vorenus vorenus komentáře u knih

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Poutavé i poučné čtení. Konečně autorka, která píše o něčem, co má smysl. Jediná chyba byla v tom, že má kniha, tak málo stránek.

12.10.2017 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tohle by si měl povinně přečíst každý! A po přečtení tohoto díla, by se žádný rozumný člověk nikdy do žádné války nepustil.

18.09.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

U této dvojice už ani nečtu anotaci, protože vím, že ať napíšou cokoliv, tak to bude jízda od prvního řádku až po ten poslední.

12.03.2017 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Nemyslím si, že by se jednalo o nějaké slabší dílo autora. Nejslabší z knihy je jen ANOTACE. Já být autor, tak se hoooodně, ale opravdu k..... nase..!!! Ten člověk by si zasloužil opravdu něco ošklivého. Mučení lebky zvané budík by nebylo na škodu, ale úplně nejlepší by bylo, když už by v životě žádnou anotaci nenapsal. A všem čtenářům poradím, aby se jí obloukem vyhnuli a zbytečně se neochudili o ten krásný moment překvapení!!

15.08.2016 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

To se snad slovy ani nedá popsat. To se prostě musí přečíst. Moje druhá kniha od PANA autora a určitě nebude poslední. Tak mistrně napsaná kniha z vězeňského prostředí, že se to jen tak nevidí. Naposledy jsem takový skvost četl od pana Kinga.I když se příběh neodehrává jen za mřížemi. To bych autora urazil, protože tahle kniha by klidně vydala na několik příběhů. Prostě lahůdka pro každého milovníka úžasných knih.

08.03.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Po této knize se ze mne stává fanda sci-fi.Už se nemohu dočkat až sáhnu po nějaké další knize autora.Bavilo mě to od začátku až do konce.I po 60.letech to má sílu.A tak se asi pozná klasika!!

23.04.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jak hodnotit autorovu prvotinu?Těžko!!Protože, když už má člověk za sebou jeho pozdější tvorbu, tak v porovnání s ní je NETOPÝR maličko slabší.Nesbo si prostě připravoval půdu a s každou další knihou je lepší a lepší.

10.03.2013 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Předkrm, než nám mistr naservíruje nového Harryho? Nesbo prostě umí, ať už se jedná o příběh rozvinutý na stovkách stran a nebo v tomhle případě v kráťoučkých povídkách. Asmosféru a příběh prostě dokáže vybudovat vždy. Užil jsem si to, i když jsou příběhy takové jednohubky, ale chutnají božský.

04.12.2021 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Tak tohle byl fakt úlet. Ten chlápek, co tohle napsal je buď génius a nebo šílenec.

17.11.2020 3 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Tak tohle fakt nebrat a to jsem skalní fanoušek Kinga už skoro třicet let. Nejlepší z celé knihy byl Králův doslov. Ten je za pět hvězdiček. To, že to nemá konec by ani tak nevadilo, když by ten příběh měl nějaké napětí, ale tohle bylo čirý peklo a to nemyslím hrůzu. Ale je fakt, že při Kingově neuvěřitelné plodnosti to prostě někdy neklapne.

27.12.2017 1 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Bestsellerová nálepka se pomalu stává spíše symbolem průměrnosti.

19.06.2016 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Tak tahle věc měla opravdu koule.Netušil jsem, že v našich končinách se vyskytují i tak výborní autoři.Hlavní hrdina, který vlastně hrdinou být nechce a podle toho se taky skoro celou knihu chová mi přirostl k srdci.A kniha mi byla skvěle zasazená do temného středověku a připomínala mi Hru o trůny.Prostě jsem to spolknul, jako malinu.

21.04.2015 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Hodně netradiční Nesbo, ale i tak to člověk musí spolknout jako malinu!!!Na tomhle chlápkovi si prostě každý musí vytvořit závislost!!

15.04.2014 4 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Neuvěřitelné, že tohle napsal slovenský autor a to poměrně mladý.Něco, tak drsného a brutálního jsem snad nečetl od dob kmotra.Z některých pasáží mi běhal mráz po zádech a dělalo se mi nevolno, ale i přes to jsem se od knihy nemohl odtrhnout.Doufám, že se brzo do češtiny přeloží i další knihy.

20.09.2012 5 z 5

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Tuhle knížku jsem koupil kvůli legendě českého cestopisu panu Zikmundovi.Ale zjistil jsem, že i Horký s Náplavou jsou velice čtivou dvojicí.A po tom, co už netvoří dvojici Z a H, tak jsou velice kvalitní novou krví H a N.Každý jejich nový cestopis je zárukou kvalitního čtení a já se s nimi velice rád nořím do tajů a kouzel dálek.A dychtivě čekám na každý jejich nový cestopis.Chlapci mě nikdy nezklamou!!

19.09.2012 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Mraky postav, mraky jmen, mraky dějových linek. Snad na každé stránce se skáče z místa na místo. Nevím, jestli tohle je ten správný úvod do top fantasy. Potenciál má však tenhle svět obrovský, ale jestli se to projeví až při čtení dalších dílů, tak to těžko říct.

15.06.2021 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Po letech zase hodně slaboučkej Král.

10.11.2020 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Neskutečně napsané! Nechápu, že mi tento úchvatný autor, tak dlouho unikal.

24.08.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Výborně napsané a teď jsem zvědav, jak píše autor své vlastní fantazie.

24.08.2018 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četl. Vhodná jen na podpal do krbu. Nuda je oproti této knize adrenalinový zážitek.

26.01.2018 1 z 5