vonMalik vonMalik komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Normálně na detektivky moc nejsem. Tuhle jsem začala číst do čtenářské výzvy a teda, paráda! Hltala jsem každé slovo, hledala volné chvilky, abych mohla jít číst a během 3 dnů měla přečteno. Asi to není moje poslední kniha od autorky!

10.01.2021 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Nádherná kniha, kterou miluji už od dětství a snažím se jí předávat dál, dalším generacím. Karafiát krásným způsobem vysvětluje, že smrt je součástí našich životů, ať se nám to líbí nebo ne. Pokaždé, když vidím sedmikrásky, vzpomenu si na Broučky a jejich osudy.

14.10.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásná odpočinková kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale potom jsem se od ní nemohla odtrhnout. Četla se víceméně sama, zvědavostí jsem přeskakovala stránky, abych věděla, co bude dál a i slza ukápla.
Po přečtení jsem si pustila film od Netflixu... Nebyl špatný, ale kniha je kniha...

08.11.2022 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha přečtená za jediný den. Tak moc jsem se od ní nemohla odtrhnout. Do poslední chvíle nevíte co je pravda a co lež. Konec byl pro mě hodně překvapivý, protože jsem sama během čtení několikrát změnila názor na postavy. Skvělá kniha!

02.01.2019 5 z 5

Kniha mě nadchla. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co od knihy čekat, byla napínavá, dobře se četla a každou chvíli jsem čekala, kdy na mě něco "bafne". Z počátku jsem nevěděla jak moc příběhům dědečka věřit, ale nakonec mě opravdu tato kniha uchvátila a doporučuju jí dál :)

18.07.2018 5 z 5

Poprvé se mi stalo, že po dočtení knihy nemám slov. Je krásná a smutná zároveň. Vyvolá vám úsměv na rtech, ale i slzy dojetí.

30.09.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na začátku jsem si říkala "co na tom všichni mají, zas taková senzace to není..." Ale pak jsem se začetla a rozhodně nedoporučuji číst knihu po setmění :). Takhle jsem se už dlouho nebála! Děsivý příběh, ze které ho mě nejednou mrazilo.

21.09.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu by si měl přečíst každý. A především ti, kteří nevěří, že se něco takového mohlo dít. Je tu popsán opravdu silný příběh, který nenechá chladným snad nikoho. Knihu jsem musela několikrát odložit, rozdýchat to, co se v ní psalo a nejsilnější pro mě byla kapitola "Mengele a chlapeček", kterou jsem probrečela opravdu celou. Chtěla jsem napsat, že je kniha krásná, ale dá se to vůbec o takových hrůzách napsat? Každopádně je čtivá, vtáhne vás do děje a slza ukápne. Nejhorší na tom je ta představa, že se to opravdu stalo...

21.07.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych knihu přečetla během dvou večerů. Od téhle jsem se nemohla odtrhnout, listovala stránky dopředu, abych zjistila jestli to všechno dobře dopadne. Bavila jsem se a když to všechno dobře dopadlo, ronila jsem potoky slz. Skvělá kniha, kterou doporučuji všem! Určitě ji nečtu naposledy.

25.04.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh, který nám ukazuje válku zase z jiného úhlu pohledu. Tyhle příběhy by neměly upadnout v zapomnění...

05.12.2018 5 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Příběh Cyrana jsem nejdříve viděla v divadelním podání v režii Mladoboleslavského divadla a zamilovala jsem si ho. Kniha mě nezklamala. Krásně se mi četla a za dva večery bylo přečteno. Já mohu jedině doporučit!

17.07.2018 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ó. Můj. Bože..... Moje první kniha od Coleen Hoover a určitě ne poslední. To bylo tak nádherný. Brečela jsem, doufala jsem, smála jsem se... A rozhodně jsem jí nečetla naposledy.

18.11.2023 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Knihy o holocaustu by si měl přečíst opravdu každý.. Jako mnozí z vás jsem měla tu čest se s paní Bezdíčkovou setkat na besedě. Její vyprávění mě zasáhlo, rozbrečelo a když přišel prostor na dotazy, padla otázka "Jste ráda, že jste to přežila?" odpověď zněla "Ne".... Naše dnešní generace si nedokáže představit hrůzy, které na nich byly páchány.. Co v člověku musí zůstat, že i přesto, že má tak velikou rodinu, zní odpověď NE...?!

24.01.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Za mě naprosto skvělá knížka! Miluju svět vytvořený babičkou a celý příběh. Nemohla jsem si jako první knihu od F. Backmana vybrat lepší!!

22.06.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Jak já nesnášela Britt-Marii po přečtení Babičky... Ta protivna ženská mi tak lezla krkem ještě na začátku této knihy. Až během čtení člověk změní názor :) Nicméně další skvělá autorova kniha!

06.01.2019 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Krásná, příjemná, pohodová. Jinou atmosféru by měla v zimě s čajem v ruce, ale i tak se četla dobře. Příběhy mě bavily a trošku mě mrzelo, že se jedná jen o povídky, zajímaly by mě osudy postav :)

23.10.2018 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Velebnosti, nedočetla jsem... Nezaujala mě, nenadchla a druhou šanci jí asi dávat nebudu. Asi to není můj šálek čaje...

25.07.2018 1 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Upřímně? Knihu mám od svých 7 let, kdy vyšla, přečtenou asi 10x a stále ji miluju stejně jako na začátku. Díky J.K. Rowling za tenhle svět a za úžasné dětství :).

01.01.2017 5 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale asi jsem čekala víc. Občas jsem se také ve čtení ztrácela, co píše autor a co je vzpomínka a hlavně čí vzpomínka... Ale jinak to bylo docela milé čtení o Tomášově životě.

30.05.2021 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Achjoo, mě tak štve, že je konec. To se takhle začtete a najednou obrátíte na poslední stránku aniž byste chtěli. Byla to příjemná oddechová serie, u které nemusíte nad ničím přemýšlet. Bavilo mě to a je škoda, že nejsou další díly :)

27.03.2019 4 z 5