vodovodnice

Jako cool v plotěJako cool v plotěK. Plíhal

Úžasná knížka, člověk furt vybuchuje smíchy, když to čte :-D
" Proletěl mi zubr zdí, myslel, že to ubrzdí"
"Proč se komár mračí, proč zatíná pěstičky? Protože ho v bříšku, tlačí čtyři krevní destičky"

31.07.2017

Ze zápisníku námořníkaZe zápisníku námořníkaK. Doležalová

Knížku jsem pořídila od Autorky na Startovači. Ale už ji seženete na internetu v knižní i elektronické podobě.
Autorka má skvělý smysl pro humor a knížka se čte sama, v tramvaji jsem se chechtala až se na mne lidi otáčeli :-) .
Je to o autorčině práci na lodi, kde pracovala 1 rok a o trampotách posádky.
Knížka pro doplnění na konci knížky obsahuje fotografie.
Knížka se mi moc líbila a vřele ji každému doporučuji.

Dokonalý nůžDokonalý nůžP. Pullman

Těch fantasy knížek, které jsem četla a naprosto mne uchvátily, je hrozně málo, nevím, jestli je to blbým překladem, autorem nebo mnou, že mi dost fantasy knížek nesedne. Ale tato série mne tak vtáhla do děje, že jsem měla problém knížku odložit a normálně fungovat, dokud jsem knížku nedočetla.
Myslím, že je to hodně zásluhou skvělého překladatele, který to dílo nezkazil svým překladem a ještě to přeložil tak skvěle.
Tohle jsou vzácné kousky fantasy knih, které mi zpříjemnili život na základce, kde jsem to v kolektivu spolužáků měla hodně těžké.

Jantarový dalekohledJantarový dalekohledP. Pullman

Stává se mi u velmi málo knižních nebo filmových děl, že by všechny díly byli senzační, skvělé a jedinečné a ani jediný (druhý nebo třetí díl, ne-li ten další) neztrácel na kvalitě. Hodně krát se mi stalo u knih i u filmů, že byl první díl skvělý, druhý díl dobrý a třetí díl už "dodělával".
A tady ne! Všechny díly byli skvělí na 100%, všechny mne naprosto pohltili a je také pravda, že mi pomohli přežít poslední roky na základce.
Naprosto senzační dílo, škoda, že takových není tolik. A takhle dobré knížky se špatně hledají.
A také mne tu naprosto uchvátil ten konec, všude se hlavní hrdinka se svou láskou prožije celý život a všichni jsou šťastní až do smrti.
A tady ne! Tady je hlavní hrdinka nucená zbytek života strávit sama bez své lásky a vám to trhá srdce :-) prostě vás to bere celou dobu až do poslední stránky.
Prostě luxusní čtení, jak první, druhý i třetí díl.

20.09.2018

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Když jsem viděla film (skončila jsem u toho jak slon zasedl zloducha, dál jsem to nebyla schopná dokoukat) přišlo mi, že ten Alan je naprostý deb*** moc jsem nebyla schopná tuhle stylizaci strávit.
Takže, když jsem narazila na knížku, tak se mi po tom filmu do četby moc nechtělo, ale pořád mi někdo knížku nutil, tak jsem jí dala šanci.
Překvapilo mne pár věci, jako že se Štika celkem bez problémů smířil s tím, že přišel o pár mega a dokonce si s těmi zloději dal dovolenou. Nebo mne překvapilo, že Alan nerad zabíjel lidi a nikdy mu moc nedošlo co vlastně ta atomovka způsobuje (její úplné důsledky).
Ale i přes to jsem si Alana dost oblíbila.
Asi nejvíc mne pobavilo, jak Alan s Popovem dělali špionážní správy nad vodkou pro USA a vlastně si ta čísla cucali z prstu a pak si doslova řekli: " Že by těch blbostí už mohli nechat..." a na to se rozpadl sovětský svaz. :-D :-D :-D
To sem brečela smíchy :-D
Musím říct, že tady mi ten humor přišel mnohem příjemnější a lepší než ve filmu. Zřejmě je knížka lepší než film (nemohu posoudit, film jsem nebyla schopná dokoukat).
Nakonec mne knížka pohltila tak, že jsem posledních 60 stránek dočetla v jednom zátahu, protože jsem to nebyla schopná knihu odložit odložit.

