vysypanel vysypanel komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Dobré? Otázka. Dobré !
Už zase prosakuješ :-D
Pro milovníky scifi paráda

28.03.2022 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Murakami je prostě boží. Komu se nelíbilo ten je uspěchaný. V dnešní době je tahle kniha balzám na duši :-) Kolik z vás čtenářů si pustilo ke čtení Janáčkovu Symfoniettu? Je to jiný zážitek!!! V poslední době často při čtení používám Internet, abych si nemusel vytvářet vlastní představu, ale abych se ztotožnil s představou autora. I recept na Ojakodon jsem si vyzkoušel a zjistil si co je Rjokan :-)
Popisná forma, kterou používá Murakami se mi hodně líbí.

10.06.2015 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Všichni fajnšmekři, kteří tady ohrnujou nos jsou takzvaní intelektuálové, kteří samozřejmě dokážou rozeznat kvalitu od škváru ! Ale pro ně to Lagercrantz nedopisoval. Psal to pro lidi, kteří mají rádi Lisbeth a Michaela, protože jejich postavy jsou zajímavé. Nám fanouškům se to líbilo

05.11.2019 4 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Tak to byl nářez!!! Tohle by měla být povinná četba! Abychom nezapomínali. V dnešní době obzvlášt aktuální . Když sedí vysmátá představitelka Německa mezi spojenci a slaví výročí Invaze v Normandii? Mistrně vystavěna zápletka. Opravdová bomba.

11.11.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Vynikající! Bryndza prostě umí! Hodně se člověk dozví i nenápadnou formou o životě v Británii. Kamery na každém rohu, na jedné straně pomáhají chytit zločince, ale kdo chce být sledován 24 hod denně? A sociální sítě jsou vyvsvětleny perfektně...

18.02.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Naprosto úžasné. Na konci jsem brečel, přiznávám. Že by to bylo mým věkem? :-)

23.02.2016 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Skvělé !!! Jsem rovněž fanda Mazačky i když samozřejmě ne tak horlivý! :-) Výborně napsané, parádní zápletka. Posílat vzkazy skrz mazačku už jsem taky realizoval . Kniha velmi dobře napsaná, za jeden den přečtená. Doporučuji

16.03.2018 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Je to opravdu zajimavé - pro lidi, kteří ještě zažili socialismus obzvláště :-) Nejhorší je, že v Rusku ta revoluce přijít musela a politické špičky vzešlé z dělnické třídy se nakonec začaly chovat stejně jako šlechta, kterou předtím svrhli ! Po přečtení jsem teprve pochopil různé souvislosti, které jsem z dějepisu neznal. Výborná kniha ! Těším se na další díly

06.04.2017 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Každý komentář zbytečný. Kdo nečetl nepochopí. Je to prostě úplně jiná kniha než je dnes obvyklé. Slovní hříčky mistrné, násilí žádné. Atmosféra New Orleans vystižena přesně. Byl jsem tam o 30 let později než děj románu,ale Bourbon street je pořád cool.
Po záplavě severských detektivek je to opravdu balzám na duši :-)

02.04.2014 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Výborné. Jsem zdejší, proto má kniha pro mě dvojnásobný význam. Některé pasáže se mi zdály přece jen přestřelené, ale teoreticky se to mohlo stát. Pasáž z války silně depresivní.

06.10.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

ANO tenhle humor můžu. Samozřejmě jsem se neřehtal od začátku do konce, ale často. Některá přirovnání a popisy naprosto excelentní. V době trvalého ataku "Temných severských detektivek" opravdový balzám na duši. Doporučuji.

08.05.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé a velmi dobré. Už dlouho jsem se tak nebál o hrdiny jako v téhle knize. Konec nahrává k pokračování, což by nebylo špatné .-)

22.12.2013 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

opět jsem si potvrdil, že Nesbo je spolu se Stiegem Larsonem nejlepší na severu...

25.05.2012 5 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Mám ho rád, přečetl jsem od něj prakticky všechno. Kniha pamětí se mi líbila. Jsem rád, že zase může psát.

26.04.2022 3 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Tato kniha se mi líbila, stejně jako předchozí díly. Čte se to dobře, některé pasáže se mohou zdát přehnané, ale tak to má v thrilleru být... Ostravské reálie jsou pro nás rodáky výhodou. Perfektní jsou knižní jména - např. Stíněný je parádní transformace jména Světlík :-) Doporučuji k přečtení

07.05.2021 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Červenák je prostě skvělý, detektivní příběhy ze středověku mají super atmosféru . Doporučuji

03.12.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Velmi dobré, velmi napínavé. Minier to prostě umí napsat :-) Doporučuji

29.03.2018 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Velmi dobré, svižný styl, dobré průpovídky, osvěžená slovenština. Zajímavý námět - mi se moc líbilo.

08.01.2018 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Výborná kniha!!! Nečekal jsem, že kniha z 11.století může být tak zajimavá. Už tehdá byly obrovské rozdíly v kultuře mezi západní civilizací a Islámem. Ale zatímco západní svět se posunul někam dál, Islám jakoby zůstal ve středověku. Proto se nyní nemůžeme navzájem pochopit... Příběh chlapce, který se chce stát doktorem je perfektní. Přes obrovské problémy se mu nakonec podařilo vystudovat u Aviceny neboli Abú Ali al Husajna Ibn Abdalláha Ibn Siny :-) Doporučuji

19.10.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo v plné síle! S jednou zásadní změnou, kterou nemohu prozrazovat aby lidi četli sami :-)
Líbilo velmi - doporučuji. :-)

17.11.2015 5 z 5