vterinka vterinka komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Úžasná kniha! Líbí se mi styl psaní v er-formě, kde se člověk dozví mnohem více informací. Líbí se mi jak je kniha promyšlená. Skvělý vývoj postav a jejich vzájemných vztahů. Nechybí napětí, moment překvapení. Zvraty. Těším se na další díl. :-)

23.02.2016 5 z 5

Co si vaše kočka doopravdy myslí? Co si vaše kočka doopravdy myslí? Sophie Johnson

Vtipná ilustrovaná kniha s různými situacemi, co si asi kočka myslí?
Za mě je to roztomilá kniha pro pobavení. :-)

02.05.2020 5 z 5

Vražda na svatbě Vražda na svatbě Petr Bým

Je to velice prapodivná detektivka.
Kniha není moc čtivá ani zábavná. Nějaké napětí a akci jsem zde hledala marně.
Je to plytký popis toho, jak probíhá vyšetřování, jak se postupně odhalují staré hříchy a s nimi spojený možný motiv vraždy.
Knihu jsem dočetla ze zvědavosti, ale tak, jak jsem byla zklamaná už na začátku, tak jsem byla zklamaná i na konci při rozuzlení.
Někdy jsem si připadala jak ve Švejkovi, když začal o někom mluvit, ale vlastně to nemá nic společného s tím, co se právě děje.

05.04.2020 3 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Nádherná kniha pro všechny milovníky vlků.

03.01.2020 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Fantastická kniha nejen pro pejskaře, ale pro všechny milovníky zvířat.
V knize jsou úžasné příběhy, fotografie a myšlenky.
Miluji autorčiny knihy. Jednou se k nim zase vrátím. :-)

14.04.2019 5 z 5

Vlasta Burian: Život za smích Vlasta Burian: Život za smích Pavel Taussig

Pěkná kniha o králi komiků, ve které najdeme informace z jeho života, pár dopisů od lidí, kteří jej potkali nebo o něm slyšeli z vyprávění jejich příbuzných. Rozhodně je to zajímavé čtení.

28.02.2019 4 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Nádherně napsaná kniha. Velice čtivá a dojemná. Autorka popisuje svůj život s vážnou nemocí, všechny lapálie, jak dokázala vycvičit psy, ze kterých se následně stali asistenční.
Kniha rozhodně stojí za přečtení! :-)

19.08.2018 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádherná, čtivá kniha, která zobrazuje důsledek týrání zvířat na jejich chování. Jakožto milovník zvířat jsem měla sto chutí s knihou praštit, když jsem se dostala k Hezounovi a začala jsem proklínat sama sebe, že jsem to vůbec začala číst. Naštěstí měl osud Bílého tesáka šťastný obrat a ještě šťastnější konec, takže knihu hodnotím velice pozitivně a myslím, že i já sama jsem se zamyslela nad způsobem chování ke zvířatům. :-)

30.06.2018 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Naprosto úžasná a velice čtivá kniha pro všechny milovníky biatlonu a fanouška Martina!

01.03.2018 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná kniha, skvěle se četla a byla i humorná. Ilustrace nádherné. Jen za co strhávám jednu hvězdičku je na mě až extrémně dětinský způsob vyprávění. To na mě bylo příliš, ale jinak je to nádherná kniha. :-)

27.09.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Mně se kniha velmi líbila. Našla jsem v ní spoustu odpovědí a konečně jsem se dověděla, jak to vypadá za hranicemi města. Co se závěru týče, bylo mi to hodně líto, ale bohužel ...

Celá trilogie mě zkrátka dostala. Musela jsem na knihu a na postavy pořád myslet a přemýšlet o nich. Málokteré knihy mě osloví až tak moc do hloubky. Nemůžu hodnotit jinak než 5*. :-)

23.11.2015 5 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Pěkná česká čtivá detektivka.
O politiku se nezajímám a tomuto tématu se vyhýbám, takže se mi politické pasáže četly špatně.
Příběh je hezký a chytlavý a kniha jako taková se mi líbila. Nejvíce mě nadchla postava Tomáše Krásy a také se mi líbili jeho kamarádi.

26.12.2020 4 z 5

Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Arianna Valentino

Pěkná kniha o tom, jak si užívat života jako kočka.
V knize najdeme sedmitýdenní program s tipy na každý den, jak trochu zpomalit a užívat si přítomného okamžiku a co můžeme udělat pro to, abychom byli šťastnější.

