vyvodka vyvodka komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Jeden z nejlepších dílů série s Carlem Morckem. Přečetla jsem rychle a s chutí. Zatím co Marco byl zklamání, Nesmírný je pro mě nadšení. Doporučuji.

17.08.2016 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Tentokrát vyhodnotím v heslech, protož nějaký ucelený komentář se mi nedaří sepsat. Stejně tak jsem v rozpacích, kolik hvězdiček vlastně dát. Pocity během čtení se měnily a teď, po dočtenítedy takto:
a) čtivost...nenáročné, nekomplikované - 4 hvězdy
b) nápad/zápletka....zajímavé - 4 hvězky
c) hlavní hrdina....no, asi příliš "hrdinský" - 3 hvězdy
c) rozuzlení...na můj vkus příliš "sladké" - 3 hvězdy
d) celkový dojem....dovolenkové čtení, neurazí a zároveň nenadchne - 3,5 hvězdy
Byla to moje první Cobenova knížka a určitě si od něj ještě něco přečtu.

29.07.2016 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Výborná detektivka. Opravdu originální zápletka. A ten mrazivý závěr knížky...prostě King. Právo nálezce se mi líbilo více než Pan Mercedes.

22.07.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Výborné napínavé počtení. Líbí se mi prostředí Pyrenejí, je příjemná změna po severských detektivkách. Sice se jedná o druhý díl série, ale dá se číst samostatně. Vlastně jsem byla příjemně překvapená, že zápletka je úplně jiná než v prvním díle Mráz. Sice je tady pokračující dějová linka (např. uprchlý psychopat), ale jinak si tento díl žíje svým životem. Jsem moc spokojená, knížka mi zpříjemnila dovolenou a těším se na Tmu.

18.07.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Nejprve jsem četla druhý díl a pak až Skálu. A jsem nakonec ráda, že to tak bylo, protože Skála mě trošku zklamala a možná už bych další díly z ostrova Lewis nečetla. Zklamání přišlo asi díky očekávání něčeho jiného než knížka nakonec nabídla. Takže zklamání ve smyslu obsahu, ne kvality. Čekala jsem, že to bude více detektivní než psychologické, více triller než sonda do drsného života ostrovanů. Čtyři hvězdičky si knížka určitě zaslouží, stojí za přečtení. Určitě si ještě "dopřeji" Šachové figurky.

03.07.2016 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Opět moc dobré napínavé počtení od této autorky. Mělo to spád, mám ráda propletení současného příběhu s příběhem z minulosti. Ráda dávám 5 hvězdiček.

03.07.2016 5 z 5

Pád za soumraku Pád za soumraku Nelson DeMille

Mé první setkání s tímto autorem. Velmi čtivé, napínavé a vlastně nenáročné z hlediska zápletky. Jen ten konec...tak trošku alibistický. Jako by autor nevěděl, jak s tím vším odhalením naložit.

20.06.2016 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Nejsem příznivec hororů. Vysoké hodnocení tady na DK a skutečnost, že mě zatím žádná Kingova knížka zatím vysloveně nezklamala, mě přiměla Osvícení přečíst. Četlo se to dobře, sugestivní popis atmosféry, napětí, strašidelné místo Overlook...první část knížky byla více jako detektivka, to bylo super. Ale čím více konec, tím více horor a tím pro mě méně zajímavé. Dávám čtyři hvězdičky za nápad, za bravurní popis tísnivé atmosféry. Jednu hvězdu dolů za ta zvířata z keřů....to snad už bylo v ději zbytečné.

06.06.2016 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Opět moc dobré počteníčko. Atmosféra quebecké vesnice Three Pines je prostě moje gusto. Je fajn proložit si severské detektivky a špionážní romány takovou klasikou. Těším se na další díly a chválím obálku!

