vodovodnice

Přečtené 62Případ zatoulané pohlednice
? - březen 2019
Případ zatoulané pohlednice 1982, J. Cimický

Tohle je druhá knížka od pana Cimického, která se mi dostala náhodou do ruky, díky Knihobudce a opět to bylo vynikající čtení. Ze začátku to jde pomalu a postupně si vás knížka vtáhne tak do děje, že jste rozlobení, z každého vyrušení, které vás nutí přestat. Jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a zase ji vrátím do Knihobudky pro další čtenáře (v nemocnici na Karláku). S touto detektivkou se rozhodně nudit nebudete.


Třikrát v roli obhájce Perry Mason
? - březen 2019
Třikrát v roli obhájce Perry Mason 1984, E. S. Gardner

Tři případy s Perry Masonem mne opět vtáhly velmi rychle. Už po čtvrté jsem měla problém odložit knížku. Knížka je velmi čtivá.


Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
? - únor 2019
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel 2013, J. Jonasson

Když jsem viděla film (skončila jsem u toho jak slon zasedl zloducha, dál jsem to nebyla schopná dokoukat) přišlo mi, že ten Alan je naprostý deb*** moc jsem nebyla schopná tuhle stylizaci strávit. Takže, když jsem narazila na knížku, tak se mi po tom filmu do četby moc nechtělo, ale pořád mi někdo knížku nutil, tak jsem jí dala šanci. Překvapilo mne pár věci, jako že se Štika celkem bez problémů smířil s tím, že přišel o pár mega a dokonce si s těmi zloději dal dovolenou. Nebo mne překvapilo, že Alan nerad zabíjel lidi a nikdy mu moc nedošlo co vlastně ta atomovka způsobuje (její úplné důsledky). Ale i přes to jsem si Alana dost oblíbila. Asi nejvíc mne pobavilo, jak Alan s Popovem dělali špionážní správy nad vodkou pro USA a vlastně si ta čísla cucali z prstu a pak si doslova řekli: " Že by těch blbostí už mohli nechat..." a na to se rozpadl sovětský svaz. :-D :-D :-D To sem brečela smíchy :-D Musím říct, že tady mi ten humor přišel mnohem příjemnější a lepší než ve filmu. Zřejmě je knížka lepší než film (nemohu posoudit, film jsem nebyla schopná dokoukat). Nakonec mne knížka pohltila tak, že jsem posledních 60 stránek dočetla v jednom zátahu, protože jsem to nebyla schopná knihu odložit odložit.


Autoškola? Pohodlně! 2016
? - leden 2019
Autoškola? Pohodlně! 2016 2016, Z. Schröter

Pro mne asi nejlepší učebnice. Hezky přehledná, hezky graficky zpracovaná. Najdete tady věci od úplných základů (skvělé pro lidi co nikdy auto neměli a nevědí co kde najdou a k čemu to je nebo co to dělá ) :-) Hodně mi tato učebnice pomohla.


Autoškola 2019
? - leden 2019
Autoškola 2019 2018, M. Barták

Pro mne tato učebnice byla zklamáním. Předtím jsem měla učebnici (autoškola? pohodlně) a ta byla úžasně upravená, přehledná, barevně hezky rozdělená... Ale tato učebnice má pro mne (jako pro laika) složitější orientaci mezi jednotlivými odděleními. Barevně a graficky není učebnice skoro vůbec zpracovaná. Barevné obrázky zde najdete jenom dopravní značky, jinak vše ostatní je pouze černobílé. Polovina knihy je věnována zákonům a paragrafům. Ale na druhou stranu nutno říct, že je zde hodně informací. Asi je na mne učebnice moc složitá nebo jsem rozmazlená tou předchozí (autoškola? pohodlně).