Oko tornádaOko tornádaA. Blanchard

Knížka je moc zajímavá, když jsem jí četla, tak začíná drama pozvolna, postupně se to stupňuje a nabírá to na napětí a na konci jsem měla problém knížku odložit. Je naprosto skvělá.

05.10.2016

Zdálo se, že Bůh je lhostejnýZdálo se, že Bůh je lhostejnýA. Drda

Krásná knížka s mnoha zajímavými osudy o kterých jsem třeba ještě neslyšela, jako například o Treblince a jejích přeživších, přivedlo mne to na další příběh, který mne zajímá a o kterém si hledám další informace. V knížce najdete i odkazy na další zajímavé knihy. Moc hezká knížka a čte se jedním dechem.

05.10.2016

Hovory se spodinouHovory se spodinouL. I-wu

Jednotlivé příběhy - reportáže ze života lidí, kterých si ani u nás nevšimnete, mne zaujaly.
Ne s každým souhlasím, ale i přesto mne překvapuje třeba skromnost velkostatkáře nebo mnicha, kteří se netrápí zlostí.
Nad každým příběhem sem přemýšlela.
Knížka vás příjemným způsobem zavede mezi lidi, které třeba vídáte i u nás často, ale ani si je neuvědomíte.

23.02.2017

Zpovědi lehkovážného šlechticeZpovědi lehkovážného šlechticeE. Kolowrat

Překvapilo mne jak lehce se knížka čte. Pan Kolowrat mne mile překvapil svojí otevřeností a upřímností.
Moc se mi knížka líbí a zůstane v mojí knihovně :-)

Pan Kaplan má stále třídu rádPan Kaplan má stále třídu rádL. Rosten

Přátelé mi říkali, že divadelní ztvárnění je super a tak jsem se rozhodla, že si knížku přečtu (ani jsem neviděla divadelní hru ani předtím nečetla).
Knížka zajímavá a občas sem se i zasmála nějakému vtipu, ale jinak mi bohužel nepřišla nějak zábavná. Humorná knížka je, ale za břicho jsem se popadala jen vzácně.
Ale musím smeknout před panem překladatelem, který musel rozebírat sloh a pravopis a přeložit do češtiny a ještě tak, aby to bylo vtipné a vystihlo to tu situaci.
Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale v knihovně asi nezůstane.

24.03.2017

Voda z dračí studánkyVoda z dračí studánkyV. Martínek

Moje nejoblíbenější pohádky společně s pohádkami K. J. Erbena.
Pohádka pták Žal mne uchvacuje stále nebo Cesta do země Alamanalalie.
U spousty jiných sbírek pohádek mám problém, že mi často přijdou podobné nebo od druhé půlky pohádky už vím dopředu jak budou pokračovat dál. Ale tyto pohádky Voda z dračí studny, každá je úplně originální, je to napínavé a jsou dramatické.
Knížku mám už od základní školy a čítávám si ji pořád :-)
Pokud tuto knížku někde potkáte, vřele doporučuji si ji půjčit nebo koupit. :-)

18.07.2017

AnonymAnonymJ. Cimický

Knížku jsem našla v knihotoči. A protože jsem od pana Cimického ještě nic nečetla, půjčila jsem si tuto detektivku.
Detektivka je z psychiatrické léčebny z minulého režimu, ale na štěstí to NENÍ jako vyšetřování pana "Zemana".
A je napsaná pro mne velmi příjemným stylem, že jsem se on ní nemohla odlepit. Příběh je zajímavě propletený a na konci vás i překvapí rozuzlením :-)
Moc příjemné počtení.
Určitě se chci vrhnout na další knížku pana Cimického.

