Moje poslední sezona

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Martin Fourcade je francouzskou legendou, která sedm let vládla biatlonovému světu. Sedm let vyhrával, v průměru každý druhý závod stál na nejvyšším stupni. Zvykl si. V sezoně 2018–2019 ale zažil něco, na co nebyl připravený. Přestalo se mu dařit. Nechápal, co se děje, tělo zkrátka nereagovalo tak, jak byl do té doby zvyklý. A nedivil se jen on, v šoku byl celý biatlonový svět. Zažil obrovský propad. Sáhl si hodně hluboko. Na konci neúspěšné sezony to ale nechtěl vzdát a začal se připravovat na sezonu další, která měla být, aniž to tehdy sám tušil, jeho poslední. Nová kniha Martina Fourcada je intimním deníkem, který si psal během uplynulé sezony. Procházíme s ním jednotlivými zastávkami Světového poháru a nahlédnout můžeme i do jeho soukromí. Zažíváme s ním hlubokou radost a pokoru, když se mu daří zase vyhrávat, uvědomuje si, jak bral svá vítězství samozřejmě. Vrací se na vrchol a mnohem víc si váží všeho, čeho dosáhl. I když ho na konci dělí od posledního velkého křišťálového globu jen dva body, poslední závod své kariéry vyhrává. Odchází jako král. Král je mrtev, ať žije král! Martin Fourcade s námi na konci své hvězdné kariéry sdílí deník, který si psal během poslední sezony. Je doplněný barevnými ilustracemi 14leté ruské fanynky Oksany Pinčukové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453863/big_moje-posledni-sezona-QkL-453863.jpg 4.838
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry, Sport

Vydáno: , Jota
Originální název:

Un dernier tour de piste


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Moje poslední sezona

Angelikaclaire
20.12.2021

Nádherná kniha! Bylo velmi zajímavé nahlédnout do myšlenek sportovce takového formátu. Po přečtení knihy cítím k Martinovi ještě více obdivu, úcty a sympatií. V každém řádku bylo cítit, že se snaží být za každou cenu upřímný, velmi se mi líbila jeho úcta a přátelství s největšími soupeři. Určitě neskončím jen u jednoho přečtení, už jen ty nádherné ilustrace od mlaďoučké Oksany Pinčuk stojí za opětovné prohlédnutí.
Knihu bych doporučila každému sportovci, fanouškovi biatlonu nebo někomu kdo má rád autobiografie.

Venny345
27.09.2021

Nevím proč, ale Martinova poslední sezóna mě odrovnala. Ač jsem zarytou fanynkou jeho největšího rivala Johannese Bø, kniha mi i tak velmi imponovala a velmi mě bavily pasáže, kdy Martin popisoval své psychické rozpoložení a "boj" s Johannesem.
Ano, asi jste si správně všimli, že mé hodnocení je velmi subjektivní a emočně zabarveno, takže pokud je biatlon sport, který v zimě krauluje vašim televizím, směle do čtení. Pokud však s biatlonem úplně ztotožněni nejste, asi by vás kniha nudila.


Kopretina_aku
08.04.2021

Deník poslední sezóny, ve kterém Martin Fourcade otevřeně prožívá všechny emoce, ať už jde o závody nebo o blížící se konec kariéry. Nehodnotím literární stránku, knihu nenapsal spisovatel, ale sportovec. Hodnotím otevřenost, chuť podělit se se čtenáři o radosti i obavy. Navíc musím vyzdvihnout nádherné ilustrace provázející celou knihu.

Hakl54
04.02.2021

Musí to být pro všechny sportovce, kteří tomu dají všechno, moc těžké ukončit kariéru. Nejvíc se mi líbilo jak pěkně hovořil i o svých největších soupeřích.

Natysknihou
09.01.2021

Martin Fourcade už dávno dokázal, že je výjimečný sportovec, ale touhle knihou dokázal, že je i skvělý člověk.
Jsem veliký milovník jak biatlonu, tak samotného Fourcada, takže jsem se na tuhle knihu těšila. Bylo to krásné a opravdu dojemné. Dozvíte se spoustu zajímavých informací nejen o francouzském biatlonu. Při posledních pár stranách mi ukáplo i pár slz. Martin bude navždy legenda.
Už jenom kvůli těm nádherným ilustracím stojí za to si knihu pořídit.

helena19
27.12.2020

Krásná knížka plná emocí...doporučuju všem milovníkům biatlonu, Martin byl skvělý sportovec. Na konci jsem měla i trošku na krajíčku z toho, jak hezky se s ním každý loučil a nikdo nechtěl jeho konci kariéry uvěřit. Martin dokázal ukázat, že biatlonisté jsou čestní, upřímní a srdeční lidé, kteří jednají spravedlivě a lidsky. Moc si ho vážím.

azekyn
17.12.2020

Po přečtení této knihy si Martina vážím ještě mnohem více. Takto má vypadat kniha loučící se hvězdy a ne to, co "napsala" Gábina..

vterinka
13.12.2020

Krásný deník zachycující aktuální pocity a myšlenky Martina. Zase nám odhalil kus sebe. Je to člověk, kterého mám strašně ráda a moc si ho vážím. Pro mě je Martin biatlonovou legendou.
Tuto knihu doporučuji všem biatlonovým fanouškům a zvlášť fanouškům Martina Fourcada.
Kniha je také doprovázená krásnými ilustracemi teprve 14 leté slečny z Ruska.

"Přesto přijmout realitu, svou realitu, právě znamená být schopný se podívat do zrcadla a neodvrátit pohled. To znamená být schopný jít v cíli za Johannesem Bø a říct mu "bravo"."