Hříšná plavba Pacifikem
? - leden 2019
Hříšná plavba Pacifikem 1994, H. G. Konsalik

Omylem jsem objevila tuto knížku v knihovně a řekla jsem si, že než ji pošlu do světa, tak si ji přečtu. Velice mne překvapilo, jak je knížka čtivá, pokaždé když jsem jí zase otevřela, tak mne vtáhla do děje. Je tu zde motiv milostného románu, detektivky i drama s napětím. Musím říct, že mne tato knížka zaujala i proto, že jsem se nikdy takto neplavila. A když jsem v Itálii viděla velké luxusní zaoceánské lodě, tak mne párkrát napadlo, jaké to asi je. Jako oddechová knížka nebo jako knížka poodkrývající nové obzory - skvělá a ještě se moc dobře čte.


Abeceda přípravy dobré kávy
? - leden 2019
Abeceda přípravy dobré kávy 1991, k. autorů

Skvělá knížka, mraky receptů je jich tu 133 :-) co všechno lze kombinovat s kávou, jak a s čím kávu připravit, jak s kávou můžete zdravě zhubnout, kolik je zdravé pít kávy, jak si kávu vychutnat. Moje velmi oblíbená knížka. Jako začínajícího kávomilce a knihomola.


Tajemství  ledovce
? - leden 2019
Tajemství ledovce 1914, S. Farina

Je to taková velmi jemný a romantický příběh s detektivním nádechem. Až mne překvapilo, že na to, že je to starší kniha, tak mne chytla a dobře jsem se začetla. Příběh i zápletka je jednoduchá, popis toho jak je manželka muzikanta zneuctěna mi přišel skoro neuvěřitelný ( ale je to kniha z roku 1914, takže v této době se psychický nátlak a znásilnění v knihách líčilo pochopitelně jinak než dnes). Jako odděchovka a vhled do doby minulé, je to skvělé čtení. :-)


Tahitská manželství
? - prosinec 2018
Tahitská manželství 1929, A. V. Novák

Knížku jsem přelouskala ze zvědavosti. Překvapilo mne líčení z období 1920 jak tahiťanky vnímají bělochy a jaký mají přístup k životu. Chápala jsem přístup bělochů k ostrovům, že sem jezdí jako do erotického ráje, ale chvíli mi trvalo než jsem pochopila, proč je těžké skloubit dvě rozdílné kultury - v čem to nedělá dobrotu. Jak Tahiťané přistupují k nevázanému sexu, vztahům, svým vlastním dětem, které nechají babíčkám nebo dědečkům nebo prostě ať se postarají o sebe sami... A žijí jen pro nevázaný, nespoutaný, energický chtíč a to je skoro jejich hlavní náplň života... (To bylo pro mne těžké pochopit, tento přístup). Trochu hůř se mi to četlo, ale i tak mne obsah velice zajímal a překvapil mne " Tahitský způsob života". Nutno podotknout, že od té doby se díky rychlejší dopravě a mnoha dalším věcem se od té doby Tahitské poměry asi dost změnily, ale i tak je to velmi zajímavá kniha.


Moderní upíři
? - listopad 2018
Moderní upíři 1960, J. Arbes

Doma jsem objevila vydání z roku 1882. Ze začátku pro mne bylo trochu těžké se tím prožvejkat (přecejenom čeština v roce 1882 je dosti odlišná od češtiny roku 2018 :-D ) ale časem jsem si zvykla a přečetla celé dílo. Samotný příběh je velice zajímavý a poutavý a konečné rozuzlení je napínavé. Překvapilo mne jak mne knížka z roku 1882 tak zaujala a od druhé půlky jsem měla problém knížku odložit. Asi nejvíc mne překvapilo jak pan Arbes perfektně popsal jisté rysy obchodu, jak se chovali lichváři před 136 lety a dnes, jak se drali dopředu ambiciózní synkové na úkor druhých... A vše je to dnes vlastně stejné. Kniha mne naprosto oslovila a překvapila jak na dnešní dobu sedí.


Dobrý vítr
? - říjen 2018
Dobrý vítr 2004, J. Hikl

Knížka je vhodná pro lidi, kteří milují lov a přírodu. Já lovec nejsem a tak bylo pro mne těžké pochopit krásu lovení zvěře a štěstí, které pociťuje lovec. Příběhy jsou o zážitcích ze slovenských hor z lovení zvěře. Je to zajímavý vhled do života myslivce pro člověka, který s myslivostí nepřijde moc do kontaktu. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, protože myslivcům jsem nikdy nerozuměla.