23.10.2017

Použité dušePoužité dušeC. Moore

Toto byla moje první knížka od pana Moorea a čte se to velmi dobře, takže plánuji pořídit další knížky :-)
Je to takové lehké fantasy a myslím, že každého nevyhraněného čtenáře tato knížka zaujme.
A překvapilo mne, že se autor nevyhýbá ani zmínění sexu mezi hlavními postavami ( a není to hlavní děj příběhu) nebo dává svým fantasy postavičkám bizarní pohlavní orgány a přesto to není vůbec erotické čtivo :-D
Fascinuje mne jak to autor zapojí do knížky jen tak mimochodem a vůbec to nezavání 50 odstíny nebo něčím podobným.
Moc dobře se to čte a rychle vás to vcucne do děje.

24.11.2017

Kam s nimiKam s nimiJ. Šťastná

Moc hezká knížka o třídění odpadu. Je i s DVD. Knížka je velmi zajímavým a zábavným způsobem napsána. Je tam hodně fotografií. A je zde vysvětleno dopodrobna kde a jak se odpad třídí a co se s ním děje.

04.03.2018

René Příběh filmu - dopisy z vězeníRené Příběh filmu - dopisy z vězeníR. Plášil

Viděla jsem v kině film René a tam jsem měla dojem, že i když se ten René nechová dobře, že i přes to je to vlastně chudák.
A pak jsem objevila tuto knížku s úplnou nezkrácenou verzí dopisů a pořídila si ji abych si své dojmy o Reném doplnila.
A byla jsem velmi překvapená tím, jak se najednou dojem z dokumentárního filmu a dojem z nezkrácených dopisů od Reného liší.
Když jsem si přečetla dopisy od Reného, klapky z očí mi na štěstí spadly. V dopisech mi přijde jako člověk, kterému nic neříká slušnost nebo základní morální zásady. A je tam vidět i jeho trochu sobecká stránka.
Nicméně dopisy v kombinaci s dokumentem o Reném na mne udělali velký dojem a člověk může blíže poznat člověka, který zná úplně jiný vesmír než většina běžných lidí. Podíváte se do kriminálu z pohledu vězně a ne z pohledu svobodného člověka. A je to velmi zajímavý pohled.
Jinak knížky z vězeňského prostředí jsem četla celkem tři (Věznice Falkoner, Očistec aneb cesta do kriminálu a tuto knížku: René Příběh filmu - dopisy z vězení) a všechny mají společné, že hlavní postava knihy se cítí být obětí společnosti nebo obětí nefungující rodiny, chudáček hodný pochopení.
Je to zajímavý vhled do hlavy vězně, ale nejhodnotnější knížka s touto tématikou mi přijde právě tato o Reném, společně se shlédnutím dokumentárního filmu René.
A paní Třeštíková je podle mne neuvěřitelně úžasná žena a je skvělé co dělá.

05.09.2018

Deník Anny FrankovéDeník Anny FrankovéA. Frank

Knížka, kterou by si měl přečíst asi každý.
Já si pořídila vydání, které bylo bez recenze a se všemi Anninými zápisky i s těmi, které v dřívějších verzích publikované nebyli. A stálo to za to.
Člověk dostane vhled do nitra dívky, která zrovna dospívá, musí s rodinou a ještě cizí rodinou žít skrytě a ví, že se každý den může stát, že je někdo prozradí a může zemřít.
Prožíváte s ní každodenní starosti, první zamilovanost i její úvahy o válce a o tom co se venku děje.
Hodně působivé čtení k zamyšlení.

Hříšná plavba PacifikemHříšná plavba PacifikemH. G. Konsalik

Omylem jsem objevila tuto knížku v knihovně a řekla jsem si, že než ji pošlu do světa, tak si ji přečtu.
Velice mne překvapilo, jak je knížka čtivá, pokaždé když jsem jí zase otevřela, tak mne vtáhla do děje.
Je tu zde motiv milostného románu, detektivky i drama s napětím.
Musím říct, že mne tato knížka zaujala i proto, že jsem se nikdy takto neplavila. A když jsem v Itálii viděla velké luxusní zaoceánské lodě, tak mne párkrát napadlo, jaké to asi je.
Jako oddechová knížka nebo jako knížka poodkrývající nové obzory - skvělá a ještě se moc dobře čte.

