Vlasta Burian: Život za smích

Vlasta Burian: Život za smích https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353615/vlasta-burian-zivot-za-smich-XXH-353615.jpg 4 12 5

Vlasta Burian je v povědomí Čechů znám především jako filmová hvězda první republiky. I v době okupace zářil Burian na stříbrném plátně v českých komediích, které měly u porobeného obyvatelstva navodit pozitivní pocit a dojem idylického života v kulisách Protektorátu. Kolaboroval přitom, po válce odsouzený a zostuzený Burian, anebo ne? Jaké byly poválečného osudy tohoto herce? Málokdo ví, že pracoval i jako pomocná síla na krkonošské boudě ... Kniha přináší nově objevená fakta a vzpomínky očitých svědků.... celý text

milamarus
21.04.2024 5 z 5

Objeveno jako audiokniha, resp. jako zvukový záznam složený jednak z úryvků předmětné knihy, jednak z více jak čtyřiceti autentických nahrávek. Uslyšíte píseň “To neznáte Hadimršku“, “Přednosta stanice“ či “Portoriko“, uslyšíte Buriana se smát, vařit vejce naměkko, vykládat o léčení v Karlových Varech, … a ano, i hrát fotbal :-) // Dávám maximální počet hvězdiček. Je to parádní způsob, jak se s knihou seznámit, zvažujete-li její čtení. Je to cesta, jak si knihu připomenout, pokud jste ji již měli v ruce. // Doporučuji.

Některé osoby, jejichž jména v záznamu zazněla:
- Emil Artur Longen (1885-1936)
- Lída Baarová (1914-2000)
- Karel Lamač (1897-1952)
- Ferenc Futurista (1891-1947)
- Anny Ondráková (1902-1987)
- Ladislav Hemmer (1904-1949)
- Oldřich Nový (1899-1983)
- Václav Wasserman (1898-1967)
- Jan Werich (1905-1980)

----------------------------------------------------
CITÁT CITÁTU:
Ale přátelé, vy byste si toho naporoučeli za pět korun.

konicekbily
13.06.2019 5 z 5

V knížce jsem našel spoustu - pro mne dosud neznámých - informací. Po válce bylo těžké herce někam zařadit, spousta informací byla mylných, nebo "upravovaná". Písemná svědectví lidí, autorem zpracovaná, vše vysvětlují.

vterinka
28.02.2019 4 z 5

Pěkná kniha o králi komiků, ve které najdeme informace z jeho života, pár dopisů od lidí, kteří jej potkali nebo o něm slyšeli z vyprávění jejich příbuzných. Rozhodně je to zajímavé čtení.

Blue
15.02.2018 3 z 5

Je to jako u obdobné autrovy publikace o Hugovi Haasovi. Mně osobně tento způsob nevyhovuje. Takovýchto střípků jsme už četli a slyšeli mnoho. Já bych si chtěl přečíst skutečně pořádnou biografii, která by sledovala hercův "život a dílo" pěkně chronologicky a zevrubně.

martunka
08.11.2017 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha o Králi komiků. Vlastu Buriana mám už dlouho moc ráda, a tak mě tato kniha moc potěšila. Je dobré, že do ní autor zařadil i vzpomínky lidí, kteří se s hercem setkali.