Živá mrtvola a jíné povídky
? - říjen 2018
Živá mrtvola a jíné povídky 1924, A. Dumas, st.

Knížka má zajímavé povídky od různých autorů. Je vydaná 1924 a je velmi zajímavé už jen číst takovou knížku z této doby, kvůli jazyku, kterým se dříve mluvilo, psalo. Starší výrazy, důraz na krásné vyjádření... Každá povídka má své kouzlo, myšlenku, najdete zde i dvě detektivky. Většina povídek měla motiv / myšlenku, že na statcích, penězích ... na ničem tolik nezáleží, láska je to, co je tu důležité. Vše ostatní je pomíjivé.


21 originálních patchworkových tašek
? - září 2018
21 originálních patchworkových tašek 2007, S. Briscoe

Je zde podrobný návod a nákres postupů šití. Hodně fotografií a zajímavých nápadů na tašky obyčejné i neobyčejné.


Jantarový dalekohled
? - září 2018
Jantarový dalekohled 2003, P. Pullman

Stává se mi u velmi málo knižních nebo filmových děl, že by všechny díly byli senzační, skvělé a jedinečné a ani jediný (druhý nebo třetí díl, ne-li ten další) neztrácel na kvalitě. Hodně krát se mi stalo u knih i u filmů, že byl první díl skvělý, druhý díl dobrý a třetí díl už "dodělával". A tady ne! Všechny díly byli skvělí na 100%, všechny mne naprosto pohltili a je také pravda, že mi pomohli přežít poslední roky na základce. Naprosto senzační dílo, škoda, že takových není tolik. A takhle dobré knížky se špatně hledají. A také mne tu naprosto uchvátil ten konec, všude se hlavní hrdinka se svou láskou prožije celý život a všichni jsou šťastní až do smrti. A tady ne! Tady je hlavní hrdinka nucená zbytek života strávit sama bez své lásky a vám to trhá srdce :-) prostě vás to bere celou dobu až do poslední stránky. Prostě luxusní čtení, jak první, druhý i třetí díl.


Dokonalý nůž
? - září 2018
Dokonalý nůž 2003, P. Pullman

Těch fantasy knížek, které jsem četla a naprosto mne uchvátily, je hrozně málo, nevím, jestli je to blbým překladem, autorem nebo mnou, že mi dost fantasy knížek nesedne. Ale tato série mne tak vtáhla do děje, že jsem měla problém knížku odložit a normálně fungovat, dokud jsem knížku nedočetla. Myslím, že je to hodně zásluhou skvělého překladatele, který to dílo nezkazil svým překladem a ještě to přeložil tak skvěle. Tohle jsou vzácné kousky fantasy knih, které mi zpříjemnili život na základce, kde jsem to v kolektivu spolužáků měla hodně těžké.


Světla Severu
? - září 2018
Světla Severu 2002, P. Pullman

Mě fantasy literatura nikdy zcela duševně neuchvátila. Těch fantasy knih, které mne uchvátily, je žalostně málo a tato série je jedním takovým zářným příkladem. Četla jsem vydání z roku 2002, ještě na základce (2003 - 2005) a pamatuji si, jak jsem to hltala, tak, že jsem měla problém se učit nebo číst cokoliv jiného. A také si pamatuji, jak jsem všechny tři knížky dočetla a do kin pak přišel zfilmovaný první díl a mě bylo hrozně smutno z toho jak, tady ten krásný příběh zkazily. Tyto tři knížky na mne úžasně zapůsobily a zůstanou zářnými skvosty fantasy světa, které mi sedly. Naproti tomu tolik oslavovaný: zaklínač, mi po přečtení vůbec nic neříká.