Radši na lvyRadši na lvyL. Romportlová

Knížka je velmi srandovní. Je napsaná ve stylu - jako když píše malá holčička a svýma očima popisuje chování příbuzenstva když přijel do Československa strýček z Ameriky. Příbuzenstvo se může kvůli strýčkovi přetrhnout, očekávají dárky a na konci návštěvy i auto, které tu strýček koupí aby se mohl všude podívat a které si zpět do Ameriky nebude brát.
Je to hodně legrační knížka o lidech jak se můžou přetrhnout v ochotě, jen když z toho něco kyne :-) Doporučuji přečíst.

19.10.2016

Vlaková souprava pro třetí tisíciletíVlaková souprava pro třetí tisíciletíM. Šimek

Sohlas s Dandulka :-) to tak jedete metrem nebo tramvají a řehtáte se na celé kolo až se lidé otáčejí :-D

19.10.2016

Případ dívky v tísniPřípad dívky v tísniM. Crichton

Knížku jsem přelouskala na dovolené (když člověk cestuje několik hodin), díky této knížce ubíhá cesta velmi rychle. Je to moc zajímavá knížka na odpočinek, najde se tam napětí, koukáte pod ruce lékařům...
Moc milá knížka :-)

10.11.2016

Krutopřísné povídkyKrutopřísné povídkyM. Čermák

Bohužel jsem po prvních dvou povídkách četbu této knížky vzdala, nijak mne nechytla. Prvé dvě povídky se mi tak špatně četli, že jsem se musela nutit abych je přečetla, že se to třeba rozjede...
Asi toto není úplně můj šálek...

19.02.2017

Tudy cesta nevedeTudy cesta nevedeN. Cooper

Tuto detektivku jsem zkusila náhodou, neznala jsem ani autorku ani tuto knížku samotnou.
Ze začátku děj jde hezky z volna, občas takové zajiskření a postupně nabírá na dramatu a vtáhne vás děj víc a víc.
Na konci "luksujete" každou stránku a nejde skoro přestat.
Super knížka na dovču nebo odpočinek :-)

15.07.2017

Největší z pierotůNejvětší z pierotůF. Kožík

Je to takové pomalé milé čtení na čas odpočinku a relaxace :-)
Kdy se člověk vrací do starých časů co ani sám nepamatuje.
Ale je to velmi poutavá a čtivá knížka. :-)

15.07.2017

Krev královskáKrev královskáS. Lewis

Tato knížka mne zaujala svým obsahem, motivem, ale po celou dobu jsem se musela do čtení nutit, asi mi neseděl styl psaní.
Nicméně ten příběh i přes to stojí za to si přečíst. A moc to doporučuji.

25.07.2017

Fakt se to stalo?Fakt se to stalo?J. Lawson

Moje první knížka na základě reklamy z plakátu. A poslední podle reklamy.

Knížka je fajn na odpočinek.
Jedna kapitola je supr, že řičíte smíchy a druhá kapitola nic moc, třetí slzíte smíchy, čtvrtá nic moc, pátá válíte se smíchy...
Přijde mi, že autorka píše skvěle, ale překladateli se práce nepovedla. Protože kapitoly, kde sem se moc nezasmála byly napsané dost odlišně, od těch co vtipné jsou...
Ale jako odpočinková kniha je moc fajn.

