Vlčí stopy

kniha od:

Vlčí stopy obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Málokteré jiné zvíře sehrálo tak významnou roli v kulturní historii lidstva jako vlk. Je opředen mnoha mýty, objevuje se v pověstech i pohádkách. Lidé se ho báli, proto ho pronásledovali a zabíjeli. Na druhé straně byl důležitou postavou indiánských legend, kde symbolizoval sílu, soudržnost a mystické schopnosti. Kdo chce vlky poznat pravdivě a do hloubky, musí k nim přistupovat bez předsudků, s velkou dávkou empatie a trpělivostí. Měl by pečlivě pozorovat chování vlčí smečky, snažit se pochopit její způsob života i důležitost ekologických vazeb. Tanja Askani to dokázala. Během své dlouholeté praxe se naučila plně porozumět těmto fascinujícím bytostem, respektovat jejich pravidla a navázat s nimi obdivuhodný vzájemný vztah. Odchovala pár desítek handicapovaných vlčích mláďat, s nimiž pak zůstává v každodenním kontaktu. Poznatky z její práce, které jsou průběžně zveřejňovány v médiích, významně korigují vžité mýty o tomto zvířeti a vzbuzují pozitivní zájem veřejnosti. Jelikož je zároveň vynikající fotografka, své publikace doplňuje unikátními momentkami ze života vlků. Kniha Vlčí stopy je autentickým vyprávěním autorky o jejím životě s vlky a podrobnostech ojedinělého, hlubokého vztahu. Podělí se s vámi o své dobrodružné příběhy, překvapivé zkušenosti a intenzivní emotivní zážitky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412389/vlci-stopy-wJm-412389.jpg 4.844
Žánr
Příroda, zvířata
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Wolfsspuren. Die Frau, die mit den Wölfen lebt

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Vlčí stopy

Přidat komentář
MiliKry
09. února

Takhle krásnou knížku jsem dlouho nečetla, snad ještě nikdy. A komu ty nádherné fotky!
Vždycky jsem měla vlky ráda a ted je mám radši ještě víc a chtěla bych o nich vědět víc a víc! Napsané tak, že to zaujme každého.

Elišáček
26.10.2020

Kniha plná krásných fotografií a autentických příběhů autorky. Pro všechny milovníky divokosti přírody a vlků rozhodně velmi čtivá kniha. Děkuji za napsání.


מיכאל
10.09.2020

Kniha by měla obsahovat varování, že po jejím přečtení budete pociťovat touhu všeho nechat a odstěhovat se za prací do vlčí rezervace. :)

AloneJane
02.09.2020

Příjemná kniha se spoustou nádherných fotografií a zážitků spjatých s vlky.

BooksLoverAnn8
28.05.2020

Jakmile jsem knihu uviděla poprvé, bylo mi jasné, že si ji chci přečíst. Měla jsem velikou radost, když jsem knížku dostala k Vánocům. Nechávala jsem si ji na přečtení, až přijde ta "pravá" chvíle a když nastala, přečetla jsem knížku za dva dny.
Kniha je nádherně napsaná a prokládána úžasnými fotkami.
Autorka si splnila svůj sen a je to na příběhu znát. Kniha je dojemná, smutná, místy ale i vtipná. Čtenář se během čtení dozví několik zajímavostí a nových informací. Je vidět, že Tanja Askani je opravdu taková "vlčí žena", vlci ji milují, nachází u ní spoustu lásky a ví, že jim kdykoliv pomůže, zároveň si je Tanja vědoma toho, že vlky musí respektovat a dávat jim svobodu - to vše jim Tanja dává a myslím si, že vlci si toho moc cení.
Já osobně vlky miluji a se všemi názory Tanji o vlcích, které se v knížce objevily souhlasím.
Knihu doporučuji všem, kteří milují vlky a věří jim tolik jako Tanja Askani.
Doufám, že si lidé okolo nás uvědomí jak důležitou roli vlci v přírodě hrají...

blackoutzuzi
20.05.2020

Vlci jsou má srdeční záležitost. Tudíž tahle kniha nemohla uniknout mé pozornosti! A byla skvělá! Několikrát jsem si u knihy poplakala, rozplývala se u rozkošných momentů s vlky a kochala se krásnými fotografiemi, kterých tam bylo vážně spousta :) Z celého srdce doporučuji a tak trochu mě mrzí, že jsem měla knihu půjčenou jen z knihovny, protože tuhle potřebuje mít doma každý milovník vlků. Jsou to opravdu neuvěřitelná stvoření ♥

Jeár13
25.04.2020

Pro všechny milovníky vlků úžasná kniha plná nádherných fotografií a příběhů vlků v zajetí. Autorka je úžasná žena, která má neskutečný cit pro vlky, otvírá lidem oči a vyvrací mýty kolem vlků, jež si lidská populace během staletí vytvořila. Vynikající kniha, neměla by chybět u žádného milovníka vlků v knihovně.

LenkaV.1
25.02.2020

Nádherné fotografie, poutavě, s láskou a obrovskou úctou a pokorou k vlkům napsaná kniha. Autorka popisuje čtivě život vlků i jiných zvířat, vytváření vzájemné vazby mezi nimi a člověkem, kromě toho se čtenář dozví spoustu informací z historie i současnosti - jak byli a jsou vlci vnímáni, kde se vyskytují a kde byli (téměř) vyhubeni... Nádherná knížka a ještě jednou zmiňuji opravdu exkluzivní fotografie.

1