Obraz Doriana Graye
? - září 2018
Obraz Doriana Graye 2013, O. Wilde

Příběh mi přišel jednoduchý, ale i tak zajímavý, ale ten nový film je naprosto úděsný. Ale hlubší zážitek to ve mne nezanechalo. Na silné příběhy se zamyšlením mám jiné autory a knížky. A tahle mezi mé oblíbence patřit nebude.


Strašidlo cantervillské
? - září 2018
Strašidlo cantervillské 2004, O. Wilde

Vtipné a zajímavé dění v domě, kam se přistěhuje naprosto racionální rodinka, kde bydlí duch, který je zoufalý, že se ho noví obyvatelé nebojí. :-)


Gejša
? - září 2018
Gejša 2006, A. Golden

Knížka je asi zajímavější než film, i když film je naprosto skvěle zpracovaný. Já měla problém přečíst jen jedinou část knihy. To byla ta pasáž kdy její patronka, která jí učí být gejšou a uvádí jí do společnosti, jí vysvětluje souvislosti ohledně sexu a pánský úd nazve úhořem a dále vysvětluje co takový úhoř udělá, aby to mladé děvče budoucí Sajuri, které ještě neví o co jde, pochopila. Po tomto líčení jsem tu knížku musela odložit. Po nějaké době sem dočetla zbytek. Konec knížky je krásný, i když slaďounký jako cumel, ale srdce zaplesá. Knížka se mi hrozně líbila, hlavně kvůli tomu, že se podíváte, co to obnášelo být gejšou a co tomu předcházelo a zavedla vás do zákulisí, kam jste nikdy neměli šanci se podívat.


Deník Anny Frankové
? - září 2018
Deník Anny Frankové 1992, A. Frank

Knížka, kterou by si měl přečíst asi každý. Já si pořídila vydání, které bylo bez recenze a se všemi Anninými zápisky i s těmi, které v dřívějších verzích publikované nebyli. A stálo to za to. Člověk dostane vhled do nitra dívky, která zrovna dospívá, musí s rodinou a ještě cizí rodinou žít skrytě a ví, že se každý den může stát, že je někdo prozradí a může zemřít. Prožíváte s ní každodenní starosti, první zamilovanost i její úvahy o válce a o tom co se venku děje. Hodně působivé čtení k zamyšlení.


1984
? - září 2018
1984 2009, G. Orwell (pseudonym)

Čte se to dobře a i vás to hodně dostane, ten silný motiv. Ale mne mnohem více oslovila kniha s touto tématikou: Král Krysa. Kniha na mne hodně zapůsobila a je skvěle napsaná, ale mezi mé oblíbence patřit nebude.


Tak bolely hvězdy
? - září 2018
Tak bolely hvězdy 1998, O. Weiss

Když si přečtete příběh autora a pak jeho básně, mnohem více na vás zapůsobí a dostanou se vám pod kůži.


Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed
? - září 2018
Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed 2008, H. Bankl

Knížku jsem četla několikrát a moc se mi líbilo, že je napsaná zábavnou formou. Překladatel si dal velkou práci aby knížka byla poutavá a zajímavá. Díky této knížce koukáte pod ruce patologa a spolu zjišťujete jak a které násilné činy vypadají a co způsobí fyzicky na těle. Pro mne to byla nesmírně vzrušující knížka jako pro neprofesionála.


Zkratky
? - září 2018
Zkratky 2017, M. Tutschová

Jsou tam třeba zkratky kdy: - si zkrátíte cestu přes trávník - a zkratkou přes trávník šlápnete do hovínka, takže ztratíte 1 minutu šťouráním hovínka klacíkem z boty. - uklouznete v blátě, takže musíte jít domu se převléci a ztratíte 1 hodinu nebo půjdete do práce špinaví... Místo toho aby jste ztratil 1 minutu obejitím trávníku. Takže v tomto duchu je celá knížka.


