Sebrané veteše

Sebrané veteše https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527877/bmid_sebrane-vetese-6571ab09dfbea.jpg 4 3 1

Mistr slova Ivan Kraus přichází s knihou povídek, kterou ilustracemi doplnil brněnský výtvarník Pavel Čech. Všichni jsme autory nenapsaných románů. Nosíme v sobě příběhy, které nesvěříme papíru. V tom se podobáme věcem, které svůj příběh sdělit nemohou. Za to nám ho ale dovedou připomenout, abychom mohli znovu zalistovat v paměti.... celý text

vodovodnice
18.12.2023 4 z 5

Ze začátku, než jsem se chytla (asi první jedna nebo dvě povídky), jsem moc nechápala o co jde.
Ale potom se přede mnou otevřel svět v němž si věci odložené ve vetešnictví vzájemně vyprávějí své příběhy.
Musím říct, že mne to vlastně mile přivedlo na myšlenku: že si vůbec vlastně neuvědomujeme co všechno s námi věci okolo nás prožívají, protože je bereme jako samozřejmost, že tu JSOU a slouží pro NÁS.
Ale když se člověk na chvilku zasní a podívá se na své křeslo v knihovně... a další věci kolem a vzpomene si, co všechno s vámi to křeslo prožilo, chvíle dobré i špatné. To je takových příběhů :-) .
Tahle knížka je moc příjemné pohlazení po duši a přivádí člověka k novým myšlenkám.
A ilustrace jsou nádherné.

Kniha Sebrané veteše je v