vterinka vterinka komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Naprosto perfektní, dech beroucí kniha! Tolik zápletek, zvratů a překvapení. A ten konec? Bomba! Chci další díl! :-) Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

27.02.2016 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Úžasné pokračování příběhu Boba a Jamese, které nám opět ukazuje, jak je život na ulici krutý a jak někteří lidé dokáží být neuvěřitelně zlí, ale naštěstí se najdou i hodní, díky nimž teď James s Bobem můžou žít lepší život.

21.02.2019 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Úžasný a čtivý příběh, který by se mohl stát pro mnoho lidí inspirací, že nic není nemožné a vše se dá zvládnout, když na to člověk není sám, když má spřízněnou duši, která s ním zůstane v dobrém i zlém a nezáleží na tom, jestli tou spřízněnou duší je člověk nebo zvíře.
Tento příběh je tak pozitivní, i když je v něm i Jamesova temná minulost a ačkoliv se James snažil živit poctivě, ne všichni k němu byli vlídní, tak konec je šťastný a inspirativní.
Nikdy nepřestaňte věřit v lepší zítřky! :-)

17.02.2019 5 z 5

Dechberoucí, chvílemi do očí slzy vhánějící úžasná kniha, která chytí za srdce každého milovníka zvířat, vlků a divoké přírody.
Kniha je napsána velice čtivě. Je rozdělena do několika kapitol, doplněna krásnými fotografiemi a na závěr čtenář dostane pár tipů, jak se chovat, kdy a kam má vyrazit, to vše doplněno odkazy na webové stránky.
Vlky jsem milovala od malička. Díky této knize jsem na ně dostala nový pohled, dozvěděla jsem se plno nových informací a zamyslela jsem se nad vnímáním života. Co mi ovšem po přečtení nedá spát je fakt, že mezi námi žijí lidé, kteří bojují za vyhynutí vlků. Zde si dovolím pár citací z knihy:
Nebezpečný není vlk pro člověka, nýbrž člověk pro vlka.
Všechno má svůj smysl.
Strach je choroba naší doby, proti které bojujeme nejčastěji. Strach z nepřítele, cizince, souseda, ze sebe, z moci, lásky a jiných věcí. V tom výčtu se vlk jeví jako další symbol pro všechno, co nahání strach a co je zlé.
Chráníme jen to, co máme rádi, a máme rádi jen to, co známe.
Je úplně normální mít obavy, když potkáte vlka. Všichni se bojíme toho, co je nám cizí. Ale strach nezmizí, pokud se tváříme, jako by neexistoval. Musíme se mu postavit a někdy ho prostě jen překonat.
Až příliš často zapomínáme, že naším úkolem není kontrolovat přírodu. Vměšovat set vlkům do života není naše práce. Naše práce je chránit jejich způsob života.

04.07.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Dlouho jsem přemýšlela, které slovo by tuto knihu vystihovalo nejlépe. Nakonec jsem takové slovo našla DECHBEROUCÍ. Tento díl je naprosto úžasný! Rozmanitý tím, že je vyprávěn z několika úhlů pohledů. Ostatní postavy dostaly mnohem více prostoru. Je zde několik dějových linií. O překvapení a záhadná rozluštění tu opět není nouze. Fascinovalo mě z kolika situací se autorka dokázala vylhat, že nakonec dopadly dobře. Je úžasné jak Aelininy, neboli spíše Celaeniny, činy mají nyní důsledek. Je zde spousta lidí, kteří Aelin dluží svůj život a tím Aelin získává nové velice důležité spojence. Závěr knihy se mi vůči Aelin vůbec nelíbí, avšak doufám, že se z toho autorka opět vylže a vše dobře dopadne. Také jsem velice zvědavá, zda-li autorka přeci jen dokáže změnit Aelinin předurčený osud.

Četla jsem spoustu skvělých knih, které mě dostaly, ale tahle série je pro mě bezkonkurenční! :-)

12.10.2017 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Nádherná kniha s nádechem vánoc, romantiky a nepřeberným množstvím emocí.
Kotě zde nedostalo tolik prostoru jako kocour v knize Námluvy s kocourem, ale myšlenka byla stejná.
Kotě se snaží dát dva lidi dohromady.
Je to velice milá, ale také dosti předvídatelná kniha. To mi však nevadí. Je hezké, když alespoň v knize se dějí krásné věci a plní sny. Zvláště o vánocích. :-)

07.12.2020 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Z této série jsem četla pouze druhý díl a tenhle. Musím říct, že Kudy vchází světlo je mnohem lepší.
Nechybí zde dobrá zápletka, napětí a akce. Kniha má spád, je velice čtivá a jsem ráda, že se veškeré záhady a zápletky vyřešily a kniha je celistvá. Nenutí čtenáře do dalších dílů.

31.03.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná, čtivá, avšak velice smutná kniha, která nám v příběhu jednoho pejska ukazuje osudy dalších pejsků. Kniha je doplněna krásnými fotografiemi.