René Příběh filmu - dopisy z vězení
? - září 2018
René Příběh filmu - dopisy z vězení 2009, R. Plášil

Viděla jsem v kině film René a tam jsem měla dojem, že i když se ten René nechová dobře, že i přes to je to vlastně chudák. A pak jsem objevila tuto knížku s úplnou nezkrácenou verzí dopisů a pořídila si ji abych si své dojmy o Reném doplnila. A byla jsem velmi překvapená tím, jak se najednou dojem z dokumentárního filmu a dojem z nezkrácených dopisů od Reného liší. Když jsem si přečetla dopisy od Reného, klapky z očí mi na štěstí spadly. V dopisech mi přijde jako člověk, kterému nic neříká slušnost nebo základní morální zásady. A je tam vidět i jeho trochu sobecká stránka. Nicméně dopisy v kombinaci s dokumentem o Reném na mne udělali velký dojem a člověk může blíže poznat člověka, který zná úplně jiný vesmír než většina běžných lidí. Podíváte se do kriminálu z pohledu vězně a ne z pohledu svobodného člověka. A je to velmi zajímavý pohled. Jinak knížky z vězeňského prostředí jsem četla celkem tři (Věznice Falkoner, Očistec aneb cesta do kriminálu a tuto knížku: René Příběh filmu - dopisy z vězení) a všechny mají společné, že hlavní postava knihy se cítí být obětí společnosti nebo obětí nefungující rodiny, chudáček hodný pochopení. Je to zajímavý vhled do hlavy vězně, ale nejhodnotnější knížka s touto tématikou mi přijde právě tato o Reném, společně se shlédnutím dokumentárního filmu René. A paní Třeštíková je podle mne neuvěřitelně úžasná žena a je skvělé co dělá.


Očistec aneb cesta do kriminálu
? - září 2018
Očistec aneb cesta do kriminálu 1994, J. Unterweger

Ze zvědavosti jsem si sehnala tuhle knížku, protože mne zajímalo co se honí v hlavě vraha a násilníka a když tuto knížku napsal vrah a násilník, tak i kdyby to byla jenom pohádka o Budulínkovi, tak tam něco z něho bude. Nic převratného nebo úchvatného jsem od toho nečekala, ale zajímalo mne psaní takového člověka, něco se o něm dovědět. Knížka je pohledem autora a je jen z jeho pohledu. Vypráví tam, jak měl špatné dětství a díky tomu se z něj stalo to čím je. Je to pouze můj názor, ale knížka i autor na mne působí hrozně sobecky a sebestředně, autor se tam projevuje jako šikanovaný a chudák. Dědeček alkoholik, bytí, sex s děvkami, krádeže, žití ve srač**** a když vyrostl, tak pokračoval jako jeho dědeček... Nic méně pokud se chcete dovědět aspoň trochu o takovém člověku, je to myslím velmi dobrý vhled do jeho myšlenek nebo toho jaký je to člověk nebo co ho k tomu přivedlo. A pokud si chcete udělat obrázek úplným, doporučuji si ještě přečíst ne jenom co autor a vrah sám napsal, ale také jeho životopis, co vlastně udělal a co o něm napsali jiní.


Věznice Falconer
? - září 2018
Věznice Falconer 1990, J. Cheever

Toto je moje již třetí kniha, kterou jsem četla a je z vězeňského prostředí (ty dvě předchozí napsali přímo vězni - Očistec aneb cesta do kriminálu, druhá knížka byla: René Příběh filmu - dopisy z vězení). A asi tento druh literatury není pro mne. Na tomto typu literatury mi hrozně vadí sobeckost člověka, který prošel vězením (podotýkám, že ti lidé byli zavření právem a nemám na mysli literaturu o lágrech, gulazích, válečných a politicko-represivních nešvarech z minulosti nebo současnosti). U všech třech knížek na mne působilo, že hlavní aktér knihy je vlastně chudáček a obětí společnosti nebo nefunkční rodiny... Konkrétně tato kniha je docela dobře napsaná, čte se to celkem příjemně, ale mě bohužel hrozně vadí ta sebestřednost a sobeckost hlavní postavy, je pravda, že tady to není tak hrozné jako u knížky: Očistec aneb cesta do kriminálu. Co na těchto knížkách oceňuji je, že se podíváte do prostředí, do kterého se běžně nedostanete a máte možnost takové prostředí poznat očima vězně nebo v tomto případě očima spisovatele, který vězení navštěvoval a učil vězně krásnému psaní. Člověku je zprostředkován pohled do každodenního rytmu vězení, podíváte se jak takový vězeň přemýšlí, jaké to ve vězení je, co to obnáší. Tato knížka je útlá a pro mne končí tato kniha dost zvláštním a velmi " pohádkovým koncem" - jako že všechno pro hlavního hrdinu dopadne dobře, což mi přišlo hodně absurdní, ale tak to napsal autor a je to jeho práce a jeho konec :-) Jak se v popisu píše, že jde o neslavnější knížku autora... Četla jsem jen tři knížky tohoto druhu, tak nemohu soudit, ale jestli je tohle neslavnější knížka z vězeňského prostředí, tak ve srovnání se zbytkem literatury co jsem četla, je toto dílo pro mne: SLABÝ PRŮMĚR.