09.08.2017

Koukám se okoloKoukám se okoloI. Devátá

Dříve jsem se s knížkami paní Ivanky, hrozně trápila, protože jsem nevěděla jak je mám číst, jsem zvyklá číst knížky po větších soustech a když čas dovolí, klidně i v jednom zátahu.
A pak jsem si založila záchodovou knihovnu a zjistila,že je to pro mne asi nejlepší způsob jak tyto krásné knížky od paní Ivanky číst.
Každý fejeton je pro mne nutné číst zvlášť (při normálním stylu čtení by to znamenalo: přečíst 1fejeton, odložit knížku, přečíst 2fejeton, odložit knížku...), takže jsem Ivanku Devátou odložila do koupelny a mohu vám říct, že si jsem konečně schopná vychutnat fejetony a u každého se zasmát a jsou tak akorát krátké aby "nešpuntovaly" provoz na naší toaletě.
Na Ivance Deváté se mi líbí, že má podobný humor jako Josef Fousek, Laskavý, poučný, milý a usměvavý, co pohladí po duši.

Dvojí životDvojí životJ. Angell

Knížka vás vtáhne do děje a nepustí. A nahlédnete do byznysu který je u nás stále tabu.

A co mne na knížce zaujalo, že mne přivedla na myšlenku, která mne do teď nikdy nenapadla a která mé vnímání této profese z opovržení posunula na pochopení / úctu k ženám, které se dobrovolně rozhodli takto žít.:
Je tam situace kdy se hlavní hrdinka setká s kolegyní a baví se o jednom násilném stálém zákazníkovy.
Kolegyně Jeannette vysvětlí, že ten násilník ( má velmi sadistické chování - že call girl odchází s rozervaným oblečením, modřinami a často psychicky otřesená), je její stálý klient, protože (zkusím vystihnout tu myšlenku) " TENHLE muž je ochotný za to zaplatit a když ho každá call girl odmítne, co pak udělá tenhle muž, když to nedostane za peníze? A já to pro ty ženy co jsou venku a nevědí o něm, ráda udělám. Když vím kolik žen tím mohu zachránit."

Tahle myšlenka mne naprosto dostala. A když si k tomu připočtete mentálně / fyzicky postižené nebo znetvořené, ošklivé lidi, kteří nemají moc velkou šanci si najít partnera nebo partnerku.
Tak call girl, eskort, prostitutky jsou jedinou šancí jak mohou dostat aspoň na chvíli to po čem touží.
A pokud je venku nějaká takováhle call girl, a věřím, že určitě je, tak vám říkám, že k těmto slečnám mám nesmírnou úctu. A už rozhodně na ta děvčata nepohlížím jako na odpad nebo něco podobného.

31.07.2017

Hlubokej průserHlubokej průserE. Colfer

Přečetla jsem knížku, ale trochu jsem se musela do čtení nutit.
Ale to přirovnání k parodii a k sin city, to dost sedí...
moc mi to nesedlo.

03.11.2017

Padesát odstínů kuřetePadesát odstínů kuřeteF. L. Fowler

Je to hrozně vtipná knížka, a ještě s recepty.
Už jen ten úvod. Kdy je kuře fascinované svým kuchařem :-)
Celé je to jako 50 odstínů šedi, už u čtení úvodu se válíte smíchy.

13.03.2018

Tajemství tantrického sexuTajemství tantrického sexuC. Blake

Knížku mám jen krátce, ale co už teď o ní mohu říci:
Jestli hledáte kámasútru s tantrou dohromady, tak to není ta pravá volba.
Knížka má mnoho obrázků, fotografií, je zde mnoho cvičení (na mysl i na tělo, meditaci), historie tantry, čakry...
Není to knížka o fyzickém sexu, ale o duševním a fyzickém prožitku.
Obsah knihy:
Kapitola 4: Být si blízko
Kapitola 5: Objevování extáze
Kapitola 6: Hluboké potěšení
Slovníček ...
Není to jako návod na použití mlýnku na kafe, člověk nad knížkou musí přemýšlet.
Těším se na nové náhledy na běžné věci, o kterých člověka ani kolikrát nenapadne přemýšlet a bereme je jako samozřejmost.
Jsem zvědavá na ta cvičení :-)
Vždycky mi "ultra jogíni" a "ultra bio a eko lidé" "ultra vegan" přišli jako z jiné planety.
Tak bych si chtěla udělat o tomhle světě objektivní obrázek a ne se nechat ovlivňovat "ultra konzumenty" dnešní doby.

13.03.2018

1 2 3