Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil

Wendy Hillingová trpí vzácnou genetickou vadou označovanou jako nemoc motýlích křídel. Ta způsobuje, že se jí při sebemenším nárazu trhá kůže a naskakují puchýře. Zlatý retrívr Ted, kterého Wendy spolu s „Psími společníky“ vycvičila, je zřejmě jediným asistenčním psem v Británii, který je oporou osobě postižené touto nemocí. Pomohl jí vrátil sebedůvěru a nezávislost. Wendy se teď na Teda naprosto spoléhá a on už jí zachránil život tolikrát, že to přestala počítat. Můj život v jeho tlapkách je příběh, který dojme a zahřeje u srdce. Je o vztahu člověka a zvířete, o životě s postižením, o překonávání strastí stejně jako o mimořádných zvířecích schopnostech. Inspirativní příběh o neobyčejném poutu mezi Wendy a Tedem je současně příběhem o autorčině podivuhodném životě, o její nemoci a celoživotním boji s nepřízní osudu i o tom, jaký převrat v jejím životě Ted způsobil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329670/muj-zivot-v-jeho-tlapkach-vypraveni-oyB-329670.jpg 4.754
Literatura světová, Příroda, zvířata
Vydáno, Mladá fronta

My Life In His Paws: The Story of Ted and How He Saved Me, 2016

Kniha Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil

Tebby
08.12.2020

Na knihu jsem narazila náhodou, zaujala mě však a docela jsem se na ni těšila. Bohužel jsem ale asi očekávala trochu něco jiného. Možná věci více do hloubky, neboť většina z toho mi přišla hodně povrchová. Taky jsem čekala že se trochu více dozvím o životě a EB, sice tu bylo pár příkladů, ale ve finále to na mě vždy působilo až moc pozitivně. Taky mi vadilo, že v celém příběhu jsou Psí společníci, ale v epilogu to jsou Psí partneři.
A taky mi chyběl pohled na věc od Petera.
Celkově je to hezký příběh, oddechovka co neurazí, ale také bohužel úplně neoslní. Škoda že už Teddy není mezi námi. Na konci hezky zpracované odkazy na organizace. 3*

tefka
20.07.2020

Mám ráda psí knihy a pravdivé, takže tato knížka byla určena přímo pro mně.

snílkařka
01.11.2019

Pěkna kniha o Psích společnicích pro lidi,kteří potřebují pomoc.Hezky se to čte.Doporučuji :) .

karolina0346
04.08.2019

Pěkné, ale až příliš usměvavé a sluničkářské, taková literatura mi úplně nesedí.

p.pavlina
16.03.2019

Krásná kniha plná emocí. S Wendy jsem prožívala všechny smutky i radosti. Ani nemoc motýlích křídel jí nezabránila žít život podle svého, i když to bylo s psími pomocníky, kteří její život jen obohacují.

lenkavildomcova
24.01.2019

Úžasné, neuvěřitelné co dokážou ti naši psí mazlíci. Krásná a zároveň velmi smutná kniha. Nemoc motýlích křídwl je opravdu šílená.

Irsaf
21.11.2018

Informace o nemoci a různé způsoby pomoci jsou v knize fajn... Ale jako beletrie žádná sláva.

vterinka
19.08.2018

Nádherně napsaná kniha. Velice čtivá a dojemná. Autorka popisuje svůj život s vážnou nemocí, všechny lapálie, jak dokázala vycvičit psy, ze kterých se následně stali asistenční.
Kniha rozhodně stojí za přečtení! :-)