Jako obhájce: Perry Mason
? - červenec 2018
Jako obhájce: Perry Mason 1974, E. S. Gardner

Omylem jsem narazila na knížku v antikvariátu, kde byli za 5kč. Detektivky nejsou můj obor, ale tahle mne uchvátila hned od začátku. Mohu vám říct, že toto je první knížka, kde když jsem musela přestat číst (protože jsem musela do práce), tak jakmile jsem zase začala, okamžitě mě knížka vtáhla do děje a svět okolo mne přestal existovat. Jsem knihomol, ale takhle skvělou knihu jsem ještě nečetla.


Ze zápisníku pokojské
? - červenec 2018
Ze zápisníku pokojské 2017, K. Doležalová

Naprosto úžasná dávka humoru. Když jsem jela metrem z práce a četla jsem jak jeli na letiště, tak jsem se smála a brečela smíchy, jako to nešlo zastavit. Člověk se v tom najde a když se něco podobného stane vám, tak už víte, že to není tragédie, ale že z toho za čas bude skvělá příhoda pro zasmání :-D Vřele každému doporučuji.


Ministerstvo strachu
? - červen 2018
Ministerstvo strachu 1964, G. Greene

Knížka je menší, takže jsem jí přečetla za 3 dny. Ze začátku je děj zapletený a ke konci už to začíná být napínavé. Na takový odpočinek je to dobrá knížka. :-)


Toulky s Charleym
? - květen 2018
Toulky s Charleym 2004, J. Steinbeck

Hezky se to čte,ale občas jsem se přistihla jak čtu a čtu a čtu, ale nevnímám o čem. Vypráví kudy projel, kde se zastavil a koho tam potkal, ale nejde moc do hloubky. Typu: dojel jsem do malého města a byl tam muž a ten byl automechanik a ten se rozhodl s manželkou také žít v karavanu a chce si pořídit ještě jeden... Přijde mi, že klouže hodně po povrchu a skoro nejde do hloubky. Ale i přes to je to čtivé, ikdyž má pozornost trochu klesá.


Ptáci
? - březen 2018
Ptáci 2002, D. Singer

Naprosto úžasný atlas, spousta barevných fotografií. Řazení je podle místa výskytu - vodní ptáci a žijící u vody; - dravci a sovy; - mořští ptáci, ptáci u moře, - pěvci, - Lelek, kur, rorýs, holuby, kukačky, straky, ledňáček, mandelík, vlha, dudek a krutihlav,; Jsou zde siluety ptáků, popis hlasu, kde žije, čím se živý... A nádherné fotografie, podle kterých ptáčka snadno poznáte. Myslím, že pro mne jako pro amatéra je to skvělá knížka.


Smoothies na zahřátí
? - březen 2018
Smoothies na zahřátí 2018, E. Maranik

Hodně fotografí a jednoduché recepty :-) Jsou tam recepty studená, ovocná, kořeněná, lehká, vydatná, krémová, sytá, horká... Mraky inspirace.


