Vlčí stopy

Vlčí stopy obálka knihy
Mé hodnocení:

Málokteré jiné zvíře sehrálo tak významnou roli v kulturní historii lidstva jako vlk. Je opředen mnoha mýty, objevuje se v pověstech i pohádkách. Lidé se ho báli, proto ho pronásledovali a zabíjeli. Na druhé straně byl důležitou postavou indiánských legend, kde symbolizoval sílu, soudržnost a mystické schopnosti. Kdo chce vlky poznat pravdivě a do hloubky, musí k nim přistupovat bez předsudků, s velkou dávkou empatie a trpělivostí. Měl by pečlivě pozorovat chování vlčí smečky, snažit se pochopit její způsob života i důležitost ekologických vazeb. Tanja Askani to dokázala. Během své dlouholeté praxe se naučila plně porozumět těmto fascinujícím bytostem, respektovat jejich pravidla a navázat s nimi obdivuhodný vzájemný vztah. Odchovala pár desítek handicapovaných vlčích mláďat, s nimiž pak zůstává v každodenním kontaktu. Poznatky z její práce, které jsou průběžně zveřejňovány v médiích, významně korigují vžité mýty o tomto zvířeti a vzbuzují pozitivní zájem veřejnosti. Jelikož je zároveň vynikající fotografka, své publikace doplňuje unikátními momentkami ze života vlků. Kniha Vlčí stopy je autentickým vyprávěním autorky o jejím životě s vlky a podrobnostech ojedinělého, hlubokého vztahu. Podělí se s vámi o své dobrodružné příběhy, překvapivé zkušenosti a intenzivní emotivní zážitky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412389/vlci-stopy-wJm-412389.jpg 4.844
Příroda, zvířata
Vydáno, Mladá fronta

Wolfsspuren. Die Frau, die mit den Wölfen lebt

Kniha Vlčí stopy

MiliKry

Takhle krásnou knížku jsem dlouho nečetla, snad ještě nikdy. A komu ty nádherné fotky!
Vždycky jsem měla vlky ráda a ted je mám radši ještě víc a chtěla bych o nich vědět víc a víc! Napsané tak, že to zaujme každého.

Elišáček
26.10.2020

Kniha plná krásných fotografií a autentických příběhů autorky. Pro všechny milovníky divokosti přírody a vlků rozhodně velmi čtivá kniha. Děkuji za napsání.

מיכאל
10.09.2020

Kniha by měla obsahovat varování, že po jejím přečtení budete pociťovat touhu všeho nechat a odstěhovat se za prací do vlčí rezervace. :)

AloneJane
02.09.2020

Příjemná kniha se spoustou nádherných fotografií a zážitků spjatých s vlky.

BooksLoverAnn8
28.05.2020

Jakmile jsem knihu uviděla poprvé, bylo mi jasné, že si ji chci přečíst. Měla jsem velikou radost, když jsem knížku dostala k Vánocům. Nechávala jsem si ji na přečtení, až přijde ta "pravá" chvíle a když nastala, přečetla jsem knížku za dva dny.
Kniha je nádherně napsaná a prokládána úžasnými fotkami.
Autorka si splnila svůj sen a je to na příběhu znát. Kniha je dojemná, smutná, místy ale i vtipná. Čtenář se během čtení dozví několik zajímavostí a nových informací. Je vidět, že Tanja Askani je opravdu taková "vlčí žena", vlci ji milují, nachází u ní spoustu lásky a ví, že jim kdykoliv pomůže, zároveň si je Tanja vědoma toho, že vlky musí respektovat a dávat jim svobodu - to vše jim Tanja dává a myslím si, že vlci si toho moc cení.
Já osobně vlky miluji a se všemi názory Tanji o vlcích, které se v knížce objevily souhlasím.
Knihu doporučuji všem, kteří milují vlky a věří jim tolik jako Tanja Askani.
Doufám, že si lidé okolo nás uvědomí jak důležitou roli vlci v přírodě hrají...

blackoutzuzi
20.05.2020

Vlci jsou má srdeční záležitost. Tudíž tahle kniha nemohla uniknout mé pozornosti! A byla skvělá! Několikrát jsem si u knihy poplakala, rozplývala se u rozkošných momentů s vlky a kochala se krásnými fotografiemi, kterých tam bylo vážně spousta :) Z celého srdce doporučuji a tak trochu mě mrzí, že jsem měla knihu půjčenou jen z knihovny, protože tuhle potřebuje mít doma každý milovník vlků. Jsou to opravdu neuvěřitelná stvoření ♥

Jeár13
25.04.2020

Pro všechny milovníky vlků úžasná kniha plná nádherných fotografií a příběhů vlků v zajetí. Autorka je úžasná žena, která má neskutečný cit pro vlky, otvírá lidem oči a vyvrací mýty kolem vlků, jež si lidská populace během staletí vytvořila. Vynikající kniha, neměla by chybět u žádného milovníka vlků v knihovně.

LenkaV.1
25.02.2020

Nádherné fotografie, poutavě, s láskou a obrovskou úctou a pokorou k vlkům napsaná kniha. Autorka popisuje čtivě život vlků i jiných zvířat, vytváření vzájemné vazby mezi nimi a člověkem, kromě toho se čtenář dozví spoustu informací z historie i současnosti - jak byli a jsou vlci vnímáni, kde se vyskytují a kde byli (téměř) vyhubeni... Nádherná knížka a ještě jednou zmiňuji opravdu exkluzivní fotografie.