální zápletky.
Rozhovory se zdály být nucené a nepřirozené. Hlavní hrdinka byla neympatická. Nedočetla jsem. Velké zklamání.

29.11.2018 2 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Blbost. Pokud byly předchozí díly slabé, tohle už je jen nepodstatná nepovedená tečka za celou hloupou sérií. Opět přitažené za vlasy. Nesmypatické hysterické postavy. Vyhrocené chování, nezáživné dialogy. Nedokázala jsem to dočíst.

29.11.2018 1 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Velký propadák.
Příběh mi připadá jako dost špatné verze Dreamologie. Děj je málo rozvitý a dost přitažený za vlasy. Hlavní postava zlá a povrchní.
Kniha byla velkým zklamáním.

18.11.2018 2 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Příběh mě naprosto uchvátil. Knihu jsem si vybrala k maturitě a musím říct, že je to jedno z nejlepších děl v mém maturitním seznamu četby.
Člověka podobného Jozovi jen tak nepotkáte.
Je to zkrátka perla.

18.11.2018 5 z 5

Láska je pre bláznov. Ako som ja. Láska je pre bláznov. Ako som ja. Sabine Schoder

Holka s problémy a ještě víc problematický kluk.
Když jsem knihu vzala do ruky, myslela jsem si, že bude úplně o něčem jiném. Měla jsem za to, že to bude povrchní prostý příběh.
Ale nebyl.
Zápletka byla mnohem složitější a příběh měl i hloubku. Na konci jsem trnula, jak to tedy skončí.

17.11.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Jedna z nejlepších knih k maturitě.

15.11.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem si vybrala jako téma pro svou seminární práci do literárního semináře. Bála jsem se, jak se mi bude číst. Obvykle jsem spíš na YA knihy. Ale byla jsem skutečně mile překvepana! Příběh byl nádherný a silný. Anna může být inspirací pro nás všechny.

28.10.2018 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Byl to celkem originální příběh. Chvílemi čtivý a vtipný. Ale v podstatě bez větší dobrodružné zápletky. Docela zklamání.
Ella byla na ránu a kniha byla nudná.

27.10.2018 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Tímto příběhem jsem naprosto unešená!
Postavy? Úžasně lidské, uvěřitelné a propracované.
Děj se týká pouze jednoho dne a přesto vám na konci knihy připadá ráno jako historie...
Vložené epizody vedlejších postav byl opravdu skvělý nápad. Dokreslují příběh a dávají mu hloubku.
A strhující epilog?
Já prostě nemám slov, jen zírám.

13.10.2018 5 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Příběh byl celkem čtivý, ale až tak mě nezaujal. Bylo to jako tři nerozpracované díly v jednom stručném.

16.09.2018 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Řekla bych, že by se příběh obešel i bez pokračování. První díl mě naprosto okouzlil. Druhý byl sice stejně čtivý, ale zdál se být až příliš dramatický. Chvílemi naprostý kýč. Velké haló kolem Ellamařiných jizev a panenství mě nutilo rvát si vlasy. Čekala jsem trochu větší děj a zápletku. Když už se nějaký zajímavý uzel v příběhu Elly objevil, hned na to zmizel...
Brian až nerealisticky dokonalý, stejně jako nehynoucí láska hlavních hrdinů...
Vtipné scény vymizely.
Docela zklamání, ale přesto čtivé a sladké čtení.

08.09.2018 3 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Děj ubíhal příliš rychle a chyběly mi v knize popisné části. Připadalo mi to spíš jako dílo nezkušené autorky. Zas tak originální příběh nebyl. Taky mě rozčilovala hlavní hrdinka...
Ale oceňuji čtivost a zápletku.

05.09.2018 3 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Trochu zvláštní příběh. Romantiku a humor autorka spojila podivným způsobem s prvky nadpřirozena.
Celkem čtivé...

15.08.2018 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Autorka mých milovaných Měsíčních kronik opět nezklamala a vytvořila dokonale poutavé dílo. Bohužel malinko slabší, než její první série.
Superhrdinové.
Přestože byla Nova tak trochu (hodně) bad girl a místy mě pořádně vytáčela, hned se mi zalíbila. Ostatní postavy jsem si také oblíbila.
Příběh byl velmi čtivý a originální.
Přestože začátek příběhu malinko drhnul a chvíli mi trvalo, než jsem se úplně začetla.
Nevím, co dodat...
Už se nemůžu dočkat pokračování!

15.07.2018 5 z 5

Podvodnice Podvodnice Kristína Ježovičová

Styl příběhu byl zvláštní. Prostě jako od všech českých a slovenských autorek... Po většinu času dost přiřažené za vlasy.

15.07.2018 2 z 5