Tajemství tantrického sexu
? - březen 2018
Tajemství tantrického sexu 2017, C. Blake

Knížku mám jen krátce, ale co už teď o ní mohu říci: Jestli hledáte kámasútru s tantrou dohromady, tak to není ta pravá volba. Knížka má mnoho obrázků, fotografií, je zde mnoho cvičení (na mysl i na tělo, meditaci), historie tantry, čakry... Není to knížka o fyzickém sexu, ale o duševním a fyzickém prožitku. Obsah knihy: Jak používat tuto knihu, Kapitola 1: Příprava ducha Kapitola 2: Příprava těla Kapitola 3: Příprava vztahu Kapitola 4: Být si blízko Kapitola 5: Objevování extáze Kapitola 6: Hluboké potěšení Slovníček ... Není to jako návod na použití mlýnku na kafe, člověk nad knížkou musí přemýšlet. Těším se na nové náhledy na běžné věci, o kterých člověka ani kolikrát nenapadne přemýšlet a bereme je jako samozřejmost. Jsem zvědavá na ta cvičení :-) Vždycky mi "ultra jogíni" a "ultra bio a eko lidé" "ultra vegan" přišli jako z jiné planety. Tak bych si chtěla udělat o tomhle světě objektivní obrázek a ne se nechat ovlivňovat "ultra konzumenty" dnešní doby.


Král Krysa
? - březen 2018
Král Krysa 2003, J. Clavell

Četla jsem ji dvakrát a vždycky mne naprosto pohltila.Prostě úžasná kniha, až skončím ve škole, těším se, že si ji zase přečtu. Takových hle knížek jsem zatím moc nepotkala. O to jsou pro mne cennější :-)


Kam s nimi
? - březen 2018
Kam s nimi 2007, J. Šťastná

Moc hezká knížka o třídění odpadu. Je i s DVD. Knížka je velmi zajímavým a zábavným způsobem napsána. Je tam hodně fotografií. A je zde vysvětleno dopodrobna kde a jak se odpad třídí a co se s ním děje.


Použité duše
? - listopad 2017
Použité duše 2017, C. Moore

Toto byla moje první knížka od pana Moorea a čte se to velmi dobře, takže plánuji pořídit další knížky :-) Je to takové lehké fantasy a myslím, že každého nevyhraněného čtenáře tato knížka zaujme. A překvapilo mne, že se autor nevyhýbá ani zmínění sexu mezi hlavními postavami ( a není to hlavní děj příběhu) nebo dává svým fantasy postavičkám bizarní pohlavní orgány a přesto to není vůbec erotické čtivo :-D Fascinuje mne jak to autor zapojí do knížky jen tak mimochodem a vůbec to nezavání 50 odstíny nebo něčím podobným. Moc dobře se to čte a rychle vás to vcucne do děje.


Hlubokej průser
? - listopad 2017
Hlubokej průser 2012, E. Colfer

Přečetla jsem knížku, ale trochu jsem se musela do čtení nutit. Ale to přirovnání k parodii a k sin city, to dost sedí... moc mi to nesedlo.


Fakt se to stalo?
? - srpen 2017
Fakt se to stalo? 2014, J. Lawson

Moje první knížka na základě reklamy z plakátu. A poslední podle reklamy. Knížka je fajn na odpočinek. Jedna kapitola je supr, že řičíte smíchy a druhá kapitola nic moc, třetí slzíte smíchy, čtvrtá nic moc, pátá válíte se smíchy... Přijde mi, že autorka píše skvěle, ale překladateli se práce nepovedla. Protože kapitoly, kde sem se moc nezasmála byly napsané dost odlišně, od těch co vtipné jsou... Ale jako odpočinková kniha je moc fajn.


Jako cool v plotě
? - červenec 2017
Jako cool v plotě 2006, K. Plíhal

Úžasná knížka, člověk furt vybuchuje smíchy, když to čte :-D " Proletěl mi zubr zdí, myslel, že to ubrzdí" "Proč se komár mračí, proč zatíná pěstičky? Protože ho v bříšku, tlačí čtyři krevní destičky"


1 2 >