30.05.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Napínavé, zajímavé čtení, které mělo spád. Nejdříve mě zaskočila tenkost knížky, ale nakonec: proč ne? Příjemná změna, když máte po 150 stránkách přečteno. Nemám pocit, že bych byla o něco ochuzena. Prostě Nesbo byl výstižný, jasný, žádná popisná omáčka, rovnou k věci a přesto psychologický profil hlavní postavy vykreslil celistvě. Oceňuji odvahu autora pustit se do trošku jiného formátu než jak jsme ho doposud znali.

30.05.2016 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Měla jsem pocit, že druhý díl psal jiný autor. Knížka mi připadala méně nápaditá a rozuzlení mě příliš nenadchlo. Asi bych uvítala více boje v kyberprostoru a méně toho běhání a fyzického napadání hlavní postavy jeho nepřáteli. Chvílemi to vypadalo, že HP jenesmrtelný hrdina z amerických akčních filmů. Stejně jako u 1. dílu musím konstatovat, že mě při čtení rušilo časté používání anglických slov v textu a hlavně v názvech kapitol. Pozitivně hodnotím téma ovládání a manipulování lidí prostřednictvím sociálních sítí. Je to aktuální záležitost a tahle knížka připomíná, jak mocný/mocenský nástroj internet může být. Dala bych 3,5 hvězdičky, ale to nejde, takže za hezkou obálku zaokrouhluji na 4 hvězdy.

18.05.2016 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moc dobrá detektivka s trošku netypickými hlavními hrdiny, kteří mi osobně byli sympatičtí. Za samotné počtení 4 hvězdičky, kdyby se hodnotila obálka, tak za tu bych dala 5 hvězdiček. Doporučuji k přečtení, panu Kingovi se daří psát nejen děsivé horory, ale i napínavé detektivky. A tahle vlastně byla ve své podstatě taky děsivá, protože takových Bradyů Hartsfieldů po světě chodí víc než dost.

11.05.2016 4 z 5

Past Past Magda Váňová

Měla jsem několikrát chuť knížku odnést do knihovny nedočtenou. Zvědavost a fakt, jak vysoce je tahle detektivka tady na Databázi knih hodnocena, mě přiměly nakonec dojít až do finále. Dávám tři hvězdičky - dobrý nápad, zajímavé životní osudy. Z druhé strany až příliš mnoho postav a mimomanželských "klopýtnutí." Za mě docela zklamání, ale věřím, že se najde spousta spokojených čtenářů.

17.04.2016 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Moc dobré čtení. Prolínání současného příběhu a příběhu ze skotské historie se mi moc líbilo. Nakonec se všechno tak krásně prolnulo. Propracovaný detektivní román, ve kterém autor drží laťku vysoko až do konce. Žádný uspěchaný závěr nebo nedokončený příběh některé z postav. Přečteno s chutí a potěšením. Doporučuji k přečtení.

11.04.2016 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Knížka byla fajn. Na pět hvězdiček to není, oceňuji hlavně zajímavý námět. A taky se mi líbily hlavní postavy (HP, Becca), protože to nejsou jednoznačně kladné nebo záporné postavy. Prostě mají své chyby i pozitiva, během života jsou jak v roli obětí, tak i pachatelů. Jak už tady bylo zmíněno v komentářích, vadily mi anglické hlášky. Působilo to rušivě. A oceňuji obálku. Další díly si ráda přečtu.

29.03.2016 4 z 5

Odvrácená strana Odvrácená strana Belinda Bauer

Tahle knížka se mi nějak těžce hodnotí. V průběhu čtení se měnily mé pocity – nadšení střídalo rozčarování. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává a taky vykreslení hlavních postav. Líbilo se mi stupňující se napětí v poslední části knížky, včetně rozuzlení. Z druhé strany, chvílemi mi připadalo čtení těžkopádné a závěr odbytý. Každopádně si myslím, že knížka stojí za přečtení a bude asi vyhovovat spíše těm, kteří tíhnout ke klasickým detektivkám a vesnickému prostředí. Za způsob odhalení vraha a jeho pohnutky bych dala autorce klidně pět hvězdiček. Ale když mám popsat celkový dojem z téhle detektivky vychází mi to max. na tři a půl.

