Vlčí stopy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Málokteré jiné zvíře sehrálo tak významnou roli v kulturní historii lidstva jako vlk. Je opředen mnoha mýty, objevuje se v pověstech i pohádkách. Lidé se ho báli, proto ho pronásledovali a zabíjeli. Na druhé straně byl důležitou postavou indiánských legend, kde symbolizoval sílu, soudržnost a mystické schopnosti. Kdo chce vlky poznat pravdivě a do hloubky, musí k nim přistupovat bez předsudků, s velkou dávkou empatie a trpělivostí. Měl by pečlivě pozorovat chování vlčí smečky, snažit se pochopit její způsob života i důležitost ekologických vazeb. Tanja Askani to dokázala. Během své dlouholeté praxe se naučila plně porozumět těmto fascinujícím bytostem, respektovat jejich pravidla a navázat s nimi obdivuhodný vzájemný vztah. Odchovala pár desítek handicapovaných vlčích mláďat, s nimiž pak zůstává v každodenním kontaktu. Poznatky z její práce, které jsou průběžně zveřejňovány v médiích, významně korigují vžité mýty o tomto zvířeti a vzbuzují pozitivní zájem veřejnosti. Jelikož je zároveň vynikající fotografka, své publikace doplňuje unikátními momentkami ze života vlků. Kniha Vlčí stopy je autentickým vyprávěním autorky o jejím životě s vlky a podrobnostech ojedinělého, hlubokého vztahu. Podělí se s vámi o své dobrodružné příběhy, překvapivé zkušenosti a intenzivní emotivní zážitky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412389/vlci-stopy-wJm-412389.jpg 4.825
Žánr
Příroda, zvířata
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Wolfsspuren. Die Frau, die mit den Wölfen lebt

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Vlčí stopy

Přidat komentář
Jandýs
04. února

fotografie jsou úžasné

vterinka
03. ledna

Nádherná kniha pro všechny milovníky vlků.

Kackap
11.12.2019

Moc hezká knížka, dozvěděla jsem se o vlcích dost nových zajímavostí, kniha se dobře čte a k tomu pěkné fotografie. Dozvěděla jsem se o ní díky rozhovoru s Tanjou Askani v DVTV a jsem za to ráda.

Hodná
04.12.2019

Nádherná kniha,excelentní fotografie,paní Tanja je opravdu vyjímečný člověk...
tato “vlčí žena” má u mě obdiv

loudomar
01.11.2019

Letos je to první kniha která ode mne získala pět hvězd! Úžasné a velmi poučné vyprávění je doplněno nádhernými fotografiemi. Navíc celé vyprávění je takové nenucené a přirozeně plynoucí.

RenkaB
25.10.2019

Na knihu mne upozornila má dcera, která je z vlků poněkud mimo a úplně se rozplývala nad tím, že autorka bude mít besedu v Ostravě a že tam prostě MUSÍ jít. Takže jsem si knihu půjčila v knihovně a musím tedy říct, že mne neskutečně bavilo ji číst. Škoda, že na besedu se nedostanu. Vyprávění o životě mezi vlky mne chytlo a fotky jsou opravdu nádherné.

capricornus
26.08.2019

Parádička! Je dobré občas zabrousit jinam.
207-210

Llucie
02.06.2019

Velmi zajímavá a čtivá kniha se spoustou nádherných fotografií, která nadchne každého milovníka těchto krásných zvířat. Přečetla jsem spoustu knih s podobnou tématikou, ale tuto řadím na nejvyšší příčky. Rozhodně si plánuji přečíst i další knihu od této autorky.

1

Štítky

vlci

Autor a jeho další knihy

Tanja Askani
česká, 1962

Kniha Vlčí stopy je v

Právě čtených9x
Přečtených31x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených6x
Knihotéce33x
Chystám se číst41x
Chci si koupit24x