31.01.2020 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Není nic lepšího než číst tuhle knihu, ztotožňovat se s hrdinkou a mít spícího kocourka na klíně.
Jedna z nejlepších knih na odpočinkové čtení. Kdo má rád kočky a chtěl by si přečíst nějaký příběh, ve kterém kočka vystupuje jako jedna z hlavních postav, tak knihu vřele doporučuji. Kniha je čtivá, úsměvná a velice nenáročná. Nečekala jsem, že mě bude tolik bavit.

24.03.2020 5 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Příběhy z pražské zoo, ale i z Mongolska a jiných částí světa. Opět se dozvídáme o pytlačení, vymírání některých zvířecích druhů, dostaneme i jiný pohled na to, že mazlení s malými tygry není samo sebou, že mláďata jsou předčasně odebrána matce uměle odchované, aby si zvykli na lidi.
Také zde nechybí krásné fotografie a na závěr najdeme rozhovor s autorem knihy Miroslavem Bobkem. :-)

27.05.2019 5 z 5

Třetí díl byl opět úžasný. Líbí se mi styl psaní z Jesčina pohledu. Místy jemně arogantní kočičí chování, které prostě nesmělo chybět! :-)

Když shrnu celou sérii, měla jsem z ní veliké obavy. Bála jsem se, že to nebude zrovna můj šálek čaje, ale díky hlavní kočičí hrdince jsem se do čtení pustila, protože i já mám doma kočku, a tak mě zajímalo, o čem série bude a jak se mi bude líbit.
Musím říci, že jsem z ní zcela nadšena. Dodala mi plno pozitivní energie, vnukla mi zajímavé myšlenky a chvílemi i pobavila Jesčiným chováním. Mohu každému doporučit. :-)

25.09.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Další zajímavá a velice povedena kniha od Veronicy, ve které nechybí napětí, boj ani láska a nenávist. :-) Těším se na pokračování. :-)
"Těžko říct, co je v životě správné. Děláme, co můžeme, ale co opravdu potřebujeme, to je slitování."

05.04.2017 5 z 5

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Krásný deník zachycující aktuální pocity a myšlenky Martina. Zase nám odhalil kus sebe. Je to člověk, kterého mám strašně ráda a moc si ho vážím. Pro mě je Martin biatlonovou legendou.
Tuto knihu doporučuji všem biatlonovým fanouškům a zvlášť fanouškům Martina Fourcada.
Kniha je také doprovázená krásnými ilustracemi teprve 14 leté slečny z Ruska.

"Přesto přijmout realitu, svou realitu, právě znamená být schopný se podívat do zrcadla a neodvrátit pohled. To znamená být schopný jít v cíli za Johannesem Bø a říct mu "bravo"."

13.12.2020 5 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Úžasné pokračování série o Mercy.
Knihy s Mercy jsou jako setkání se starými přáteli.
Těším se na každý díl, protože nebyl jediný, který by mě zklamal.
Ani zde není nouze o dobrou zápletku, o napětí, strach, lásku, naději a víru, že vše bude zase v pořádku.
Kouřový démon nesmí chybět v knihovně žádného fanouška Mercy a jejich přátel.

08.07.2020 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Krásná kniha, ze které si každý může odnést nějaké to moudro. :-)

25.10.2019 5 z 5

Příběhy statečných Příběhy statečných Iva Volková

Nádherná kniha o paní Ivě, která se rozhodla zachraňovat týrané pejsky, poskytnout jim maximální péči a lásku, kterou před tím nepoznali. Některým poskytuje dočasný azyl. Dostane je z nejhoršího a hledá jim milující rodinu. Jiné si nechá na dožití.
Kniha je doplněna fotografiemi, příběhy a na závěr radami, co dělat, když se nám ztratí pejsek, když uvidíme nějakého se potulovat nebo máme podezření na týrání zvířat.

Knihu nelze koupit v knihkupectví, protože ji autorka vydala na vlastní náklady a celý výtěžek z prodeje půjde na těžké psí operace.
Knihu lze objednat na této e-mailové adrese za 390,- rafael@rafael-ops.cz.

18.05.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Skvělé pokračování o Jesce :) Plno nových inspirativních myšlenek a mnoho pozitivní energie! :) Jsem nadšená a těším se na další díl. :-)
"Místu, kam nemohou kočky, schází duše."

19.09.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Naprosto úžasná kniha, která mě přivedla na zajímavé myšlenky a donutila mě dívat se na svět z jiného úhlu pohledu. Určitě se k ni jednou vrátím.

05.09.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Khina opět nezklamala. Perfektní pokračování série, které poodhalilo další vývoj situace, objevily se zde nové postavy, dověděla jsem se další podrobnosti ze Celaeniny minulosti, další vývoj s Chaolem a Dorianem, zkrátka mě to navnadilo na další pokračování. Kniha se četla sama a vůbec jsem se u ní nenudila.

21.05.2016 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Nádherné pokračování příběhu o Mii a Adamovi, které je napsáno z Adamova pohledu. Kniha odkryla spoustu odpovědí a pocitů obou hrdinů. Rozhodně doporučuji si ji přečíst! :-)

06.04.2016 5 z 5