Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil

Wendy Hillingová trpí vzácnou genetickou vadou označovanou jako nemoc motýlích křídel. Ta způsobuje, že se jí při sebemenším nárazu trhá kůže a naskakují puchýře. Zlatý retrívr Ted, kterého Wendy spolu s „Psími společníky“ vycvičila, je zřejmě jediným asistenčním psem v Británii, který je oporou osobě postižené touto nemocí. Pomohl jí vrátil sebedůvěru a nezávislost. Wendy se teď na Teda naprosto spoléhá a on už jí zachránil život tolikrát, že to přestala počítat. Můj život v jeho tlapkách je příběh, který dojme a zahřeje u srdce. Je o vztahu člověka a zvířete, o životě s postižením, o překonávání strastí stejně jako o mimořádných zvířecích schopnostech. Inspirativní příběh o neobyčejném poutu mezi Wendy a Tedem je současně příběhem o autorčině podivuhodném životě, o její nemoci a celoživotním boji s nepřízní osudu i o tom, jaký převrat v jejím životě Ted způsobil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329670/big_muj-zivot-v-jeho-tlapkach-vypraveni-oyB-329670.jpg 4.762
Literatura světová, Příroda, zvířata

Vydáno: , Mladá fronta

My Life In His Paws: The Story of Ted and How He Saved Me, 2016

Kniha Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil

Han-nah

Pes je srdeční záležitost. Kniha je smutná i veselá, nelze hodnotit styl psaní, ale to, co si při čtení uvědomíme. Radost ze života, vděčnost a lásku nejen k lidem, ale i zvířatům, které lásku vracejí.. Wendy vypráví velice emotivně o tom svém životě s genetickou chorobou EB - tzv. nemoc motýlích křídel. Křídla motýlů jsou krásná, jemná, ale tato nemoc je krutá a bolestivá.
Již od dětství je k sobě velice tvrdá a snaží se nemoci přizpůsobit a bojuje. Je matkou, manželkou, miluje zvířata, koně, ale hlavně psy a ten její top je zlatý retrívr.
Kdo očekává příběh ze života obyčejného psa bude překvapený. Asistenční psi jsou cvičeni pro konkrétního člověka. Jejich výcvik je velmi náročný a drahý. Wendy měla odvahu a štěstí tzv. na lidi, že tato organizace tu pro ně je.
I pes si vybírá svého pána a Teddy se stal její součástí , nezbytným pomocníkem, zachráncem a jistotou jejího života.
Kniha mě chytla za srdce. Přeji všem potřebným takovou pomoc.

Jirinamac

Nádherný příběh. Autorka bojuje s těžkou genetickou nemocí motýlích křídel, ale v nesnadném životě jí hodně pomáhají její oddaní a věrní psi. Po dočtení knížky je možné její příběh dále sledovat na FB.

Tebby
08.12.2020

Na knihu jsem narazila náhodou, zaujala mě však a docela jsem se na ni těšila. Bohužel jsem ale asi očekávala trochu něco jiného. Možná věci více do hloubky, neboť většina z toho mi přišla hodně povrchová. Taky jsem čekala že se trochu více dozvím o životě a EB, sice tu bylo pár příkladů, ale ve finále to na mě vždy působilo až moc pozitivně. Taky mi vadilo, že v celém příběhu jsou Psí společníci, ale v epilogu to jsou Psí partneři.
A taky mi chyběl pohled na věc od Petera.
Celkově je to hezký příběh, oddechovka co neurazí, ale také bohužel úplně neoslní. Škoda že už Teddy není mezi námi. Na konci hezky zpracované odkazy na organizace. 3*

tefka
20.07.2020

Mám ráda psí knihy a pravdivé, takže tato knížka byla určena přímo pro mně.

snílkařka
01.11.2019

Pěkna kniha o Psích společnicích pro lidi,kteří potřebují pomoc.Hezky se to čte.Doporučuji :) .

karolina0346
04.08.2019

Pěkné, ale až příliš usměvavé a sluničkářské, taková literatura mi úplně nesedí.

p.pavlina
16.03.2019

Krásná kniha plná emocí. S Wendy jsem prožívala všechny smutky i radosti. Ani nemoc motýlích křídel jí nezabránila žít život podle svého, i když to bylo s psími pomocníky, kteří její život jen obohacují.

lenkavildomcova
24.01.2019

Úžasné, neuvěřitelné co dokážou ti naši psí mazlíci. Krásná a zároveň velmi smutná kniha. Nemoc motýlích křídwl je opravdu šílená.