24.03.2016 3 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

K této knížce jsem se dostala vlastně náhodou, zahlédla jsem ji tady na DK. Zaujal mě název a obálka. Tohle byl můj první přečtený špionážní román. Nedovedu posoudit, zda je popsaný svět špionáže opravdu takový. Pokud ano, nebo je ještě tvrdší, pak mě tedy z toho mrazí o to více. Autor mě rychle vtáhl do děje, bylo to napínavé, líbilo se mi vykreslení postav, kdy se postupně objevovaly další detaily z jejich profesního i soukromého života, které čtenáři odkryly smysl jejich jednání a rozhodování. Život špiona je asi docela schizofrenní, je to úplně jiný svět, platí zde jiná pravidla. Je to osamělost.
Knížku doporučuji k přečtení a doufám, že časem vyjde v češtině i druhý díl, který má v anglické verzi u čtenářů ještě lepší hodnocení než Rudá volavka. A chválím obálku – osobně se mi moc líbí.
P.S. Tak z Knižního klubu mi napsali, že vydání 2. dílu se připravuje na říjen 2016. Super.

18.03.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Čtivé, napínavé, zajímavé téma (život slonů, život vědmy), nevšední prostředí (sloní rezervace) a překvapivé rozuzlení. Více toho moc nemůžu napsat, protože bych prozradila závěr. Každopádně se mi knížka líbila, autorka mě nezklamala. Oceňuji, že téma ochrany slonů nepodcenila, že vycházela z reality a poskytla tak zajímavé střípky ze života těchto savců.
Dávám čtyři hvězdičky, protože na plný počet by to musel být opravdu trhák, který bych přečetla jedním dechem. Možná jsem velký realista na to, abych naplno ocenila téma navazování kontaktu se zesnulými.

11.03.2016 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Knížku jsem si zařadila mezi nejlepší detektivky, které jsem kdy četla. Stejně jako další dvě od této autorky: Šmírák a Zapomenuté dítě. Děj byl opravdu propracovaný, hlavní postavy uvěřitelné. Snad proto, že u každé byla průběžně odkrytá dobrá i špatná stránka jejich osobnosti. To určitě přidalo knížce na napínavosti.
Rozuzlení mě překvapilo a to nemluvím jen o samotném odhalení pachatele. Myslím tím poodkrytí pocitů a pohnutek některých postav (třeba Nory). Prostě v téhle detektivce nebylo nic jen černé nebo bílé, jak se mohlo zprvu zdát.
Čtení jsem si užila a určitě si autorku nechávám mezi oblíbenými spisovateli. Jediné, co bych vytkla vydavateli je anotace knížky. Podle mě popis obsahu na přebalu knihy a tím pádem i zde na Databázi knih, nevystihuje to, o čem a o kom tahle detektivka opravdu je. Popisuje výchozí zápletku, ale ne samotný děj. Takže pokud ještě váháte, zda se začíst a odrazuje vás představa, že to bude především klaustrofobické krimi, nemusíte se bát. Zločin se zde určitě netočí „jen“ kolem unesené Vanessy. Je to všechno mnohem komplikovanější a záludnější.

02.03.2016 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Knížka se mi moc líbila. Mám ráda zajímavá rozzuzlení a v téhle knížce jsem se dočkala. Přemýšlím, čím byla jiná oproti severským detektivkám, které jsem už četla. Rozdíl byl asi v tom, že hlavní postava Erika nebyla policistka. Při čtení anotace knížky jsem z toho měla trošku strach, ať to není detektivka typu To je vražda, napsala. Ale nakonec to bylo fajn, autorka zvládla propojit spisovatelku a trable její sestry s vyšetřovatelem a o všechno zasadit do sympatického prostředí švédského městečka Fjallbacka. Pokud vám po přečtení nebude stačit vykreslení tohoto místa v samotné knížce, najděte si pár fotek na internetu. Krásné místo. Nejen pro zločin:-).

23.02.2016 4 z 5