18.11.2020 5 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Tuhle knihu si musí povinně přečíst každý kočkomil!
Kniha je napsaná s takovým citem, grácií a lehkostí, až si říkám, že autorka musela být v minulém životě kočkou.
Příběhy jsou psány s humorem, takže jsem se smála téměř pořád. Výjimkou byl závěr knihy, který byl velice dojemný.
Knihu řadím na vrchol seznamu oblíbených knih a rozhodně na ni nikdy nezapomenu a jednou se k ní zase vrátím.

"Važ si toho, co jsi směl vidět..."
"Včerejšek je pryč a on má konečně domov. Zítra už nikdy nebude včera..."
"... mít kolikrát zkažený celý den kvůli prkotinám, to je přece škoda, ne?"
"... bez kocourků je život na prd, to ví každej."
"... čas, věnovaný kočkám, není promarněný. Čas, věnovaný kočkám, navrací klid, pohodu a rovnováhu ve světě, který je všechno možné, jen ne poklidný a pohodový."

25.07.2020 5 z 5

Koho zvolil vrah Koho zvolil vrah Ed McBain

Myslím, že tato detektivka neurazí, ani nenadchne. Celou dobu se tam nic zajímavého pořádně neděje a celá zápletka se vyřeší na posledních deseti stránkách.
Nejvíc mě pobavily dialogy, ve kterých je jen přímá řeč bez další omáčky kolem. :-D
Za mě slabá kniha, ale četla jsem už horší.

30.05.2020 3 z 5

Buďte jako kočka Buďte jako kočka Alison Davies

Milá kočko-motivační kniha o tom, jak lépe žít.
Kniha je hezká. Doprovází ji hezké ilustrace. Kdo má rád meditace a lehká cvičení, tak ji můžu doporučit. :-)

26.03.2020 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Kniha je čtivá a nenáročná. Ačkoliv je tam spousta záhad, není těžké dát si jedna a jedna dohromady. Otázkou už pouze zůstává, jak to bylo provedeno.
Co mě na knize rozčilovalo byla ta velká spousta francouzských frází, kterým jsem samozřejmě nerozuměla, protože jsem ten jazyk nikdy nestudovala. Chápu, že tam měly svůj význam, ale já bych tam raději uvítala český překlad, protože jich tam bylo skutečně mnoho.
Místy se mi kniha táhla. Zdálo se mi, že je tam zbytečně moc řečí o ničem. Proto jen 4 hvězdy.

22.03.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Krása. Nádherné završení celé série. Žádný otevřený závěr, nic. Kniha mne okouzlila a splnila na očekávání.
Celá série je geniální a patří k mým TOP knihám. Jsem nadšená.

04.12.2019 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Moc hezká kniha. Na začátku jsem si sice říkala, že jsem na to už trochu stará, ale čím jsem se dostávala dál, tím jsem měla větší pocit nostalgie.
Kniha je pro mladší čtenáře. Nechybí tu zápletka, dobrodružství, napětí, krásné ilustrace a velké plus je opět jako v autorčině první knize typicky český slovník, který se v překladu vůbec nevyskytuje.
Další povedené dílo této autorky. :-)

11.07.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Ačkoliv jsem knihu přečetla jedním dechem, už od začátku na mě působila negativně.
Myslím si, že jsou věci, které by si člověk měl nechat pro sebe. Mít nějaké soukromí a neříkat do světa úplně vše.
Podle mě každý sportovec dělá svůj sport s tím, že chce být nejlepší a ne průměrný či hůř, tudíž s prvními úspěchy musí počítat s tím, že od něj lidi budou očekávat další dobré, ne-li přímo ty nejlepší výsledky. To je marné a s tím musí počítat každý sportovec.
Z celé knihy na mě Gábina působí jako uzlíček nervů. Vystresovaná a nevyrovnaná osobnost.

Před touto knihou jsem četla knihu Královna Gabriela od Petra Čermáka, která na mě působila velmi pozitivně a nyní jsem si přečetla tuto a jsem velice zklamaná, rozčarovaná, smutná a nevím, co si o Gábině myslet.
Něco pozitivního by se na knize našlo a pořád budu mít Gábinu ráda, ale nějaký čas budu vstřebávat tuhle knihu.
Na konci najdeme alespoň hezké fotky na křídovém papíru. ????

11.06.2019 4 z 5